TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Furor Aquila

Primus registratum
TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

degjojeni kete kenge:
Tirona

ne qofte se doni ta shkarkoni vidjon shkoni te fajtori.com
ose
Shkarko videoklipin (18mb) videoklipi

[ 28. September 2003, 06:19: Mesazhi u ndryshua nga t r a n c e [] c o n t r o l ]
 

Djep

Forumium maestatis
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Ja dhe disa foto interesante te Edi Rames, version "rrepist" :rockband: te rrembyera nga videoklipi:

 

Djep

Forumium maestatis
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Ja dhe disa te tjera nga klipi i kenges.


.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
 

MICHELLE

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Teksti i këngës "TIRONA"

Tirana re, Lapraka, Kombinati, Ali Demi,
Tirona ësht piknisje ku fillon muncia

Aty ku kam të ardhmen kam ëndrrat e mia

Aty ku ngjitur jan xhamia edhe kisha
Ku ndahet e bashkohet Nano e Berisha

Aty ku jepet gjithmon një tjetër munci
Kam shokë, kam lagje, kam rrug, kam shpi

Tirona çfar ësht?
më i madhi paradoks

Ku robi ble ke Gabi me Rolex në dor
Ku sllonet sydelfinat në balt po bëjn parad
Ku krahas kioskave trrenueme esht nje superpallat

Aty ku lana qelbet dyqanet parfum shesin
Ku ndjen kënaqsin presionin edhe stresin
Ku ka intelektual po ka edhe katunar
Ku lypsat dhe të papunët flasin me celular

Munci me njemije rrug esht per ne Tirona
Ku bashk me zhgënjimet
Realizohen ëndrrat tona

Kjo ësht Tirona jon Tiron e kontradiktës
E luftës dhe e paqes e errësirës dhe e dritës
Mashtrimit, të vërtetës, shpifjes, interesit,
E qefit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
Ku të gjith ne themi

Tirona zemra jon
Ti për ne ti për ne je gjithmon kampion
Kur te hyni në Kombinat jeni në qytetin tonë
Një tabel
Shyqyr

thot mirseerdhët në Tiron
Tirona në zemrat tona
Me jet e me sllona
E çmendur, sido të jesh, ti je e jona

Tirona ke ëndrrat tona;
Jeton orët e vona
E dehur, sido të jesh, ti je e jona

Aty ku Kryetari bërtet me megafon
Gjithshka mund të ndodhi jetojm në Tiron
Ku njerëzia bën plazh aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thot jom prej Ali Demi

Aty ku truk përdorin jo vetëm grat po dhe pallatet
Ku Mjaft thot rinia…Po boll më se na plase!
Kafe muhabet si turqit e lashtë
Nën kumllat e kuqe moda bën sfilatë
Se s’ka vetëm afsh po ka edhe hash
Qarkullim parash, emancipim grash
Shoping ke Rruga Durrsit

O burra nga blloku, aty ku gjun për seks thithet edhe smogu
Ku qent dhe kazanët rreth ministrive i gjen

Atje ku ka mret, ku ka dhe president
Të gjitha do t’i prekni në qytetin ton
Ku i tabelë e shtremët thot mirseerdhët n’Tiron

Shum shum zhurm, Shum shum zhurm
Qyteti jonë Tirona ka shum shum zhurm
 

Ola_T

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Vallaj me mir knote edi rama se sa ato te tre.
Kenga preferume: mesazh

Koment nga autori:
Kur te vin provincjalet dhe te tregojn jeten e nje vendi ku ato shkojn emigrant, eshte me i dhon vetes me lug druni.
Nejse, mire e bejn xhanem.
Go ahead, stab me to death now. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Blendi

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Ky me te kuqe eshte avdall fare se nuk di me recitu hic. plus qe bo ca levjzje mekanike, aspi "stil hip-hop". Shume qesharak.
Nejse.

 

Furor Aquila

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Eshte e lezecme se njeri e ka zerin e holle(ai me lart), tjetri tamam, dhe ai tullaci te trashe.
 

Diddy19

Su@mi
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Michelle,e ke ngaterru pak renditjen e strofave te kenges

Kjo strofa:

Kjo ësht Tirona jon Tiron e kontradiktës
E luftës dhe e paqes e errësirës dhe e dritës
Mashtrimit, të vërtetës, shpifjes, interesit,
E qefit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
Ku të gjith ne themi


nuk eshte para refrenit,eshte mbrapa!Nejse.....

Me pelqen ajo pjesa e videoklipit ku dalin ato doktoreshat (infermieret,pastrueset apo ca jane),foton e te ciles e ka postu Djepi.Nuk e di pse po me rrenqethet trupi tek ajo pjese!
 

Genta

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Kenga eshte fantastike dhe ata cunat jane te tre shume te mire, sdomos Landi eshte king. Edi Rama kuptohet eshte i vecante, s'ka si ai.
Me pelqen shume :kiss:
 

eros111

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Fillimisht postuar nga bambolina:
[qb] Kenga eshte fantastike dhe ata cunat jane te tre shume te mire, sdomos Landi eshte king. Edi Rama kuptohet eshte i vecante, s'ka si ai.
Me pelqen shume :kiss: [/qb]
derisa te pelqenka edi rama spaske shume pretendime /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

SkinArt

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

grup koti, kenge koti, me ca fjale qe duhet me hap fjalor ti perkthesh
edi rama; no comment!
 

fallen angel

Primus registratum
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

cer ash kjo re,per t'qesh gjasme...???

himni tirones...hahahahah! /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

hot

Hotgirl
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb] Ky me te kuqe eshte avdall fare se nuk di me recitu hic. plus qe bo ca levjzje mekanike, aspi "stil hip-hop". Shume qesharak.
Nejse.

[/qb]
si hurdh e njome!! se mor vesh pse e kan ne grup!!
kot mkot osht :smash: :smash:
 

bLuE IcE

"""""PLANETARE""""""
Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Fillimisht postuar nga un4given:
[qb]
Fillimisht postuar nga bambolina:
[qb] Kenga eshte fantastike dhe ata cunat jane te tre shume te mire, sdomos Landi eshte king. Edi Rama kuptohet eshte i vecante, s'ka si ai.
Me pelqen shume :kiss: [/qb]
derisa te pelqenka edi rama spaske shume pretendime /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
jam dakord me idene tende!!! :wink:
 
Top