THE DOORS

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

Shife cfare seksi eshte tek fotoja..........
jo per gje por as fotografja nuk duroi dot pa u dashuruar me te. Ne fakt jo gjithmone i bente gjerat nen influencen e te qenit "high" por nga fundi u be komplet dependent. Ishte rrebel ai keshtu qe nuk mund te rrinte pa i provuar gjerat ne kete jete, dhe normalisht ishte i prirur per nga "shthurja". Fundi i fundit why not try new things????? Anyway ai ishte Jim...... dhe poezia e tij eshte e mrekullueshme. :thumbsup:

Ah Cruel pianisti quhet Ray Manzarek dhe vertet eshte shume i talentuar dhe zemra e grupit pasi shpirti ishte Jimi. Ai ishte personi qe insistoi ne formimin e THe Doors :rockband: :rockband: :rockband:
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Sweet Lolita:
[qb]Shife cfare seksi eshte tek fotoja..........
jo per gje por as fotografja nuk duroi dot pa u dashuruar me te. Ne fakt jo gjithmone i bente gjerat nen influencen e te qenit "high" por nga fundi u be komplet dependent. Ishte rrebel ai keshtu qe nuk mund te rrinte pa i provuar gjerat ne kete jete, dhe normalisht ishte i prirur per nga "shthurja". Fundi i fundit why not try new things????? Anyway ai ishte Jim...... dhe poezia e tij eshte e mrekullueshme. :thumbsup:

Ah Cruel pianisti quhet Ray Manzarek dhe vertet eshte shume i talentuar dhe zemra e grupit pasi shpirti ishte Jimi. Ai ishte personi qe insistoi ne formimin e THe Doors :rockband: :rockband: :rockband: [/qb]
Ray Manzarek....respektet e mia...
muzika light my fire..dhe spanish Caravan!!i like it a lot....
Jim (rob me vete ) se komentoj dot!!!
 

ezhderha

Primus registratum
Re: THE DOORS

kanga jeme e preferueme asht 'the spy', asht klas.

ju pershendes te gjithe ju fansave te doors-ave me kete kange...
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: THE DOORS

Mos na hapni plage te vjetra,
Jim do jete gjithnje ladies man,
ka pasur nje talent te papare , kengetare i ralle dhe legasia e tij do jetoj neper vite.

I ndritur qofte kujtimi i tij dhe kenget e tij mos pushojne se tingelluari ne veshin e rinise dhe cdo njeriu qe e ndjen ate lloj dashurije...

The doors rockkkkk :rockband: :rockband: :rockband:
 

Ema

Goddes
Re: THE DOORS

pO na re si i keni ne shqip poezite e xhaxhi Jim-it! /pf/images/graemlins/smile.gif
(ke leterisa)....

Po i hedh ketu ...http://www.albforumi.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=7;t=000019

Duke pritur Diellin

Ne vezullimin e pare te Edenit
u derdhem poshte ne det.
Qendruam atje ne bregdetin e lirise
duke pritur diellin
Nuk mund ta ndjesh tani
qe pranvera shkoi
tani eshte koha te rrojme nen
kete diell difuziv.
Duke pritur diellin
Kjo eshte jeta me e cuditshme qe kam njohur
A nuk e ndjen?

Zeri i gjarprit
Zeri i gjarprit
fishkellime e thate e moshes dhe
avull dhe gjethet e arit
libra te vjeter
ne rrenojat e Tempujve
Fletet te prishura si hiri
Nuk do ti shqetesoj,
nuk do te shkoj
Eja,i tha ai bute
Nje burre i vjeter duhet dhe
leviz me nje vallezim te lodhur
midis te vdekurve te hedhur
andej-kendej,
embel ata levizin.

Amerika

Ejani njerez,mos rrini keshtu te trishtuar
e dini qe njeriu i shiu
po vjen ne qytet.
Ai do te ndryshoje motin
fatin tuaj do te ndryshoje
Pastaj do tu mesoje
si te gjeni veten
Amerika.

Faleminderit ty o Zot!

Faleminderit ty o Zot,
per driten e bardhe verbuese
nje qytet lind prej detit
Une kisha nje dhimbje te tmerrshme koke
nga e cila e ardhmja eshte bere...

Reptilet po shtohen

Prit!
Ketu paska qene nje masaker
Mos rresht te flasesh ose te veshtrosh perreth
Freskorja dhe dorezat e tuaj jane
ne toke
ne po e leme qytetin
ne po ja mbathim
Dhe ti je e vetmja qe dua te vish!

Po ju them qe...
Asnje meshire e perjetshme
s'do na fale ne
qe shkaterruam agimin!

Stuhi dhe eklips

Do doja nje stuhi te vije
dhe te zhduke kete mut
Qe nje bombe te
djege qytetin dhe te filtroje derin
E dua vdekjen,
te vije drejt meje.

Amerika

veshur ne drite dielli
e trazuar ne deshira
duke vdekur nga ethet
-trajta te ndryshkura te nje Perandorie
pushtues te bujshem
shenime te pamata
shpresedhenese te gezimit.
-Te panevojshme,vullnetplote dhe pasive
te bashkuar me dyshimin
perjetesuar ne monumente te medha lavdie
-Si te ka ndryshuar ty
lehtesisht tjetersuar
Lyps per meshire.

Dite te cuditshme

Dite te cuditshme na kane gjetur
dite te cuditshme na kane kapur
ato po na shkurtojne gezimet e castit
do luajme apo do gjejme nje qytet tjeter?

veshtrime te cuditshme mbulojne
dhoma te cuditshme
Zera qe zbulojnefundin e lodhshem
e zonja e shtepise zgerdhihet
klientet e saj flejne si mekatare
degjome te flas per mekatin
dhe ti e di!

Trupa konfuze
kujtime te shperdorura
ndersa i arratisemi dites
drejt nje nate te gurte.

P.s:Jane marre nga nje edicion special i Gazetes Drita me duket ne 1996 /pf/images/graemlins/smile.gif !
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

cool ema
thx
se si tingellojne ne shqip though /pf/images/graemlins/smile.gif
si weird, i guess gjeja e ka lezetit origjinale por prape eshte nje perpjekje e mire do thoja une.
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

House uppon a hill
moon is lying still
shadows of the trees
whitnessing the wild breez
c'mon baby run with me. :rockband:
 

lorena

Primus registratum
Re: THE DOORS

and he went down the hall ... and
Father! yes son!
I want to kill you
Mother!!!! yes son...
I....WANT....TO....FUCK YOU...haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

you know the day destroys the night
night devides the day
try to run try to hide
break on through, through the other side..........
 

ERMIRI

Primus registratum
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Sweet Lolita:
[qb]you know the day destroys the night
night devides the day
try to run try to hide
break on through, through the other side..........[/qb]
the DOORS alaways and forever ............they are the best.......... :rockband:
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

THEY ROCK BABY!!!!!!!!!!!
JAM DUKE DEGJUAR "SEVERED GARDEN" TANI DHE JAM NE NJE ORGAZEM MENDORE

. :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband:
 

shkopi

Primus registratum
Re: THE DOORS

the severed garden mmmm...e pa perseritshme...!!!!!

Prit prit nese nuk gaboj bente....

Do you know how pale&wanton thrillful
comes death on a strange hour?
Unannounced, unplanned for
Like a scaring over-friendly guest
you´ve brought to bed
Death makes angels of us all
and gives us wings
where we had shoulders
smooth as raven´s claws

No more money,
no more fancy dress
This other kingdom seems
by far the best
until it´s other jaw reveals incest
& loose obedience to a vegetable-law

I will not go

Prefer a feast of friends
To the Giant family

...bobbo...
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

can you give me
sanctuary
i must find a place to hide
a place for me to hide

can you find me
soft asylum
i cen't make it any more
the men is at the door

THIS IS THE BEST PART OF THE TRIP
THIS IS THE TRIP AND THIS IS THE BEST PART!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif :rockband:
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: THE DOORS

ej o helena e trojes ej po kjo troja ne italisht eshte ......ej po sme le rehat po leri doorsat rehat megjithate bravo fanse jepi lart jim lart jim posht le te futet kush te doje pamela do te ishte mire por po pati deshire ndonjera bujrum......
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: THE DOORS

 
Top