THE DOORS

I love new york

Primus registratum
THE DOORS

Une per vete jam huge fan of The Doors. Kushdo qe e pelqen kete grup legjende te viteve 60-70 le te shprehet me cdo gje rreth tyre.
They are great!!!!!!!!!!! :rockband: :rockband:
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

Une kam qene fans i cmendur i tyre kur isha me i vogel.tani i degjoj me shume kenaqsi dhe nostalgji.
kasetat mi blite muni i vogel.
 

Alba Shehi

Primus registratum
Re: THE DOORS

Edhe mua nuk me iken kurre nostalgjia per The doors. Sa here i degjoj gjaku me vihet ne qarkullim dhe venat kerkojne te shperthejne. Vite cmendurie ,kot nuk i thone! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

Jane vertet fantastike....... Te ofrojne nje rebelim dhe liri te shpirtit kur degjon muziken e tyre dhe te fusin ne nje orbite epshesh dhe gjendjeje alucinative. Une kam gati 10 vjet qe jam prezantuar me ta per here te pare dhe qe atehere nuk i lashe me. Sidomos lirikat e Jim Morrison jane te mrekullueshme. Eshte nje poet fantastik
"The lizard king"
 

lidi

Primus registratum
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Sweet Lolita:
[qb]Une per vete jam huge fan of The Doors. Kushdo qe e pelqen kete grup legjende te viteve 60-70 le te shprehet me cdo gje rreth tyre.
They are great!!!!!!!!!!! :rockband: :rockband: [/qb]
.......women seem wicked when you're unwanted
streets are uneven when you're down!
/pf/images/graemlins/laugh.gif
you rock! :rockband: :rockband: :rockband:
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

wishfull sinfull
water covers everything in bluu
cool water
you and me and sun shine
love to hear the wund cry....

Soft parade eshte me te vertet nje album shume i bukur.Dhe l.a woman eshte klas.. :rockband: nje here ne kocertin e p.n luarasit me grupin tim,kame kenduar break on through.1998 per krishtlindje.
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

break on through, break on through, break on through
BREEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKK!!!!!!
auuuuuuuuuuuu
He is awsome man.
Sa here shikoj filmin The Doors magjepsen me mendjen e atij njeriu. Sa keq qe iku aq shpejt, mgjth fundja that's another reason qe ai eshte gjeni............ /pf/images/graemlins/wink.gif
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

shif sweet se mos njeh vetem ket kong dhe je tu na rrejt.a i ke degjuar te tjerat????
 

lidi

Primus registratum
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Sweet Lolita:
[qb]break on through, break on through, break on through
BREEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKK!!!!!!
auuuuuuuuuuuu
He is awsome man.
Sa here shikoj filmin The Doors magjepsen me mendjen e atij njeriu. Sa keq qe iku aq shpejt, mgjth fundja that's another reason qe ai eshte gjeni............ /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
......This is the end, my friend..
the end......
:rockband:
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: THE DOORS

Jim Morrison...
my favorite (Spanish Caravan) greaaaatt music


 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Cruel_Intentions:
[QB]Jim Morrison...
my favorite (Spanish Caravan) greaaaatt music


nuk eshte spanish caravan kyja mi!!!
TEXAS RADIO AND THE BIG BEAT!!! :smash:
 

sleepingdreams

Primus registratum
Re: THE DOORS

The End
This is the end, beautiful friend
This is the end, my only friend
The end of our elaborate plans
The end of everything that stands
The end

No safety or surprise
The end
I'll never look into your eyes again

Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need of some stranger's hand
In a desperate land

Lost in a Roman wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain
There's danger on the edge of town
Ride the King's highway
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway West, baby
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb]
Fillimisht postuar nga Cruel_Intentions:
[QB]Jim Morrison...
my favorite (Spanish Caravan) greaaaatt music


nuk eshte spanish caravan kyja mi!!!
TEXAS RADIO AND THE BIG BEAT!!! :smash: [/qb]
Ai mund te jete shume gjera por un e kisha per Spanish Caravan (kengen)
a sceeeeemoo!!!! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

mostro

Putraku
Re: THE DOORS

Fillimisht postuar nga Cruel_Intentions:/qb]
Ai mund te jete shume gjera por un e kisha per Spanish Caravan (kengen)
a sceeeeemoo!!!! /pf/images/graemlins/smile.gif [/QB][/QUOTE]
AOOOOOOO!!e ce credo!me fal nuk e kapa...my bad..sic i thone dhe amerikonet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

o PUTARKO po fillove me testime mo???
JO vetem qe di me shume por i kam pothuaj te gjitha albumet e tyre. Disa nga kenget e tjera te preferuara jane
Carmina BUrhana
Crystal Ship
Alabama SOng
LA Woman
5 to 1
LOve her madly (I love this)e shume te tjera
ohhhhhhhh you got me in the mood to sing now
 

I love new york

Primus registratum
Re: THE DOORS

edhe sa per djeni une jam shoqe me te dashuren e djalit te Paul Rothchild dhe kam pare edhe pantallonat origjinale te lekures te JImit qe i ka ai ne shtepi. haaaaaaaaaaaa lol :smash:
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: THE DOORS

Mja u zute dhe ju!!! puuuu ca shteti pa dashuri ne paqe /pf/images/graemlins/smile.gif
Ride the snake to the lake ....the ancient lake..
he's old and his skin's cold....(the end)
......The West is the Best
Get here and we'll do the Rest (American Prayer)

mua te them te drejten me ka impresionuar gjithmone pianisti , ai qe bente muziken , pastaj jimi ka qen tip me vete (megjithse pasi pashe filmit The Doors i ra pak lapidari qe i kisha ndetuar brenda meje) Gjitshka qe ka shkruar e ka shkruar nen efekt, dhe kur je nen efekt esht pak me e lehte te kalosh kufijte e reales....dhe te fluturosh pertej per te krijuar "art"
me kujtohet gjithmone shoqa ime e ngushte qe flinte listening to them..dhe meqenese rrinim gjithmone bashk....i learnet how to hate lyrics seeing what they did to me and to her
 
Top