Tekste kengesh (Vetem shqip)

beshbossi

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga homerS:
[qb] e make mren, men desha me than, ka pas perfaqsu komunalen... ke festivali komtar i ndermarjeve! /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
me vjen keq nese i trashke shume shakate ti!!s'ka rendesi!!po te pakten mundohu te mos fyesh!!
 

bobo

marksist-enverist
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

pse ashu dilka, e trashme ... shakaja!,
se dhe per tmajtme "mrena"... e kisha per ernat e brenshme,dmth grupin na bashkoj ... /pf/images/graemlins/wink.gif

pa tkeq!!! mund edhe ta editoj!!!, po mthuj pa u bo von, se masanej skom ca me tbo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga homerS:
[qb] pse ashu dilka, e trashme ... shakaja!,
se dhe per tmajtme "mrena"... e kisha per ernat e brenshme,dmth grupin na bashkoj ... /pf/images/graemlins/wink.gif

pa tkeq!!! mund edhe ta editoj!!!, po mthuj pa u bo von, se masanej skom ca me tbo /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
epo me fal po s'e kuptova mund t'i editosh!
 

Alanis

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

wow :eek: se dija se devil ( jo angel ) qeka shume e dhene pas gheto-ve kosovare.
 

bobo

marksist-enverist
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

o kur kjo Zadja ish martu,
o ish mashtru, e ish zezu.
e ka mar burrin rakixhi;
dit e nat po rrin tuj pi

kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia

e kur kjo Zadja ish martu
o ish martu, e ish zezu
e ka mar burrin kumarxhi
i hup paret me shoqni
e tan diten rrin nkafe tuj pi

kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia

zyber avdiu- zadja
/pf/images/graemlins/wink.gif
 

shqiptaritr

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ca boni kshu mer jahu 99% te gjitha tekse dashurie...boo sa keq keni ra mrena mer


"Jetes sone" me titull "BICH"

Ti Don tani po rin klient te rinj te kapesh,ti s'e kupton qe trupit tend nje plag te re do hapesh
ti more kete rruge pa kuptuar se ku do futesh,se nuk mendove se nje dite per fajet e tua ti do lulesh
ti ecen ne kete rruge pa kuptuar c"ke lene mbrapa,ti s'do tia dish ti s'do tia dish pa turp ti prap vazhdon
ti le ne trupin tend te tjeret bejn cfar te duan,se per te ardhmen tende ti jo me s'po mendon
se mendia jote e vogel mendon vec per parat,ajo s'e di c'eshte gabim s'e di se c'eshte mekat
Ti prandaj e le shkollen,prandaj i le te gjitha,ti kujtove se eshte e leht por mallkuar qofte dita
kur prindrit i harrove te gjitheve ti na le,dhe mua me vjen keq per ty prandaj une zerin ngre dhe une te them
Te lutem ti kthehu sot,te lutem ti kthehu sot se neser do jete von dhe po te duash s'do mundesh dooooottt
Ref
Jo ti se kupton qe je vec nje hic
emri yt aty eshte bich bich
Jo ti se kupton qe je vec nje hic
emri yt aty eshte bich bich

Jo ti se kupton qe je vec nje hic,emri yt tani eshte bich,bich,bich
prinderit e tu ecin rruges se ngren me kokon lart jeta e tyre mbaroj jeta e tyre kaq e pati
se ti i le me turp ata ne sy te mbare botes dhe per faj te saj me duar i bien kokes
nese do degjo degjo vellan tend se ai kudo pyetper te kerkuar s'ka len vend
s'ka len vend se se mban ate se te ka ty moter gjaku,ai kujton se ti s'ke faj se dikush tjeter eshte shkaku

shkaku je ti ,jo per ikjen tende s'te duroj ty asnjeri,dhe une qe po flas sot jam shoku yt i vjeter
i kam di tur njenjat e tua me mire se c'do kush tjetr,por jeten qe ndryshove ,jeten qe s'mendove e bere kete gabim dhe te gjitheve na mohove
Ref

Te lutem ti kthehu sot te lutem ti kthehu sot se neser do jete von dhe kur te duash ti s'do mundesh dot

Ref
 

shqiptaritr

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

2die4

"KTHIMI I BICHIT"
Me falni qe po ju pyes ky treni per Tirane shkon? me falni ku treni per Tiran shkon?
Te shikoja ,une ty kurr s'te mendoja ,doja te ktheheshin prape ato vite,anderroja per ne te rinj dikur
te ktheheshim dhe nje here mbrapa ah sikur,mos ta beje ae gabim mallkim ti gjithe jeten
si nje monedhe pa vler e hedhur ne cep ti je,atje ku shkoj realiteti me syte e tua ti e pe
eshte gabim eshte gabim por jo o shpirti im,eshte vone eshte dhe njeri ty s'te kupton
Se mendon njehere ato qe ke ber dikur,a sikur vitet te ktheheshin dhe ti mbetnim shoqeris sone
nuk besojme te gjithe mendojne se je nje BICH ,nje hic per te gjith ti je
ku i le,prinder moter vella?ata zemren vran ty s'te pan ata qane ata qane per ty Bich


Kthimit ty 2DIE4 te kendojn me ty sot shum te tjera gabojne ato harrojne se e nesermja eshte e hidhur
e hidhur eshte ajo qe i pret ne te vertet,pasuria i verbon kur je i varfer nuk mendon
shpejt gabon shpejt harron qe dinjiteti eshte i shrenjte,se jemi shqiptar jo grek jo turq apo barbar jemi shqiptar
varferia ty mendjen ta ngaterroj pasuria ty syte ti verboj ,ecen me koke ulur ne rruge
ne Tiran te shikosh fytyre te gjesh menyr per te hyre ne zemrat e tyre per te harruar ate qe kalov per te harruar ate q gabove
per te harruar per te harruar ate fat te mallkuar

Me ty shume te tjera gabojne,nga varferia ato gabojne enderrojne se atje larg do jet me mir
nuk mendojne shpirtin e tyre lendojn syte tane lotojne, "me degjon bich si ty shum te tjera gabojn"

Nen une u ktheva,e kisha bere gabim,a do me falni valle?

kater muret e dhomes ty te duken bosh,ngadal ato te bejne qe te kujtosh
shoqet e vjetra te gjimnazit me te cilat prapa parvaz te dritares ti kerkoje,nate edite ti enderroje
dashurine dhe zemres tende nje djal ti dhuroje,ku jane ato kujtime ku jane?
ku jane ato mendime ku jane?jane diku atje large ku enderron qe te vesh e te gjesh veten tende te pa cenuar
si dikur,dhe te drejten ti te kesh te enderosh si te rijnte qe enderojne per rinin
te vjen turp nga djemt e lagjes kur te tregojne ty me gisht,dhe thone cfar thon
eshte nje vajze qe ka punuar ne greqi si kurv neper rruge,dhe tani u kthye mbrapa mbase gjen ndonje burr
te fejohet te martohet se mbase nje dite emri i saje do te harrohet,por me keq ardhje po ju them
se opinjoni nuk ndryshon,te gjithe ty te percmojne,te gjithe te mbajne ne goje
se ti je per ata nje BICH ,me kupton bich?

Nen une u ktheva ,e kisham ber gabim,a do me falni valle?

E kupton qe je e tapert ketu,se prisje keshtu se mendove se nje dite do te falin njerezit e tu
ata te kane fshir nga zemrat e tyre kujtese tyre,te kane mohuar te kane mallkuer
per gjithmon nga shpirti i tyre,shpirti i tyre shume lendon, gjak pikon,
shpirti tyre mallkon diten qe ike ,vdiqe ,rrugen qe ti shkove fatin qe kerkove ,ne kete vend ti mbarov
Ca lot te qelbur nuk mjaftojte qe ti te tregosh pikellimin tend, vellane tend e mbarove e shkallov
e shikon shume jet shkaterrove

Kthimit ty 2DIE4 te kendojne me ty sot shum te tjera gabojn,ato harrojne ,nuk mendojne se e nesmja eshte e hidhur
e hidhur atje larg
 

hysni

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

kush ma gjen tekstin e plote nga Ardit Gjebrea te ksaj kenge:
por kur te jesh merzitur shume
ne raft mes librave kerko....
 

hysni

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

hallime
ti je endrra qe ma shum e shoh
ti je per mu
ti je djelli qe veq mua me ngroh
ti je per mu
ti je vasha qe vetem ty te dua
ti je per mu
 

hysni

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

ARIF VLADI

Moj Kosove oj djep lirije
gjdo gur shpije nji bajrak
UCK-ja tpaska hije
per atdhe po derdhet gjak
po luftojne djemt e Kosoves
prej Drenice nball tgjakoves
-------
per atdhe nana mka le
per famurin kuq e zi
jam ushtar ne UCK
do ti sjell vendit liri....
------------
 

kaprollja

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Per VIMAR

GUSHEBARDHA SI DEBORA(xhan xhan vetulla holla)

Epo gushëbardha si dëdora
xhan xhan vetulla holla

Epo ç'të sheh syri ta bën dora
xhan xhan vetulla holla

Epo në punë shkoje në punë shkoja
xhan xhan vetulla holla

Epo si s'më the njëherë u lodha
xhan o xhan vetulla holla

Epo të isha zog të fluturoja
xhan o xhan vetulla holla

Epo mbi balluke të qëndroja
xhan o xhan vetulla holla

"Per ty atdhe", sot lexova diku qe ka qene kenga e preferuar e E. Hoxhes lool.
Eshte kenge e bukur por qe nuk ja di fjalet te tera..

Pershendetje Vimar dhe Gezuar!
 

mostro

Putraku
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Xhi xhi le
xhi xhi le
xhi le e fushes eee

jepi si jepi si
jepi sis djalit eee

gezuar 31 dhjetorin,diten e fundit te vitit...
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb] A kane uje ato burime (Popullore)


A kane uje ato burime
Ti moj buzekarafilja ime
Ti moj buzekarafilja ime
eeeeeee aman amane
o per belin e per koken tende
aman amaneeee

Nem cik uje me buze te buceles
Ti moj vajza e Tepelenes
Ti moj vajza e Tepelenes
oooo aman amane o per belin e
per koken tende aman amane

Kujt ja ben moj ato naze
ja ben djalit moj me shapraze
ja ben djalit moj me shapraze eeeeeeeeee
aman amane o per belin e per koken tende
aman amane oooeeeeeeeeeee

/pf/images/graemlins/wink.gif :lol: [/qb]
Kjo lola qenka me origjine permetare pa dyshim. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

TONY

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

te rrapi more ne mashkulloreeeee
o foli ceeeeercizi more me gojeeeee
mulazim o mor hice taborreeeeee
o leri djemte e mi more te shkojneeee


hyri prilli more doli marsi iiiii
o n`gjirokaster sec u vra bimbashiiiii
te vrane mor bimbash te vrane eeee
o cerciz topulli mor me te vellane eeeee


keni inat tani e ??????une do marr cmim te pare me kete kenga yhuuuuuuuuuuuu bye love!
 

stellina_sister

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

a mund te ma gjeni tekstin e "TIRANA" kenduar nga WEST SIDE FAMILY ose/dhe "NUK DUA TE JEM" e MARIZA IKONOMIT?! ju lutem..faleminderit
 

hysni

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

(popullore)

ooooo a po vjen me mueee a po vjen me mue ee
o ooo oooo ne DRENICE me shkuee ne Drenicë me shkuee
o oooo jeten me kaluee
-----
nusja jone e bukur e bukur e bukur
shkon e vjen si flutur si flutur si flutur
nusja jone e bukur e bukur si hana
shkon e vjen si zana si zana si zana
-----
oooo a po vjen me mue
a po vjen me mue
oooo ne Drenicë me shkue
ne Drenicë me shkue
jeten me kalue


(popullore)
 

hot

Hotgirl
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

e ka ndonjeri tekstin e plote te
west side family- hou cike
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Kenge te lehta shqipe qe s'harrohen kurre

Malli i dashurise

Nat' e qete, nate maji,
hena farfuron,
c'po ja nis nje kenge malli,
bilibili kendon.

C'po ja nis nje kenge malli,
vetem n'arrati
C'te mundon, bilbil' i ngrate.
pse ke mbet' n'trishti'.

Zeri yt ma ndezi gjine
me nje zjarr te rrall',
mos vajto dashurine
me kaq dhimb' e mall.

C'mu pergjigj me dritherime
zogu i vogel-o,
pse ma merr ti kengen time
per trishtim, djal-o.
 
Top