Te shkosh per dhjame qeni!

Te shkosh per dhjame qeni!

Autori i krimit është larguar në drejtim të paditur. Policia: ishte i paarsimuar dhe i padalë

Ekzekuton kushëririn se i vrau qenin

Viktima ishte duke lojtur futboll me shokët kur u qëllua me një plumb në bark

KUKËS- Vret kushëririn se i kishte vrarë qenin. Krimi i kryer për një motiv banal ka ndodhur në orët e vona të së dielës në fshatin Kostur, të rrethit të Hasit. Burime të policisë së Hasit thanë për gazetën se Ylli Gjoni, 28 vjeç, është viktima e tij. Si autorë të kësaj vrasjeje policia ka akuzuar Shpëtim Gjonin, 22 vjeç, banor i fshatit Kostur. Sipas burimeve të policisë, 22-vjeçari i identifikuar si autor i krimit është larguar në drejtim të paditur, ndërkohë që forcat e policisë së komisariatit të Hasit po punojnë për kapjen e tij.
Konflikti që çoi në vrasje
Viktima Ylli Gjoni, para disa ditësh, i kishte vrarë qenin kushëririt të tij, Shpëtimit. Që nga ai moment, midis viktimës dhe të dyshuarit si autor i vrasjes kishin filluar konfliktet të cilat sa vinin e acaroheshin. Burime të policisë së rrethit të Hasit, duke iu referuar hetimeve të para lidhur me këtë ngjarje, thanë për gazetën se Shpëtim Gjoni ishte përgatitur për të kryer krimin dhe për të realizuar atë priste momentin e duhur. Viktima Ylli Gjoni ka qenë duke luajtur futboll me një grup shokësh, ku në afërsi të vendit ku ata po luanin është afruar kushëriri i tij Shpëtim Gjoni. Sipas burimeve të policisë që i referohen edhe dëshmive në vendngjarje, 22-vjeçari mbante një automatik kallashnikov që e kishte fshehur poshtë xhupit dhe priste momentin e volitshëm për të gjetur shkak dhe për ta shkrehur atë në drejtim të kushëririt. Por edhe për këtë ai kishte menduar. Autori i vrasjes është futur në fushën e lojës, duke e prishur atë, ndërkohë që për këtë veprim ka hasur në reagimin e kushëririt të tij, viktimës Ylli Gjoni i cili ka thënë që të dilte jashtë fushës dhe të mos i pengonte në lojën e tyre. Kaq i është dashur autorit të krimit që të nxjerrë menjëherë kallashnikovin që e kishte fshehur poshtë xhupit, duke e shkrehur në drejtim të kushëririt të tij. Një plumb e ka goditur në bark Shpëtim Gjonin duke e lënë të vdekur në vend. Po sipas burimeve të policisë që i referohen dëshmitarëve okularë, autori i vrasjes ka hedhur xhupin dhe me automatik në krah është larguar me qetësi nga vendi i ngjarjes. Punonjës të policisë së Hasit, të cilët kanë qenë në vendngjarje bëjnë të ditur se në të dyja familjet, mbizotëronte një varfëri e madhe. Të njëjtit punonjës policie bëjnë të ditur se autori i vrasjes ishte person i paarsimuar, i padalë. Viktima kishte një vëlla emigrant në Itali dhe për këtë qëllim, varrimi i tij është shtyrë deri në ardhjen e vëllait nga Italia.
Bashkim Shala

http://www.shqiperia.com/lajme/5nentor2002/ekzekutimkot.php
 
H

harap

Guest
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

injoranca nje nga virtytet e shqiptarit <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
pastaj edhe mungesa e shtetit.
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Zona e veriut eshte akoma me Kanunet E Lek Dukagjinit dhe malesoret Nese u vret qenin u ngacmon Gruan dhe femijet te vrasin pa asnje lajmerim ... Jam dakort me Harapin Injoranca eshte nje nder faktoret kryesore qe ben keto gjera te shemtuara ...
 
B

briiigi

Guest
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

<img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> eshte me te vertete nje gje qe te ben mishin te rrenqethet <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> . Po a ka zgjidhje per momentin???
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Veshtire Briigi shume veshtire sepse jane disa zona qe nuk hane pyke fare edhe Enveri 50 vjet ne diktature nuk i beri dot Zap...
 
B

briiigi

Guest
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Deri diku ke te drejte Tedi, por aman me duket se Enevri i ushqeu me keq, duke i shtypur ... dhe kjo eshte nje plage e shoqerise tone. Do duhen disa dekada deri sa ne ato zona te mos existoje me fjala "Kafsheri" . Seriozisht eshte shume ndjenje indinjuese! Dikush duhet te fillonte te bente ndonje gje per ato zona ...
 

jona20

big bum bam...
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]Veshtire Briigi shume veshtire sepse jane disa zona qe nuk hane pyke fare edhe Enveri 50 vjet ne diktature nuk i beri dot Zap...[/qb]
nuk eshte se enveri nuk i beri zap keto zona...po as nuk u mundua ti bente zap...i la atje ku ishin dhe as nje cop rruge nuk u beri...i la,u tregua indiferent ndaj ketyre zonave dhe ashtu ne prapambetje mbeten akoma <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Eshte mungesa e ligjit qe i detyron banoret e ketyre viseve te bejne "ligjin" sipas mendjes se tyre. Kur nuk ka vende ligjore per te kerkuar te drejten tende, si i behet? Me vravi qenin, me perdhunoj gruan, me vravi femijen... ku kerkohet e drejta?
 

^SHIU^

Primus registratum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

jam shume dakort ne rradhe te pare eshte mungesa e ligjit,si mundet nje njeri del me kallashnikov dhe e vret tjetrin pa gje te keqe dhe me e cuditshmja qe organet e policise nuk e kane kapur akoma.ky eshte nje turp per shtetin shqiptar.dhe thone qe u mblodhen armet... <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
 

B

Primus registratum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

O Manto cfare thote Propaganda anti veriore? <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Si o burr i dheut je dhe prej veriut e tash po na tregon burrnine me horlliqet qe njerezit bajne.
Mos e laj mutin me shurre, se edhe po ta lash ata qe ke perbri te thone edhe mut edhe shurre, se ka thane ai mocmi:
<span style="font-weight: bold">Kur ta provosh qat here e mson ma mire </span>
Sa per keta te tjeret ja bejne mire qe flasin se diku duhet te shihemi se sa te bukur jemi, por keta qe ankohen per ne a e dine se nana, gra e motra i kane tuj livadhit arave te koshinjve e te fabrika e bananes.
Po kta i vrasin e spyet kush per kta.
Mando te paska pas ba efekt emni Leonard me duket qi paske shkrujt kit histori.
Nuk asht se u rritem pa to, nuk asht se nuk i diem, as nuk asht se do rrime pa to.
Por pse bajme sikur sjemi prej anej, pse bajm sikur si njofim.
Mkujtohet gjyshi em, se e kam pas kryplak fshati.
Gjakun tan talle sa te duesh e shaje nper dynja, gjaku jot ngelet e turpi jot ngelet.
<span style="font-weight: bold">Ti ja fute veti e ma fute ne mue, e kta qi shkrujten poshte teje na e futen te dyve, e bota do tna fusje ma thelle</span>
Per ca ta nuk shohim hajer na.
Gjitha tmirat Leonardi &lt;img border=&quot;0&quot; alt=&quot;[help]&quot; title=&quot;&quot; src=&quot;graemlins/help.gif&quot; /&gt;
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Fillimisht postuar nga zevzekja:
[qb]
Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]Veshtire Briigi shume veshtire sepse jane disa zona qe nuk hane pyke fare edhe Enveri 50 vjet ne diktature nuk i beri dot Zap...[/qb]
nuk eshte se enveri nuk i beri zap keto zona...po as nuk u mundua ti bente zap...i la atje ku ishin dhe as nje cop rruge nuk u beri...i la,u tregua indiferent ndaj ketyre zonave dhe ashtu ne prapambetje mbeten akoma &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/frown.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; [/qb]
Jo Zevzeke po nuk arriti ti bindte dot . Se nuk pati gje qe nuk e beri ai ... Fakte ke burgjet e spacit e te Bences e shume e shume te tjere te mbushur me te burgosur dhe te internuar...
 

B

Primus registratum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

<span style="font-weight: bold">Jo Zevzeke po nuk arriti ti bindte dot . Se nuk pati gje qe nuk e beri ai ... Fakte ke burgjet e spacit e te Bences e shume e shume te tjere te mbushur me te burgosur dhe te internuar... </span>
Tedi cfare pseudonimi ke pasur ne albin e vjeter?
Dhe a je piciruk shqiptar apo piciruk helenuk?
 
B

briiigi

Guest
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Fillimisht postuar nga Leonardi:
[qb]O Manto cfare thote Propaganda anti veriore? &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/frown.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
Si o burr i dheut je dhe prej veriut e tash po na tregon burrnine me horlliqet qe njerezit bajne.
Mos e laj mutin me shurre, se edhe po ta lash ata qe ke perbri te thone edhe mut edhe shurre, se ka thane ai mocmi:
<span style="font-weight: bold">Kur ta provosh qat here e mson ma mire </span>
Sa per keta te tjeret ja bejne mire qe flasin se diku duhet te shihemi se sa te bukur jemi, por keta qe ankohen per ne a e dine se nana, gra e motra i kane tuj livadhit arave te koshinjve e te fabrika e bananes.
Po kta i vrasin e spyet kush per kta.
Mando te paska pas ba efekt emni Leonard me duket qi paske shkrujt kit histori.
Nuk asht se u rritem pa to, nuk asht se nuk i diem, as nuk asht se do rrime pa to.
Por pse bajme sikur sjemi prej anej, pse bajm sikur si njofim.
Mkujtohet gjyshi em, se e kam pas kryplak fshati.
Gjakun tan talle sa te duesh e shaje nper dynja, gjaku jot ngelet e turpi jot ngelet.
<span style="font-weight: bold">Ti ja fute veti e ma fute ne mue, e kta qi shkrujten poshte teje na e futen te dyve, e bota do tna fusje ma thelle</span>
Per ca ta nuk shohim hajer na.
Gjitha tmirat Leonardi &lt;img border=&quot;0&quot; alt=&quot;[help]&quot; title=&quot;&quot; src=&quot;graemlins/help.gif&quot; /&gt; [/qb]
HAJDE JETE HAJDE!!!
<span style="font-weight: bold">Sa per keta te tjeret ja bejne mire qe flasin se diku duhet te shihemi se sa te bukur jemi, por keta qe ankohen per ne a e dine se nana, gra e motra i kane tuj livadhit arave te koshinjve e te fabrika e bananes.</span>
si guxon ti zoteri te pergjithesosh dhe te na tregosh fabrikat e bananes? nuk mendon se kjo eshte shume me e rende se cfare kane shkruar njerezit e tjere siper???
Me siper eshte dhene mendimi <span style="font-weight: bold"> i lire</span> i disa personave, pa ofenduar njeri...por ti po kalon CDO KUFI!!!
mendoj se do beje mire ta lexoje dhe nje here ate qe ke shkruar, dhe te viheshe ne pozitat e mia, apo te dikujt tjeter qe mund te ket shkruar me siper!!!
 

helibak mucogllava

Primus registratum
Re: Te shkosh per dhjame qeni!

Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]Zona e veriut eshte akoma me Kanunet E Lek Dukagjinit dhe malesoret Nese u vret qenin u ngacmon Gruan dhe femijet te vrasin pa asnje lajmerim ... Jam dakort me Harapin Injoranca eshte nje nder faktoret kryesore qe ben keto gjera te shemtuara ...[/qb]
O Tedi ate mos e thoj ti se edhe un qe jam nga jugu ose jo vetem un po te gjith shqiptaret po u ngacmove grat te vrasin lal dhe kjo nuk ka nevoj se nga je po nderin e kemi te shtrenjte ne shqipatret...............
 
Top