Streptease

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Me falni shoke dhe shoqe..:D ...Thoshte i ndjeri XHAXHI ENVER...:)
Do ju lutesha te komentoni ne lidhje me ate cka permban tema e mos kaloni ne ofeza personale se e dime tashme qe jeni/jemi super te shkathet te bejme si te 'zgjuar' :)
Sa per temen:Secili ka zgjedhjet e veta .kjo eshte pune te pakten kto e bejne per perfitme personale vetjake cte keqe ka ktu? :D
 

-Zana-

e...Thjeshte
Tema nuk ka asgje pervecse nje video dhe nje koment te sjellur nga anetarja ne fjale... e ne k'te rast i bien te diskutojme c'fare eshte sjellur personalisht ne teme... jo nje artikull te sjellur qe permban te drejtat si artikull dhe diskutojme mbi artikullin.

Kshuqe, temen ne fjale/thelb, po diskutoj/me ... lol
 

joetisti_

Locus omnem
hmmm goxha mire goxha mire.;)
Ia thua, por kujt i thua thuaj :) Perpiqem te bej mire, Thamina ;)
Sa mire do kisha deshire CICOJA pak LIVE:p:D
haha, ku e gjete kete fjale "cicoj". E bukur.
Joetisti , boll u bêre qesharak .. Me perversitetin tend pa lidhje . Lol

Nese nuk paska gje te keqe te jesh prositute, atehere nuk do te paguante njeri per to ... E ke kapur civilizimin nga s*uma ti bashke me ca shoqe & shoke te tute . Lol

Do shkoje me motren /mamane tende , te shikoje nje shfaqje /show te atille ti .. Meqe thuan qe nuk paska gje ?
Eshte e mire ajo, Zana, mos i bej naze :p

Cne paska te beje pagesa?! Prostituta eshte artiste ne profesionin e vet. Dhe ajo shume eshte lek i shpenzuar mire.

Po c'lidhje ka? Dikujt mund t'i thuash se po te ishte bie fjala opera e mire, pse s'e merr gjithe familjen ne salle. Por pjeses tjeter te familjes mund t'i duket gjeja me e bezdisshme opera, por s'do te thote se konkluzioni eshte qe opera eshte e keqe.

Pastaj, as une dhe askush s'po mundohet te te binde ty per dicka qe ta praktikosh apo te shkosh ta shijosh. Ti po s'e deshe mos e duaj. Por jepi hakun e merituar gjithckaje. Striptizmin e pelqejne meshkuj edhe femra. Sidoqofte une dyshoj se ti nuk e pelqen. Ben gjoja? :)
 

-Zana-

e...Thjeshte
Dyshimet e tua i flashim ne WC, joetisti....kur shkruan me perversitet me perzihet ne stomak, e te mendosh qe pelqejne femrat nje tip mashkulli te tille... keqesohet akoma me shume . lol

K'tej thuan ti po se deshe mos e duaj , e k'tej ke prb me komentin tim ( faktin qe si dua , e per mua jane njerezit me ulet persa i perket k'saj fushe ) ... nuk e dua dhe as nuk shoqerohem me ato tipa/pe qe e ushtrojne. Qarte dhe paster. lol

Nese ti ke shoqeri te tille, nuk perben prb per mua .. ashtu sikurse edhe ti nuk me ndalon dot mua te jap mendimin tim ne lidhje me temen/to.... kot nuk thone me thuaj me ke rrin te te them se kush je, kshu edhe kjo puna e jote & Co .
 

joetisti_

Locus omnem
Mua me duket se ti lexon dicka tjeter dhe me pergjigjesh mua :) Cne gjithe ky mllef? Une jam pergjigjur per te patur nje kunderpergjigje me te qete dhe me te arsyeshme. Po nejse. S'e do Thamina qe eshte si shpirt?, mos e duaj !

Po te pergjigjem pak ne thelb te asaj qe mendon e beson, por s'do te thote se kam dicka kunder teje kur them: Je shume e vjeter ne koncept. Ti sikur ke frike se po te jesh shume afer gjerave te tilla, do te perfundoje per ti bere edhe ti vete dhe ke fobi. Une s'te pengova te thuash mendimin tend duke diskutuar me ty, qe me the me siper se po shpreh mendimin tend. Shprehe, nga mengjesi deri ne darke.
Une sapo shpreha timin. Pa patur asnje qellim ofendimi. Je shume e ndrydhur, dhe mire po te jete se e ke natyrore dhe s'te ben dem, por po te jete dicka e ndikuar nga dicka, nese s'te ben tani, me vone do te te beje, keq.

Sinqerisht te them se te jep pershtypjen se jeton ne nje burg mendor. Jo vetem per kete teme, por ne pergjithesi. Dhe po e perseris: jo per te te ofenduar kjo, por per te te dhene nje ndihme modeste qe ta rishikosh ate qe beson. Eshte e vjeter shume.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Nuk kisha degjuar qe ka mendime te vjetra... Por eshte e qarte qe modernizimi sot i ka hapur deren c'thurjes sociale... Sot nuk eshte me normale te luftosh imoralizimin , por eshte trendy ti hapesh deren asaj.

E nese te sjell shembuj nga afer , thuan s'ka lidhje...

Pra nese motra/mamaja/vellai i/e jot/e zgjedh k'te rruge neser, dhe e ben publike... ti je krenar per zgjedhjen e saj/tij, meqe nuk e paske prb ?
Pra nuk e ke prb, nese shoket e tu , do e ushtronin dicka te tille mbi te afermit e tu ?

Tani me thuaj kush eshte ne burg mendor, ti apo une.
 

joetisti_

Locus omnem
Une nuk e thash per te te share, por thashe ate qe konstatova nga i shprehuri yt. Je ti !
Po nese motra, mamaja, babai, vellai dhe gjyshja jote zgjedha ate rruge, ti cfare do besh me kete mendim "te perparuar" qe ke?? Do t'i ndalosh apo keqardhja jote per kete "padrejtesi" qe po u bejne vetes do t'u lehtesoje "dhimbjen" ??

Nuk ke koherence mendimi. Si mund te behen krahasime te tilla? Pse ti ne jeten tende gjithcka qe ben, do ta benin edhe familjaret e tu? Cdo gje qe ben, nese dikujt do t'i dukej keq, kur ajo mund te ishte shume mire, do te ishte mire edhe per familjaret e tu dhe po te te thoshin mos e bej kete sepse po te ishte e mire do duhet ta benin edhe familjaret e tu? Ngaterrohesh keq me mendimet e tua.

S'e ke shume idene cfare do te thote moral. Moralin shume kategori njerezish e interpretojne sic u vjen mbare. Ka disa njerez qe besojne se seks behet vetem atehere kur ke ndermend te besh nje femij. Dhe ty apo mua qe veprojme ndryshe do te na quanin te pamoralshem. A je e tille ti?

Tema eshte per stiptizmin. Mua me vjen te imagjonoj se ti kur i sheh ne televizor nderron kanal. Lum si ti !
 

-Zana-

e...Thjeshte
C'do beja une ? Sipas mendimit tend do i rrija pas deres duke i numeruar klientet ?... pffff.

Do largohesha sa me larg, me koken ulur. Qysh mendon ti, do mbys veten time per nje zgjedhje makaber te tille qe ben dikush tjeter ...se ka pak pune te ndershme sot qe mund te beje.

Ta kam bere te qarte se per c'fare striptizmi e kam fjalen ( ashtu sic ta ben te qarte edhe videoja) , por edhe sikur te jete strictly striptizem vetem ... nuk do te perzihesha me k'te dore, dhe as nuk do te krenohesha me to.

Gjithsesi, ato njerez qe mbase ne nje fare periudhe k'te e gjejne si menyren me te lehte per te bere leke ... humbasin vetveten , pas lekut... k'to lloj tipash/esh zakonisht i qendrojne larg publikut , nuk dalin te krenohen me punen qe bejne.
 

joetisti_

Locus omnem
Po une ate te thashe, qe s'ka te beje ajo qe bejne te tjeret qe ta krahasosh me veten tende. Punen qe ti ben, dikush mund te mos e kete fare qejf dhe s'ka deshire qe as ai/ajo ta beje dhe as familjaret e tij/saj. Sado qe per ty dhe per shume te tjere ajo pune mund te jete shume e mire. Por ti mund te jesh financiere dhe ky person te vije te kryeje sherbime tek ti. Pra edhe se nuk e ben vete, ka dobi kur e ben ti apo dikush tjeter nje pune te caktuar. Une i pelqej kurvat, apo kamarieret(si profesion), apo edhe ata qe pastrojne halete(si njerez) por s'do te thote se me pelqen t'i bej edhe vete ato pune, apo meqe s'me pelqejne ata jane te kote dhe te padobishem dhe qe s'duhet ta bejne ate qe bejne.

Striptistet jane te admiruara si ato qe e bejne pa seks si ato me seks. Dhe do s'do ti ato do te vazhdojne punen e tyre qe u japin kenaqesi pa mase qofte si interpretim artistik, qofte si kenaqesi pamore apo seksuale.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Ti gjer tani po thoje qe se ke prb fare, tani i paske qejf por sigurisht nese dikush nga afer e ushtron e ke prb.

C'do zgjedhje dashje pa dashje, do ta cenoje dike tjeter... e sidomos kur vjen puna tek zgjedhje te tilla. I pelqen si pelqen ti, jane te demshme per shoqerine... nuk jane edukuese, dhe ky eshte fakt.. prandaj edhe nuk eshte dicka normale qe ta presesh me krahe hapur... te krenohesh.

E pothuajse ne c'do teme shpreh deshirat e tua seksuale, te cilat nuk me interesojne fare...Nese femren e shikon ne k'te drejtim sic e pershkruan ti, ti jo vetem qe e ul ate, e perdor si cope lecke per te shfryer epshet e tua seksuale... por je edhe jashte orbites . Sepse ne te vertete femrat e tilla jane femra me qenie te dobet, dhe nuk perfaqesojne femrat e sukseshme ... Ato femra , qe c'do mashkull do kishte deshire ta kishte ne krah pa e ulur koken, te ishte mamaja e femijeve te tij pa e ulur koken ...e po ashtu edhe ti , te krenohesh me mamane/motren /vellain/shoqen/komshiun etj etj .. pa e ulur koken.

Prandaj i modernizuari joetist & Co, kur te japesh mendimin tend.. dhe te kerkosh te me hapesh syte mua ( te vjetres ) , silli gjerat sa me afer vetes tende.. qe ti kuptosh ato me qarte....e gjithashtu te me mbushesh mendjen edhe mua , qe ajo c'fare thuan i ka bazat nga afer, jo thjeshte per hir te virtualitetit.
 
Last edited:

joetisti_

Locus omnem
Une s'kam ndryshuar asgje nga ajo qe kam thene qe nga fillimi. Nuk mund te me adresosh mua ate qe mendon ti dhe te duket si e imja. Lexo me mire. Cfare t'u duk se te kisha thene se me pelqen te jem striptiste? Une edhe pse s'e shoh si asgje te keqe, as si striptist s'do ta beja me lehtesi. Mbase ngaqe s'di ta bej mire.

Te siguroj se po "sheron" vetem mendjen dhe mendimin tend. Jo vetem qe s'do ishe ne gjendje te ndikoje ne shoqeri, por keshtu sic e mendon askush s'ta shikon si te dobishem mendimin.

Keshtu sic shprehesh ti te jep idene sikur do qe femra te kete vetem nje drejtim te caktuar madje te kete vetem nje profesion. Sikur ato qe jane prostituta i bera une te tilla. Ato s'i ben te tilla as mendimi i gjithe shoqerise po te bashkohet. Ato bejne zgjedhjen e tyre te pandikuara dhe nuk e duan "ndihmen" tende qe t'i shpetosh. Jane te nderuara ne ate qe kane zgjedhur te bejne. Ti e pakse te theksuar kete punen e leckes. Jo moj jo. Mendimi yt, por vetem ne mendjen tende, e ben nje femer lecke. Femra ka gjithe respektin tim cfare do qe ajo te kete zgjedhur te beje.

Une do t'i vras deshirat e mia seksuale qe te jetosh ti e lire :p
Uli kembet ne toke! Ji me realiste!

(tema) striptistet jane yje.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Nese vjen puna k'tu , Ti Nuk je i zoti te me sigurosh asgje mua , pervecse... je nje i panjohur qe derdellit pas ekranit.

Ti shko vrit edhe veten tende ( eshte zgjedhja e jote ) , sepse ne te vertete nuk me lidh asgje me ty pervecse virtualitetit. E nese krenohesh me femra te tilla , tregon edhe sa vlen ti e c'fare ke perreth ti.

Tani zgjatu e sterzgjatu, pa lidhje....Shendet.
 

Almaa'95

Papirus rex
U futa te komentoja rreth ksaj teme por harrova per c'fare behej fjale. Motra vllai tezja baxhanaku, rreth gjithckaje lexova pervecse temes.

Pa me vrare e pa me share njeri a mund ta jap dhe un mendimin tim? Flm. Desha vetem te thoja qe ne bote cdo gje eshte e ndare, ka nga ato femra qe komandojne boten, ka nga ato qe permbushin misionet brenda familjes se tyre, ka nga ato qe paragjykojne pa te drejte lart e poshte, ka dhe nga keto! Dmth ka vend per te gjitha.

E me beso nese ajo eshte mbrapa atij tubi duke hapur kembet eshte sepse do te jete pikerisht aty. Dhe kur dikush ndjehet mire ne dicka qe ben kush jam une te dal e te them q duket keq(per syrin/trurin tim) ? Fundja keq me duket mua. Po kush jam une??? Po ato zhvishen lakuriq , do thonin ca. Po mire bejne , do thoja une. Te zhvishesh per lek eshte fundja fundit profesion, po te zhvishesh per mend koke ca i bie te jete?

Ejjj faleminderit dhe nje here, ma beni hallall! :)
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Tema nuk ka asgje pervecse nje video dhe nje koment te sjellur nga anetarja ne fjale... e ne k'te rast i bien te diskutojme c'fare eshte sjellur personalisht ne teme... jo nje artikull te sjellur qe permban te drejtat si artikull dhe diskutojme mbi artikullin.

Kshuqe, temen ne fjale/thelb, po diskutoj/me ... lol
Pse anetarja ne fjale tha gje qe eshte striptiste ?? qe tia personalizosh ti temen?:)
Se per ty e dim tashme qe je e zgjuar i kap ne ajer temat..:D
 

joetisti_

Locus omnem
Nese vjen puna k'tu , Ti Nuk je i zoti te me sigurosh asgje mua , pervecse... je nje i panjohur qe derdellit pas ekranit.

Ti shko vrit edhe veten tende ( eshte zgjedhja e jote ) , sepse ne te vertete nuk me lidh asgje me ty pervecse virtualitetit. E nese krenohesh me femra te tilla , tregon edhe sa vlen ti e c'fare ke perreth ti.

Tani zgjatu e sterzgjatu, pa lidhje....Shendet.
Po pse ta vras veten?! Kur ironizova per te vrare deshirat e mia seksuale, e thashe sepse ti ishe shprehur mbi to.
Une nuk thashe se krenohem, kete e shpike ti sepse doje ta lidhje me nje mendim tendin qe te merrte kuptim ajo qe shkruan. Por e them tani: Ndihem krenar per diversitetin dhe per lirine e mendimit.

Kurse ty vleren ta dhenka urrejtja ndaj dickaje pa asnje arsye logjike ! Une s'do te thoja te njejten gje per ty. Per mendimin tim ti ke vlera qofte kur mua me pelqen mendimi yt, qofte kur s'me pelqen. Qofte se behsh prostitute, qofte se behesh murgeshe. Qofte se je altruiste, qofte se je egoiste. Qofte se me thua 'shendet' sepse merzitesh kur une s'e kisha kete qellim, qofte se e liron pak me shume mendimin per te miren tende dhe jo per te tjeret.

Ne lokale striptizmi shkojne te gjithe. Me prostituta, hapur ose edhe fshehurazi opinionin nganjehere(per ndonje qe s'ia lejon pozicioni te dale hapur, si pershembull nje minister), shkojne te gjithe. Edhe kur profesione te tilla i kane meshkujt, shkojne te gjitha. Sigurisht ka perjashtime, por sa per te thene se frekuentohen ne mase. Nga te gjitha moshat, profesionet, kulturat etj. Dhe perderisa keta qe shkojne shpenzojne nga mundi punes se tyre per t'i pare, dmth se jo vetem eshte dikca qe ia vlen te jete, por edhe shume shume e pelqyeshme.
 

odeon

Forumium maestatis
Nuk dua te bej te moralshmin sepse sjam i tille por.....
Qe kur lakuriqesia quhet VLERE?!
 

joetisti_

Locus omnem
Qe kur ka rene puna dhe vlera s'i ka leket per te blere breke :p
Ku lexove ti dicka qe te dha idene per ta bere ate pyetje?
 
Top