Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

sweetangel86

Forumium maestatis
do flas nje me te dhe pastaj as ne surat dhuet te me shikoi dhe do eci gjithmon me kok lart si kam beri deri sot :)
 

Hipocrati

Hipocrati
Reaksioni i pare eshte se do te ndjehesha i fyer , por ne shoqerine tone sheh perdite njerez me dy qendrime, me dy fytra.. une da ta zhvleresoja si mik , vetem kaq!
 

dr love

Locus omnem
Do beja qe ai t'a kuptonte qe une e di ate cfare ka thene ai ...dhe do pres shpjegime.Kuptohet nese eshte i rendesishem per mua ...nese jo...do e shperfillja.
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
asgje aj e tregon karakterin e tije.dhe kur dikush fol per ty .aje maspari te gjelozon per dishka qe ke arrit ti.kjo eshte nje shenje e mire por ne qofte se e tepron e thirr dhe i thu qka ki kunder meje dhe a je normal apo jo.dhe ne qofte se nuk pendohet ka edhe menyra te tjera te komunikimit.qe sa her ta degjon emrin tane dikun kame vjell prej sikletit
 

Hektor12

Locus omnem
Pse mik quhet akoma ai. Do ele te flase e te fkase deri sa te lodhet. Pastaj do I them ja ke fut pordhes plako.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Ne raste te tilla , preferoj te largohem ne heshtje ( me ka ndodhur dicka e tille ) ... Pastaj vete ai/ajo e kupton pse - I heq nga lista e miqve dhe nese kerkojne falje , ngelin thjeshte shoqeri sa per emer per Mua ...

Sa do te zgjasi , e verteta gjithmone del ne shesh .. Lerja kohes .
 

joetisti_

Locus omnem
do t'ia falja. Ai/ajo s'te shan nese s'ka kujtuar se ti i ke bere dicka. Keqkuptimi sjell fatkeqesi, por ne fund shperbehet.
 

joetisti_

Locus omnem
Do te ishte shok/shoqe qe s'ia vlen. Por do ta besonin vetem ata/ato qe s'do te te kishin vertet shok. Sepse ai qe te ka shok s'beson asgje te keqe pse shokun.
 

Monroe

Valoris scriptorum
Ai sesht mik, miku qe esht mik sflet keq pas shpiune per ty.
Gjithsesi do ta largoja nga vetja :)
Njerez te till se meritojn Shoqerin time
 
Top