Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

nike palkola

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Mund të bëhët humor e satirë me secilin person publik qoftë edhe Papa. Nuk është homor nëse përqeshet i sëmuri apo invalidi, por është fyerje - më shumë për ata që e bëjnë!
Në TvSH nuk e kanë fye Papën Myslimanët por ateistet.
 

marko

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Fillimisht postuar nga WHATEVER*:
[qb]
Fillimisht postuar nga Sejsel:
[qb] ........................
Cpune ka feja Islame me humorin e Papes.Juve ju ka lene mendja e kokes,si cdo shtet evropian,laik edhe ne Shqiperi ka liri veprimi,humori s'ka kufi,fundja e fundi ,Z Papa Vojtiva ashtu eshte,i lodhur e i plakur edhe vete peshkopet po ankohen prej nje plaku te lodhur i cili tashme duhe tia leri vendin nje te riu,me te qartesuar e drejtues.
Tema me sa shoh eshte hapur vetem per percarje kundra muslimanve e ortodokseve dhe jo se vete personit nga Mirdita i plasi barku per Papen.
Shqiptaret kane qene ne tere trojet e tyre ortodokse e jo katolike.Dhuna e pushtuesve Austriake beri qe nje pjese e tyre e vogel te kthehet ne katolike(kete rekomandoj t'a vene ne humor heres tjeter),ndersa Islami erdh me paqe,dhe gjithmon ne muslimanet kemi qene te paqes dhe jo ofendues.Ne vec'se se na ofendoj gjithmon(as Anastasos nuk na ofendon ne muslimaneve)2 palo gazeta katolike te Shkodres.
Shkrimi i hapesit te temes eshte mjaft provokues,dhe nga ana tjeter eshte kundra shkrimit te shqipes zyrtare. [/qb]
bla bla bla. Une e shoh qe ti je me te vertete fontamentalist(me apo pa mjekerr s ka rendesi)por te pakten historine mos e shtrembro. Ne rradhe te pare shqipetaret kane qene te krishtere qekur krishterimi erdhi ne ballkan. Me ndarjen e perandorise Romake prape se prape ngeli nen influencen er kishes romake.Cilet Austriake na kane pushtu neve, aha e ke fjalen per ata qe erdhen nga eeerr kosmosi e ke fjalen. E sa per Islamin qe qenka fe paqesore eshte njesoj sikur te thuash se USA do ta shkaterroje Lindjen e mesme ne menyre "paqesore". [/qb]
O Whatever, seriozisht e ke ti qe nuk e di per austriaket?
A ema men filmin Deshmoret e monumenteve?
Ata austriakt i pushkatuan.
Meso historine e shqiperise pastaj diskuto mer burr, ose thuaj nuk e di, kur nuk e di dicka s'ka nai te keqe, po mos u bo kot ironik me kozmos etj.
Pyt dhe do e marresh vet, se a kishte apo jo austriake ne Shqiperi.
 

Dajaku

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Degjuam malokun e muzhikerise te jete ofenduar nga humori per Papen, dhe te na mbush mendjen me filozofin puro kristjane se nuk eshte as besimtar bile.
Opinga e malokise nuk di as te flase e jo me te bej filozofira.
Po ky kelysh i kristjanizmit meriton ti prihet koka ne giotine e jo te tallet me humor.
Kristjanizmi eshte ai lloj terrorizmi me permasa kolosasle ne bote, me banda alla KKK e ato te tipit italian e orthodoks greko-sllave, ku shquhen priftrinjte me veshje korbash si kokmisar politik e frymezues shpirtror te tyre.
Anti-shqiptarizmi i ktij klyshi kristjan e shte i njohur botrisht kur organizonte protesta bashke me armiqte e vet komunistet kundra luftes ne Kosove.
Kta kelysha e vemje te zeza shpetoj nje shqiptar e vrasi 100 shqiptar dhe thone ja shpetuam nje shqiptar, dhe me e bukura kete pastaj e vene te vrasi 100 shqiptaret e tjere te rradhes.Kelyshet prifterinj kristjan te Romes nuk paten meshire kur denonin me vdekje o malok dhe femije shqiptare 3-vjecare. Ne do fakte shko gjeji ne Vatikan e puthi k.... atij papes tat bushter.

Shqiptaret kane vetem nje fe:
O kelysh!
Ajo eshte <span style="font-weight: bold">Shqiptarizmi</span> .
Te gjithe te tjerat le ti mbaje kush i shpiku, as na rruhet fare per to.
Zoti eshte i te gjitheve.
Nuk e ka njeri babe e te tjeret njerke. :tipsy:
 

Guest
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

akoma me kte ceshtje ju mo
 

uni20077

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Fillimisht postuar nga Dajaku:
[qb] Degjuam malokun e muzhikerise te jete ofenduar nga humori per Papen, dhe te na mbush mendjen me filozofin puro kristjane se nuk eshte as besimtar bile.
Opinga e malokise nuk di as te flase e jo me te bej filozofira.
Po ky kelysh i kristjanizmit meriton ti prihet koka ne giotine e jo te tallet me humor.
Kristjanizmi eshte ai lloj terrorizmi me permasa kolosasle ne bote, me banda alla KKK e ato te tipit italian e orthodoks greko-sllave, ku shquhen priftrinjte me veshje korbash si kokmisar politik e frymezues shpirtror te tyre.
Anti-shqiptarizmi i ktij klyshi kristjan e shte i njohur botrisht kur organizonte protesta bashke me armiqte e vet komunistet kundra luftes ne Kosove.
Kta kelysha e vemje te zeza shpetoj nje shqiptar e vrasi 100 shqiptar dhe thone ja shpetuam nje shqiptar, dhe me e bukura kete pastaj e vene te vrasi 100 shqiptaret e tjere te rradhes.Kelyshet prifterinj kristjan te Romes nuk paten meshire kur denonin me vdekje o malok dhe femije shqiptare 3-vjecare. Ne do fakte shko gjeji ne Vatikan e puthi k.... atij papes tat bushter.

Shqiptaret kane vetem nje fe:
O kelysh!
Ajo eshte <span style="font-weight: bold">Shqiptarizmi</span> .
Te gjithe te tjerat le ti mbaje kush i shpiku, as na rruhet fare per to.
Zoti eshte i te gjitheve.
Nuk e ka njeri babe e te tjeret njerke. :tipsy: [/qb]
No Comment!!!!!
Mutsihane, turqmuta, komunista!!!!

Nulla salus aut Ecclesia (Augustinus)
 

ADONSINIEGC/AUGEN/fractio

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Me cuditet se si akoma nuk e paskeni kuptuar rolin e vertete te Papes si udheheqesi i vertete i sllavo/greko/komunisto/antishqiptarizmes.

Endrra ime karrieriste: Nje fotografi imja me Papen pas nja 12 vjeteve (besoj gjalle do te jete akoma)kur ai te jete tkurrur akoma me shume dhe ne vend te asaj karroces prej xhami antiplumb qe e sjell verdalle te jete futur ne nje prezervativ nga ata me solucion spermievrases.
 

Katja

Primus registratum
Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

O po ne te shkretet nuk merremi dot vesh me njoni tjetrin . shyqyr qe kta shkruesit nuk jane balle per balle se do ishin therur. Pastaj ne cilen fe mesohen njerezit qe te shajne e te flasin mbare e prape???(me falni per injorancen)
Jane tallur me papen ? pune e madhe. edhe papa njeri eshte . gjysmat e prifterinjve jane pedofile . e kane bo burgun si shpine e vet. keni ndonje koment mbi kete????
Pastaj sic e kane thene me lart papa perfaqeson kishen , ata kane bere humor me kishen dhe jo me papen.
Sa per &quot;nderin&quot; qe po i ben ai Nene Terezes , ai do ta beje s'ka nga ta luaje bishtin se Nene Tereza e meriton dhe kte ska rob qe e kundershton dot.

ky eshte mendimi im personal , hope qe sdo dali ndonje nga kta te fandaksurit te me shaje sic kane bere me te gjithe te tjeret.
 
Top