Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

xhim_jevgu

Primus registratum
Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Aresyeja pse po e hap kete teme eshte sepse kam nje shokun tim qe nuk thote per qamet qe eshte shqiptar. Une jetoj ne amerike, dhe sa here qe shkojme diku, do te thote qe eshte grek, edhe nganjehere italian po kurre shqiptar.

A ju vjen turp te pranoni qe jeni shqiptare?
 

korn83

Forumium praecox
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

nuk me vjen turp...megjithese e pranoj qe kam njefare bezdie kur pres reagimin...por ama une jetoj ne itali dhe ka plot rraciste!

nuk e kuptoj shokun tend perse sillet keshtu...harron valle qe ne amerike shihen me sy te keq italianet?
e jo shqiptaret...sepse emigracioni yne eshte i vogel dhe eshte i perbere nga shtresat me te emancipuara
 

ZeroCool

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

E kam treguar gjithmone hapur se jam Shqiptar e sme ka interesuar reagimi.
Te pranosh ate qe je eshte shenje vetevleresimi keshtu qe kur fsheh origjinen tende ul veten.
 

exp-s

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

edhe une nuk e kam fshehur drejtperdrejte, por ndonjehere ne chat-e kur marrin vesh qe je shqiptar sesi e ndryshojne qendrimin.
nejse
 

korn83

Forumium praecox
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

ne chat nuk me plas shume...por kur shoh reagimin ne turi
 

b.k.

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

deri tani s'kam pasur ndonje problem ose arsye qe te mos e them hapur.
 

antares

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Ore Korn e ju te tjere! A nuk e shikoni se sa e ndyre dhe e ulet eshte fjalia e fundit e hapesit te temes? Ndoshta nuk e ka pasur me qellim dhe hyj ne gjynah, po te thuash "A te vjen turp te pranosh qe je shqiptar" mua me duket jo e vogel.
Kjo duhet prere me thike: ai qe i vjen turp qe eshte shqiptar, nuk eshte praktikisht me shqiptar po thjesht nje shqipfoles pa din e pa iman!
 

Male850

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Fillimisht postuar nga Xhim_jevgu:
[qb] Aresyeja pse po e hap kete teme eshte sepse kam nje shokun tim qe nuk thote per qamet qe eshte shqiptar. Une jetoj ne amerike, dhe sa here qe shkojme diku, do te thote qe eshte grek, edhe nganjehere italian po kurre shqiptar.

A ju vjen turp te pranoni qe jeni shqiptare? [/qb]
Te mohosh kombesin tende, do te thote te mos kesh respekt per veten tende.
 

Anana

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Mua s'me pelqen te them nga jam jo sepse me vjen turp po sepse nuk ndihem shqiptare. Cdo te thote te jesh Shqiptar?
 

enver llapi

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

E moj YLLKA E DOBET(JO SHEMBULLORE) ta paska mbushur mendjen ty JANULLATOSI e nuk e di se cka eshte te jesh shqiptar.Eja e kaloje nje nate me mua e do ta kuptosh se cka eshte,se nuk e kemi kot SHQIPONJEN ME DY KRENA (if you know what I mean)
 

Anana

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

I'm not sure I know what you mean but I hope not excately what it looks like se ia ke fut kot.

Ndoshta prandaj nuk me kane ngjit ndonjehere cunat shqiptare. S'i kam marre dot asnjehere seriozisht. Kjo nuk funksionon si arsye. Bie posht komplet.

Me duhet ndonje shpjegim tjeter.
 

ZeroCool

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Fillimisht postuar nga Yllka shembullore:
[qb] Mua s'me pelqen te them nga jam jo sepse me vjen turp po sepse nuk ndihem shqiptare. Cdo te thote te jesh Shqiptar? [/qb]
Derisa nuk te vjen turp te thuash se je Shqiptare s'ke pse ta fshehesh edhe pse nuk ndihesh e tille.

Kur tjetri te pyet nga je e ti nuk ja tregon te verteten do te thote te mos tregohesh i ndershem me vetveten.
 

Urim Nerguti

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Eh mire, meqe fjala shqiptar (albanais) nuk permban germen "o", une nuk e them aq haptazi, por si mbyllurazi... ja keshtu, ç'ti besh /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

keraun

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

djema un rri ne itali dhe kam shum shok italian dhe sa ere qe prezantohem me ndonje them qe jam shqiptar as se çaj trapin fare se mendojne keq a shtremberojne fytyren un jam krenar qe jam shqiptar te ulin koken ata qe sjan shqiptar /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Anana

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Fillimisht postuar nga ZeroCool:
[qb]
Fillimisht postuar nga Yllka shembullore:
[qb] Mua s'me pelqen te them nga jam jo sepse me vjen turp po sepse nuk ndihem shqiptare. Cdo te thote te jesh Shqiptar? [/qb]
Derisa nuk te vjen turp te thuash se je Shqiptare s'ke pse ta fshehesh edhe pse nuk ndihesh e tille.

Kur tjetri te pyet nga je e ti nuk ja tregon te verteten do te thote te mos tregohesh i ndershem me vetveten. [/qb]
Te vertetn them kur me pyesin, sic e kam ne pashaporte, por me vjen keq qe m'a bejne pyetjen se mua as qe me behet vone fare se nga car dreq vendi jam. Kam jetuar ne vende te ndryshme dhe nuk ngjaj tipike nga asnje vend. Gjithandej integrohem sipas vendit. Ca i ngeli Shqiptarise ketu? Prandaj s'me pelqen kur me pyesin.
 

Anana

Primus registratum
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Fillimisht postuar nga KoRn 83:
[qb] o yllka...mos ndofta nuk ta pjerdh njeri mi xhan? [/qb]
C'dmth kjo se se kuptoj? Une shof pune time, qe kam plot. S'kam nge te shof kush pjerdh e kush jo.
 

korn83

Forumium praecox
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

po mi bukuroshe se majfton ti besh floket bjond e te jesh i integruar mire u bere menjehere norvegjez
 

korn83

Forumium praecox
Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

ç'fare do te thote nuk ngjaj tipike e asnje vendi amon?s'je as e bardhe,as e zeze,as e verdhe,as jeshile as e kuqe valle?
 
Top