Receta Gatimi Shqiptare

I love new york

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga AnaBlue:
[qb] Petat e byrekut i bej una... $2.49 tek Stop&Shop /pf/images/graemlins/laugh.gif

Me ca bohet Hasudja? [/qb]
Ana ku jeton ti moj qe ke Stop & Shop afer s'e jo per gje po edhe une kam /pf/images/graemlins/laugh.gif :wave:
 

Guest
Re: Receta Gatimi Shqiptare

KUSH DI SI BOHET IMAN BAJALLDIA SE KU E NGJOVA NJE DITE KET EMRIN :tipsy:
 

Emin3m

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

ahh more Tedi, kur e kam ngrene une Taven e Kosit tend, kam qelbur tere avionin diten tjeter.
ku i kishe gjetur mer ato veze? mire qingji qe ishte nga ato te frigoriferit, por...
Ted, sa vete, kone ik me vrap nga Spilea e Kavajes mer? amon thuja ktyne, se asnjoni nuk e beso.ahahaha
Ted, je king, por na shkruaj me shume, ti e di mo, qe ne kena qejf me gatu, nje koke ne internet e nje ke tenxherja e majme.
Je flori cun, hajt, se me dollar amerikon kena me ta shtru shpine , mer shjet-on. :rockband:
Bjeri Ted Bjeri, se i ke pas ra ma bukur...ec Aty.
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga Toya:
[qb] KUSH DI SI BOHET IMAN BAJALLDIA SE KU E NGJOVA NJE DITE KET EMRIN :tipsy: [/qb]
Ahere Imam Bajalldi bohet

PAtellxhana 6 7 cope mesatare

Speca te kuq 2 3 cope

Mish te grire gjysem kile ...
Qepe Salce Domate ose domate te fresket kripe Piper majdanoz
Merren Patellxhanat dhe lahen mire pastaj cahen dhe hiqen farat e brendshme dhe lihen vetem me lekuren dmth germohen nga pak brenda ose mund ti presesh feta feta te holla per se gjati . Priten specat ne fije te vogla ose copa te vogla Ne nje Tigan me vaj i skuq pak patellxhanat nese do i besh te tera . Ne Nje Tigan tjeter ose Tenxhere te vogel hedh pak vaj hedh qepet e grira holle te skuqen dhe kur kane marre ngjyre te arte hedh specat dhe mishin e grire i kaverdis mire e mire dhe derisa te skuqen mire hedh dhe pak salce ose domate te grire Pak majdanoz kripe dhe piper . Ndizet Furra me temperature 189 Grade. Ne Nje tepsi tjeter E lyejme pak me vaj dhe vendosim patellxhanet nese do i vesh komplet ahere brenda i mbushim me mishin e grire te pergatitur pak me pare ndersa nese do i vendosesh te prera feta feta shtrohen fetat dhe hidhet siper mishi i grire i shperndare njesoj . Futet ne furre dhe siper i hedh pak kripe dhe piper tjeter dhe majdanoz te grire dhe pak salce damotesh . I fut ne furre dhe i le te piqen per rreth 1 ore duke e kontrolluar here pas here ... T bofte MIre dhe kur ta besh me Ruaj mua nje Racion ...


eminemo ti ske ardh fare atje ke Hoteli im robo po mos ja fut kot po nejse Kur t vish t boj lali nai Tris Risotosh qe te te hike petlla fare ... :cool:
 

elvisa

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

deshe veze me planca?
merr planc te fresket zije derisa te shterret pasi e ke ndare copa te vogla quhet sazem nqs nuk ska vjame hilli pak vaj kikirikut shqip prit sa te shterrin krejt derisa te dali ne yndyren e vet. Hidhi krype pastaj leje te ftohet. Ka mu ba si puna e tlynit,gjalpiti ngrire. merr 2 luge ose 3 luge gjelle nga sazemi hidhe ne felter sa te shkrihet hidhi vezet sa te skuqen hiqi dhe te befte mire. podgoriqane gjedhe :wave:
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga lekaj1969:
[qb] deshe veze me planca?
merr planc te fresket zije derisa te shterret pasi e ke ndare copa te vogla quhet sazem nqs nuk ska vjame hilli pak vaj kikirikut shqip prit sa te shterrin krejt derisa te dali ne yndyren e vet. Hidhi krype pastaj leje te ftohet. Ka mu ba si puna e tlynit,gjalpiti ngrire. merr 2 luge ose 3 luge gjelle nga sazemi hidhe ne felter sa te shkrihet hidhi vezet sa te skuqen hiqi dhe te befte mire. podgoriqane gjedhe :wave: [/qb]
Po Ploncat jan t la apo hic fare . HArrove me shtu PAk gelqere me pastru ploncat para se me i zi ere ...
 

helibak mucogllava

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]
Fillimisht postuar nga Il Majmuno Hirko:
[qb]
Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]
Pse mer sa e nez ti 300 Grade e /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
201,34°

/pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Qeka Fiks temperature me LA Corapet ere ... [/qb]
:lol:
po veza e skuqur si behet reeeeeee :confused:
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Receta Gatimi Shqiptare

ndiiiihmeeee
pse me doli pilafi pak i forte (hera 2 qe e bej vete) kush mund te me ndihmoje pls :angel:
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Receta Gatimi Shqiptare

jo mi se e lashe te ziente deri sa dolen ato vrimat... e ke parasysh ti /pf/images/graemlins/laugh.gif edhe raporti i ujit me orizin ishte i sakte 1 me 1 boooh.. :confused:
 
Top