Re: Do doja...

Diddy19

Su@mi
Re: Re: Do doja...

Hala se di ça du..! Menyra se si po sillem t' ban te mendosh se du te ndryshoj "statusin" tim , mendja e kthjellet (me raste) me thote :"Jo.Je shume mire kshu siç je".Ndryshimi asht me rrezik!Do doja te dija deri ne c'pike jam e gatshme me rreziku,se sa rendesi ka per mu relacioni qe kam kriju.Zot te lutem me jep nje shenje :angel: Ose bej te mundun qe dikush tjeter te vendosi per mu!S'du te mbaj mbi sype peshen e nje vendimi te rendesishem.Une ne kete rast ngre durt lart.S'jam ne gjendje te vendos vete.
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

Si sente sola e abbandonata come uno stracio vecchio butatto chi sa dove in fondo in una casetta /pf/images/graemlins/laugh.gif

Shaka e /pf/images/graemlins/laugh.gif

pS: Do doja , qe lumturia e sotshme te duronte nje jete e tere.
 

Princi i Bardhe

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

....ah je ti ajo qe do te doja perjete...ajo qe me ndricon ..ajo qe me jep flatra ...ajo qe ....zemra ime e mban ne krahe....dhe shpirti im e ushqen...qendro gjithmone me mua....kjo eshte ajo qe do doja me shume se cdo gje....shpresoj ...
 

Guest
Re: Re: Do doja...

do doja qe mos te ishin rrezuar ato librat dhe une te studioja e qete ashtu siq po studioja. Do doja qe mendja ime te ishte e qete.e lire dhe te fluturonte per te menduar momentet e bukura qe nuk po arrij ti shijoj ashtu siq duhet.do doja te degjoja fjalet e tua dhe te mos qaja.....
 

Alanis

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja te punoja administrator ne NY city dhe pushimet ti beja ne California dream. E thjeshte apo jo? :cool:
 

Guest
Re: Re: Do doja...

Me pelqejne mendimet e tua. me pelqen menyra se si flet...se si qesh kur une te kercenoj si kalama.Me pelqen kur pershkruan disa momente qe une nuk i mbaj mend. Prape nuk me mjaftojne.Nuk me mjafton vetem kjo.Dua me shume me shume. Ajo cka dua nuk eshte luks, eshte nevoje.Nuk eshte kaprico e nje vajze lozonjare eshte nevoja e nje personi qe te do prane ne cdo moment.
 

Goca

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja te kisha marre tre mesazhe rresht nga dikush tjeter sonte. Jo se nuk dua ato te tuat! I dua edhe ato , me zgjuan kur syte sonte po me mbylleshin pa shkuar ora 8 akoma. Nje buzeqeshje e lehte me kaloi ne fytyre dhe nje psheretime. Do doja te te kisha pasur ketu keto dite , ndoshta do flisje pak me ato metaforat e tua ndonjehere te pakuptueshme per mua. Te kam thene, mos flit ne menyre aq artistike! /pf/images/graemlins/smile.gif Sa gjera do te kisha then , ose ndoshta s`do kisha thene gje fare se ti do e perceptoje vete problemin ashtu sic bere njehere ne vere, ndersa qendroja ulur ne shtratin tend. Do doja te me kishe mbeshtetur, sot qe s`po gjej mbeshtetjen nga personi qe dua. Sot qe ashtu si dje e pardje asnje mesazh nuk erdhi ne telefonin tim , ndersa une nga padurimi i atij tingulli te shpifur kerceva pupthi sonte. E mora me shpjtesi per te gjetur nje pergjigje te shkruar , ose nje pyetje , por jo asgje. Ja pra c`do te doja te te thoja sonte , por mu duk shume i gjate per ta shkruar ne nje mesazh.
 

Ema

Goddes
Re: Re: Do doja...

...Telefoni me habit gjithmone.Me habisin mesazhet e tua e njekohesisht me merzisin.E di qe ato qe thua ti jane te verteta.Thjesht nuk kam guxim te ti them.E i shkruaj ketu se e di se s'do i shohesh kurre.Do jem gjithnje duke ikur,si ne endrren tende,pa pishmane,do me shohesh gjithmone ne ikje...
 

Danae

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

une te dua fort,e te kam shpirt;ti je qenia delikate e njekohesisht ne brishtesine tende mbart hekur,ti e di se per mua je piktura e vetevendosmerise qe lekundet,qe trazohet njerezisht e butesisht nga valet e detit;ti je si shkuma here e dendur e here paqte por gjithmone e pranishme.
Une te mendoj perhere;edhe mua me mungon... ikja fjalet,te te shoh syte e te skandalizojme plakat dyqaneve,te te puth e te shoh se skuqesh,doja te te nisja nje poezi por dua te ta lexoj me ze,metaforat perhere abstrakte e shume lehte te deshifrueshme...
Mbreme te mendoja;tek kerceja dhe hidhja syte nga banda e muzikes;tek kaloja ne mercaton e antikuariatit dhe shikoja violinat,e di,e ndiej,po me ndodh edhe mua,nuk eshte mire te sforcohemi,le te jetojme natyrshmerisht,jo te fiksuara ne ngurtesira boshe,kendveshtrimi largesia mjegullojne gjerat,por mbase edhe i qartesojne per fare,ti e di se cfare do,perqendrohu ne ate qe gjithmone ke dashur,aty ku eshte berthama jote,imja gjithcka tjeter eshte kalimtare apo variabel,e di se kete e thonte xhaxhai im per mua...lereni te jetoje si te doje gjithcka e tille eshte kalimtare,e une e ndaj me ty sot,ashtu si do te rrecitoja poezine e flautit qe ankohet se nuk gjet nje mik me te cilin te ndaje dashurine e tij,ashtu si flauti thote jam mik i te lumturit e te palumturit po askush s'me njeh ne thelb.
Eshte nje nga eksperiencat qe do na shenoje te dyjave,e mbreme kur pashe...te mendova...kur me pyeten nese... une nuk dita te pergjigjem...ah,thashe ajo sa te veshtire e paska;por nuk shoh pse duhet ti shohim gjerat si te veshtira.une jam ne doren e fatit sot,e nuk e di pse mikele eshte i bindur ne fundin e kafese e ne falle kur nuk i besoj,por ne do kthehemi atje e do ta gjejme sic e lame,nderkohe qe kthimi nuk do jete si nisje.
No regrets,just i don't want to think of myself here when i'll be there...i want to think for now,tomorrow is another day...
I don't know what is going to happen but i think that if he is going out he will be free to live anykind of experience,i'm not the one who want the border,so i don't exept anything from noone.
taktika qe vura re dje,me la te kuptoj sa ndryshojne gjerat nga ana tjeter e lumit,soo il pallone sta dalla tua parte,il gioco dura 90 minuti.tu ne hai 45...
 

cate

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

ne mengjeset me te ftohta kerkoj ty ne thellesine time t'me ngrohe,
ne momentet me te ngrohta kerkoj ty te me freskoj,
ne ajrin e paster kerkoj profumin tend
ne hapesire kerkoj syte e tu te zjarrte,
ne melodine e nje muzike kerkoj ritmin e te folures tende,
ne filxhanin e kafese kerkoj buzet e tua te buta ti prek,
ne tastieren e komputerit kerkoj gidhtat e tu ti ledhatoj,
ne freskine e eres kerkoj doren tende t'me perkedhel,
ne shiun e imet kerkoj lotet e tu.
Me mungon shume.
Do te doja te mos thoja kurre qe s'do te te kem me prane.
 

Danae

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

te prita po nuk te pashe...
me shkruaj se mungesa jote me le cuditshem...
mail se ke nja dy pa u pergjigjur,mos u pergjigj fare po shkruaj;
Bacii
 

cate

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do te doja qe ate qe provoj ta thoja me lehtesine e kraheve te nje zogu
do te doja te thoja qe syte te perlotur jane nga ajo qe s'te them dot
do te doja t'ju jepja lirine emocioneve qe si fije merimangash brenda meje jane ngaterruar
do te doja te isha ajer, qe ti t'me thithje thelle ne zemren tende t'me çoje
do te doja qe liria te ishte moto jete per ty
do te dija te isha prind i jot dhe te mesoja te duash
do te doja te isha e padukshme dhe si hije pas teje te ndiqja kudo
do te doja qe ......... sa shume gjera kisha dhe kam per te thene, lirine per te menduar te jem une ..............do te doja te dija psene e shume gjerave
do te doja te them qe se meritova
 

Diddy19

Su@mi
Re: Re: Do doja...

Do doja te ishe ketu me mua ...TANI,jo neser ,TANI.S'di a do duroj deri neser...dua te jesh prane meje dhe une te shfryj nervat duke te goditur me grushta kraharorin tend apo duke provuar fortesine e dhembeve te mi mbi krahet e tu...edhe pse e di se per te disaten here do me thuash se jam 'manesca' (questa volta pure 'dentesca' /pf/images/graemlins/tongue.gif )Nuk jam e zemeruar me ty jo,s'mundem te zemerohem me ty...ty te kam ne vend te kamomilit /pf/images/graemlins/wink.gif
 

TDSH

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

I wish I had a dollar for all the times somebody told everything's gonna be all right...
 

crazy

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

te isha ne nje vend te larget e te rrija vetem me veten time e me ne fund te mendoja e qete,pa patur ndonje qe te thote se cfare duhet te besh e cfare jo.
 
Top