Re: Do doja...

Guest
Re: Re: Do doja...

ne shoqerine e mungeses oratorike do te deshiroja, apo (akoma me fshatarce), do doja ..., te ndodhesha, ne nje vend, shtet, kontinent, planet, apo edhe ... univers qofte, ku te mos kete kembe shqiptaresh.
dhe ... ja ku gjendem ketu midis jush!!!
C'zhgenjim ...!!!
 

Nei

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga hajduti hurmave:
[qb] ...te ngrihesha edhe nji mengjes vere ne 5:30, te shifja familjen ne rremuje e siper per te gjetur rrobat e çantat e seicilit, te dilja ne dritare per t'i'u pergjigjur fishkellimes se shokeve, e ashu siç ishim grup 30 vetash, te na dilte zemra zgupthi nga vrapi per te kapur trenin e mengjesit per ne plazh. [/qb]
:kiss: :kiss: :wave:
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

I dashur Diapazon

...
Faliminderit ...

...


Jetë të gjatë.

:wave:


Sinqerisht
PrInCiPiEl
:cool:
 

Dua

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Nuk e kam ende te qarte, a do te doja te te harroja, te mos ekzistosh, te jesh prane meje, te ikesh larg, te zhdukem fare.....apo te behem nje me ty. Pse nuk je enderr? Te dua enderr!

Dua te harroj gjithcka! Por, nuk mundem. /pf/images/graemlins/frown.gif

Po i le fajin kohes, per te ikur nga dobesia ime.

Dua te enderroj, nuk mundem. Sepse realiteti tashme eshte bere enderr. Une po jetoj ne te. Une po ngulfatem ne ankth, ne mesdite.

A mos valle po humb me te shtrejten qe kam? Veten time.

Do te doja te jem prape une, si atehere.....


...nga Dua
 

drops^of^enigma

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga Isabelle:
[qb] ... ndihem e humbur ka ca kohe. Harrova te te thoja qe te enderrova perseri dje ne mengjes. Ishim shtrire ne shtratin tim, diku ne nje dhome te erret dhe asgje nuk pipetinte. Mbaj mend qe isha mbeshtetur pergjysem dhe gishtat e mi benin rrotullame te panumerta nder floket e tu. Nje rreze drite e vetme qe kish arrire te depertonte ndriconte terthorazi fytyren tende, dhe une kisha mundesi te te shihja syte. Isha kaq prane teje, dhe ndihesha e permalluar. Kisha frike se nese te perqafoja do te zgjohesha dhe nuk do arrija te te prekja më... U puthem pafund, dhe ti me shtrengove fort pas teje. Te ndjeva me afer se kurre...

Do doja te gjeja fjalet e duhura per te te treguar se me mungon deri ne dhimbje. Do doja qe te te thoja se akoma mundohem te kuptoj se c'gje te mire i bera botes per te te merituar ty ..., do doja Zotin te me siguronte qe kjo nuk do te mbaroje kurre. Do doja qe sot ne mengjes te rrotullohesha ne anen e majte dhe te mrekullohesha me ty ndersa perpeliteshe ne endrrat e nates... dhe te shihja krahet e shtrire pas kokes si bebe 3 javshe... /pf/images/graemlins/wink.gif

Do doja te te kisha prane tani... /pf/images/graemlins/frown.gif

Te kam me vete !!!

ps. ... oh well, what can I say !!! I feel lost without you... [/qb]
do doja te te jepja nje hjuxh hag rajt nau...muahh sis! :kiss:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

Do doja t'i ngjitesha malit te Dajtit ne kembe sic bera vetem njehere, por me nje ndryshim PA PIRE UJE, le te me zhuriste etja e kur te arrija atje tek ajo pika para kampit te femijeve, do doja t'i afrohesha asaj pike ne fund te fushes, aty ku duket Tirana si ne pellembe te dores, e nuk do doja te gjeja peme e hapesire pa fund, por te kish nje oqean ku te kridhesha, nuk di te zhytem, me ka tmerruarr erresira gjithnji, nuk di c'fsheh poshte uji, do doja te zhytesha e me pas te notoja deri sa te tretesha ne uje.Kete do doja tani...Te tretesha si kripa ne uje, por ne nje uje te kripur.
 

olti

Neo
Re: Re: Do doja...

Ndersa une do te doja qe ne tere keto qe do Kordelja te isha dhe une bashke me te :rolleyes:

Ka mundesi mi?! :idea:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

Olti, ai udhetimi im ka nje QELLIM: Zbrazje mendore, eshte e tera nje lajthitje e mundimte, eshte nje "do doja" duke shpresuar te shkrija kripen ne kripe, nje metafore me e forte sec duket.

Te premtoj qe udhetimin tjeter do e bej PER ty /pf/images/graemlins/smile.gif ose ME ty. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

jona20

big bum bam...
Re: Re: Do doja...

une s'do doja asgje ne kete moment, me duket sikur kam gjithcka me vete duke te pasur prane ty.
me duket e eshte e vertete...nuk i qahem te shkuares per gjera qe nuk mundi te me jepte, nuk i qahem te tashmes per gjerat qe po me merr...te ardhmen nuk dua te ma preki kush, cdo minute i shenjte qe po kalon kthehet ne nje te ardhme normale por me nje mrekulli te pafundme...
por prape nuk rri dot pa thene do doja...qe asgje te mos ndryshonte...
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Re: Do doja...

kto kohet e fundit konjaku dhe kafja shqiptare jan bo pjese perberse e drekes time...ishalla po marojn sa me ngadale se m'ka ri-hy ne qejf kjo gje /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Goca

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Do doja te riktheja jeten time 13 muaj prapa. Ndoshta s'do mundesha te ndryshoja asgje, por s'ka rendesi, te pakten do isha e pergatitur per ta perballuar ne nje menyre tjeter. S'e di nese duhet ti gezohem te tashmes apo te qaj te kaluaren?!
Ne mes sa e sa lajmesh , i joti me shkaterroi me shume se te tjeret . U shkaterruam te dy! 13 muaj prapa!
 

Danae

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga Lara Croft:
[qb] E urrej klasin dhe bukurine e jetes se Barbit. Eshte perversitet levizes. Do te doja tia ndaloja femijes tim te shikonte idiotsira te tilla perfekte. Po ca ti bej, nga ato mund te marri le buone maniere thone megjithse dua ta thyej televizorin dhe ti uleras
-Jeta eshte nje qelbesire dhe keto jane vetem brockulla [/qb]
mos e ler te shohe fare televizor,ushqeja femijerine me libra,buratine dhe teatro kukullash.
 

Danae

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga * Penelat e Van Gogut *:
[qb] Do doja te riktheja jeten time 13 muaj prapa. Ndoshta s'do mundesha te ndryshoja asgje, por s'ka rendesi, te pakten do isha e pergatitur per ta perballuar ne nje menyre tjeter. S'e di nese duhet ti gezohem te tashmes apo te qaj te kaluaren?!
Ne mes sa e sa lajmesh , i joti me shkaterroi me shume se te tjeret . U shkaterruam te dy! 13 muaj prapa! [/qb]
yll,ec perpara mendo se sa arrite ne keto 13 muaj.
te puth fort :kiss:
 

Guest
Re: Re: Do doja...

le te harroje po mos te harroje shkaktaret e atyre qe e bene te harroje /pf/images/graemlins/wink.gif
 
I

insane

Guest
Re: Re: Do doja...

te kisha aftesine e teletransportit..
te shkoja ne castin qe doja aty ku zemra deshiron te shkoj..
 

mostro

Putraku
Re: Re: Do doja...

hap mer gojen ene m'thuj ku se kom me te te cu sa hap ene sa myll syte.....

une tani do te doja qe aldini te dulte ka llampa ene te me bente gjithe punen qe kame per te bere,se vallai jame duke plas /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Re: Do doja...

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] hap mer gojen ene m'thuj ku se kom me te te cu sa hap ene sa myll syte.....

une tani do te doja qe aldini te dulte ka llampa ene te me bente gjithe punen qe kame per te bere,se vallai jame duke plas /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
sdilte aldini ka llampa re tyç, dilte il genio /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top