Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

I hapëm rrugë njëherë dhe e mbajtëm në kurriz për 50 vjet!

Megjithatë Gjeno është akoma i ri dhe nuk është në gjendje të kuptojë shumë gjëra (pa dashur të të ofendoj Gjeno /pf/images/graemlins/wink.gif ) por me kalimin e kohës shpresoj se do arrijë të shohë Enverin për atë që ka qenë.

Për momentin, në këtë temë, po shkruajti përsëri them që thjesht mos t'i kthejmë përgjigje :shrug: .

Si temë :kiss: megjithëse e trishtueshme. Më bëri që të flas në telefon mbrëmë. :wub:
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

baben e nenen mi cuam mesues ne baldushk te dy te shkretet 8 vjet se per shkak biografie nuk ishin te denje per mesues ne tirane.... u nisshin ne 4 te mengjesit ne kembe dhe ktheheshin ne 8 te darkes e mami me zgjonte nga gjumi per te me kontrolluar detyrat e rrinte e shkreta deri ne 1 te nates qe ti beja dhe njehere e ne 4 te mengjesit u nisnin prape per rruge duke kaluar erzenin ne kembe dimer e vere........
 

Guest
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

O Renea ke te drejte, as mos e diskuto.. :thumbsup:
Jo qe kane bere aq shume per ty,por edhe me pak te kishin bere, mjafton te kane falur jeten..
Po te kene bere disa prinder me pak,(pasi skan pasur mundesi)le te bejne femijet e tyre me shume, per ta..duke i bere te ndihen, dhe me krenare per femijet qe kane rrit..
Le te mbetemi ne zemer gjithmone shqiptare,duke dashur te pakten,prinderit pa interes..
Te harrojme, kur te jete fjala per Prinderit,cdo gje qe mund te lidhet me pasurite, me shtepite...apo probleme, te tjera te ketyre llojeve qe mund te hapen... ne ditet e sotme..
Gjithmone, te na mbetet ne mend fytyra e dashur e nenave dhe baballareve tane, duke mos harruar qe nje dite do ikin, e sdo ti kemi me mes nesh.. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Fantasia dikush me pyeti pse flet aq shume per babane ithashe qe gjithkush deshiron te kete nje prind te mire, nje mesues te mire nje kolleg te mire nje trajner te mire e me se fundi nje shok te mire ....keto te gjitha i gjeta ne nje njeri te vetem tek babai im........dhe tek nena ime
 

Guest
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Fillimisht postuar nga Renea88:
[qb] Fantasia dikush me pyeti pse flet aq shume per babane ithashe qe gjithkush deshiron te kete nje prind te mire, nje mesues te mire nje kolleg te mire nje trajner te mire e me se fundi nje shok te mire ....keto te gjitha i gjeta ne nje njeri te vetem tek babai im........dhe tek nena ime [/qb]
E shoh qe je "Sehr stolz" per ta, prandaj dhe une flas ne kete teme..pasi dhe une jam krenare per prinderit e mi..
Dhe pse me thene te drejten,spara e them shpesh,por ne nje fare menyre njeriu e tregon diku ose disi,rendesi ka qe i kemi ne zemer /pf/images/graemlins/wink.gif Per ju meshkujt,uroj, te mos ndryshoje kjo gje mbas martese(keshtu thone)sepse ne femrat jemi jashte ketij rreziku...Vajzat bejne gjithmone per prinderit..Nuk dua ta pergjithesoj kete gje,sidomo per ty, qe e shoh cfare dashurie ke per ta,por sjane te gjithe keshtu..
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

wenn ich sehe wie die familien hier sind wo die Söhne zu der eigenen Mutter Schlampe sagen werde ich immer stolzer für das was mein Eltern mir gegeben haben, für das was ich für die empfinde.
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

fantasia tani per tani jam *frisch single* por kur te martohem nqse gruaja ka dicka kundra prinderve le te mbledhi plackat sepse gra ka sa te duash prinderit i gjej vec nje here ne jete
 

Guest
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Ich denke auch so!
Aber vergiss bitte, das Leben hier..
Wir sind etwas ganz anderes und können mit die Deutschen nicht vergleichen.. :shrug:
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

ich weiss nicht wie alt du bist und ob du aus Tirana kommst wenn ich die nammen meine Eltern sage wurdest die wahrscheinlich kennen ....waren beide sportlehrer und trainer wohlbekannt
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Eshte kunder rregullave te forumit te shkruhet ne gjuhe te huaj dhe nuk eshte etike per ne te tjeret qe duam te lexojme shqip.
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

sorry annablue harruam perpak dhe nuk eshte e sjellshme kundreijt te tjereve por te lutem asnjaneso dike si gjenerali (lider) kur ne cdo teme fut ate m**** enverin......sja kemi perborxh....megjithate em fal
 

Guest
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Kerkoj dhe une falje,Ana Blue...
Po per momentin, ju duk Renes, sikur me takoi te Bahnofi,dhe se dinte qe isha shqiptare..por i ngjava vetem icik..dhe me foli gjermanisht..tani qe e di qe jam nga Tirona,do vazhdojm te flasin vecse Shqip.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Bukuroshja

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

HERONJTE???
perseriteni dhe nje here ju lutem!
si thate???
HERONJTE!???


PER KE E KENI FJALEN?????

HERONJET e vertete te Shqiperise jane vetem ata te cilet u flijuan torturuan dhe vrane neper burgje dhe internime HERONJTE E VERTETE te Shqiperise jane vetem gjaku i tyre i fresket qe mbijetoi ate Lufte te EGGERRRR Klasore te injorances komuniste dhe injorances.

ja si ta kane siguruar buken ty ata "heronjte" e tu
 

teab

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Fillimisht postuar nga Bukuroshja:
[qb] HERONJTE???
perseriteni dhe nje here ju lutem!
si thate???
HERONJTE!???


PER KE E KENI FJALEN?????

HERONJET e vertete te Shqiperise jane vetem ata te cilet u flijuan torturuan dhe vrane neper burgje dhe internime HERONJTE E VERTETE te Shqiperise jane vetem gjaku i tyre i fresket qe mbijetoi ate Lufte te EGGERRRR Klasore te injorances komuniste dhe injorances.

ja si ta kane siguruar buken ty ata "heronjte" e tu [/qb]
Bukuroshe,

Keq me vjen qe po e them po se mbaj do me brenda!

Nga ato qe shkruan eshte evidente qe ti mi zemer ke nevoje per nje transplant truni!!!

Hajt tung, ene do zoti po i le ndonji rob ment e veta ne rruge qe ti gjesh ti.

:sleep:
 

Bukuroshja

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Per dijenine tuaj te plote

Nuk pres gjykimin tuaj por perkundrazi ne nje menyre te thjeshte postoj ndonjehere ne rreshta te pakta mendimin dhe gjykimin tim te bindur dhe te plote.
 

Renea88

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

bukuroshe te gjithe prinderit tane jane heronj dhe me gjithre respektin mos moho kurre sepse te vret zoti.une qe te shkruaj jam nga ata qe gjyshin ma dogjen me benzine te gjalle dhe ti e une e lexuam tek historia e partise emrin e tij dhe prindet mi persekutuan dhe ata e ngriten veten deri aty sa ai sistem ja u kish nevojen e une isha dhe efektiv i 326 tes dhe nga te paret qe thyen ambasadat me Fredb karapicin, Mark gurashin apo Bujar Alikon, por cdo kush sipas mundesive te veta ish hero sepse na rriten duke ja heq vetes buken e gojes........gjermanet thone e kjo vlen per ty e per ne : JETO DHE LER TE JETOJNE
 

Eni_883

Primus registratum
Re: Prinderit tane....HERONJ te sakrificave.

Bukuroshe menyra jote e te shkruarit le per te deshiruar. Mundesisht kete teme mos e bastardo se nese njerezit i shohin prinderit si heronj eshte gjeja me e mire qe ndodh qofshin ata vertet heronj apo edhe me te meta. U befshin ne nje e pesta e cfare kane qene prinderit tane qe prape gjejne forcen te qeshin te gezojne edhe pse nje pjese e mire e jetes (per te mos thene shumica) i shkoi me sakrifica e vuajtje dhe ne jemi prape shume mire. Ka tema te tjera per te share sa per opinionin nuk ta mohon njeri sharjet ne vend tjeter te lutem. :wave:
 
Top