Perballe pasqyres tende

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Perballe pasqyres tende

Fillimisht postuar nga hanini:
[qb] Pse re mu m'pelqe vetja para pasqyres. I them me mjes: Si shpirt qeke ba, si shpirt! Muaaaaahhhh!

/pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Paskam kujt me i ngja /pf/images/graemlins/laugh.gif Te njejte bej edhe vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Perballe pasqyres tende

Ja dhe nji me qaf te ndrydhme cdo mjes. Po ti Papi car konge kno?

T'honksha synin e zi
je si rrush , je si flori /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

abs

nuk e di...
Re: Perballe pasqyres tende

Objekti ne dialog me subjektin

Njehere..isha 16 vjec. Vetem ne dhome tek prinderit e mije. Ulur para pasqyres. Te panumerta pyetje qe ja dretoja vehtes. Shikimi kishte humbur ne nje hapsire te panjohur, ne thellsine e athershme...
Ne fetyre lezohej ne ate momen ate qe mendja ime shihte brenda meje ...isha shperfytyru???
Pas pak ndjeva nje zhurme te lehte...u riktheva ku???, me trembi veshtrimi dhe mimika ime... me ate ndjenj u bashkua dhe nje klithme...Moooooos...
mamaja ishte trembur aq shume ...kujtonte se vajzes i kishte hikur truri per l***...lot ne perqafim, valle c po ndodh me ty, perseriste ajo vec kto fjale...pasqyrat u denuan, u hoqen nga dhoma...

:rolleyes:


--------------

Pasqyrat me bejne te njoh/kujdesem/shoh vetndergjegjshem kohen nepermjet objektit tim... /pf/images/graemlins/wink.gif
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Kam nje halle te babit qe ka disa dekada qe nuk shihet ne pasqyre...se nuk duron dot faktin qe pleqeria e ka shemtuar.
Me sa duket na e heq dera, se kete frike e kam dhe une.

Ne moshen 47 vjecare shpresoj qe me jete ndertuar aq vlere ne karakter sa te mos vrojtoj vec rrudhat ne pasqyre.Por prape them se nuk dua te jetoj deri atehere...
Sot nuk kam aq guxim sa ta shoh veten ne sy...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Per arsye teknike kam disa dite qe nuk shifem dot ne pasqyre.
Sot duke ecur me bisht te syrit pashe imazhin tim te reflektohej ne nje xham te erret lokali. U ndala pak sekonda dhe u pashe...
...pata frike se mos harroja si dukesha!
 

Guest
Re: Perballe pasqyres tende

o zot sa e shemtuar!
te jene te gjithe te qete se me te shemtuar se une ska me ne dynja!
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Ja hudha, nuk qekam aq keq sa mendoja, paska dhe ma keq hala /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Perballe pasqyres tende

Fillimisht postuar nga Le_Routard:
[qb] Ja hudha, nuk qekam aq keq sa mendoja, paska dhe ma keq hala /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
qeveri e poshter! sja ndjen hic per mua! :mad:
 

Dua

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Oh, oh, oh une me veten time para pasqyres.

Te henen :angel:
Te marten /pf/images/graemlins/frown.gif
Te merkuren :devil:
Te enjten :confused:
Te premten :cry:
Te shtunen :rockband:
Te dielen :sleep:


E gjate gjithe javes :wub:


....nga Dua

.....nga Dua
 
Re: Perballe pasqyres tende

Ne bark me gjemon stuhia. Vertitet, perdridhet, dalldiset vija e zjarrte ne hapesira te papushtuara nga mishi.
Barku im rumbullakoset rreth vetes, dhe ashtu i fryere kushedi se c'emra bluan, kushedi c'genjeshtra qep, kushedi ke brenda mbrun me idene e flijimit nen gjuhen e vetetimes.
Barku im shqep ngadale, fije me fije mishin e qingjit qe rrotullohej e rrotullohej siper prushit te nxirre, ashtu si une piqem ne hell ne stuhine brenda barkut tim. E ne flake filloj te kuptoj emrat qe vete i pertypa, genjeshtrat qe shperndava, dhe gishtat, floket, syte e mi qe shkrumbohen nen hellin qe vete e ndertova.
Dje barku im ishte i forte, i tendosur si lekura e nje daulleje te vjeter.
Neser barku im ishte i leshuar, i pikturuar kudo me dege mavi dhe boshlleqe qe tashme kishin mbushur njeri-tjetrin
Pasneser barku im ishte zhubrosja e paramenduar e viteve
Dhe dite pas te pasnesermes, barku im nuk ishte me bark por kurriz.

Pastaj kurrizit ju kujtua se dikur kishin thene :
"Qelqet jane bere per tu thyer!"
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Kur u ktheva, me nder me thane, prej nevojtores, ku per pak nuk me zuni gjumi, e ndoshta do te me zinte, e besa dhe da ta bajsha nje sy gjume te rraste sikur te clirohesha mire dhe sikur duqi i cigares te mos m'i kishte djege gishtat, u ndala para pasqyres ku, tue i pa qyrat e jarget qe me kishin ardhe deri te thembrat e kambeve dhe tue i pre me kujdesin ma te madh me gershanet qe vizllojshin, se paku mue me dukej se i prejsha me gershanet qe vizllojshin aqe shume, sa m'i lebyrshin syte, m'u kujtue se kisha harrue ta leshoj ujin per ta shperla nevojtoren. M'u desht te kthehem perseri ne nevojtore per ta leshue ujin dhe per ta ndegjue vrushkullin e tij, per ta ndegjue zhumhurin e vrushkullit te ujit qe ra rrembyeshem e treti ne kanal pa marre gja me vete. Dhe s'kishte c'te mirrte, kur une, me gjase, po ha vetem gjana qe po me bajne kaps nga disa dite rresht. Kurse tue vojte ne nevojtore per te dyten here dhe tue u kthye perseri nga pasqyra, per pak nuk u rrexova: rreth meje, kahmos rreth meje, kishte rriska vizllimash, ne te cilat mirrsha ne thue; cude, s'i kisha pas pre qyrrat e jarget, po e kisha pas pre vizllimen e gershaneve dhe, ne vend se qyrrat e jarget, nuk di ku i kisha trete gershanet, keshtu qe tashi m'u desht qe jarget e qyrrat t'i pres me copat e vizllimave te gershaneve. Dhe, keshtu, pak i lehtuem, tue qendrue bukur mire para pasqyres, e krova sjetullen qe me digjte nga djersa (disa here me rradhe u mora ere gishtave, te cilat nuk ishin te merme, por as te ndotun nga ndonji gja qe tash do te kundermonte rande), mandej shikimi m'u ndal ne kerthize, nuk di pse m'u ndal aty dhe pse e shikova aqe gjate kerthizen time, mandej e nxora gjuhen, gjithashtu nuk di pse e xora gjuhen dhe pse me te perpiqesha me e lepi mjekren e, nganjihere, dhe majen e hundes sime.
Kurse ma vone, ne pasqyre, i pash dejt e mufatun te qafes sime dhe syte qe i zgurdullojsha gjithnji e ma teper padijte pse po i zgurdullojsha aqe shume; syte e mi aqe shume te zgurdulluem pane ne pasqyre gjunin e saj te bardhe, gashten e gjunit te saj te bukur, gashten e gjunit te femnes qe tane diten e lume, qe nga agu e deri me tash, e tash vetem dhe nje grime kohe na ndante prej muzgut, ndejti e shtrime ne shtrat pa e thane asnji fjale. Dikur u largova prej pasqyres, ...

A. Pashku
 

moonlight

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Perballe pasqyres time...
imitoja mamin kur vinte buzekuq,
hiqja qimet e sjetullave pa prekur nishanet,
mbaja barkun me dore pas darkes se tepruar,
perqeshja veten kur budallelleku me gjente te vetme,
gjeja qerpikun nen qepalle per te uruar nje deshire mes gishtash,
zperdridhesha majtas-djathtas para nje takimi...,
njehere mbaj mend kam shkruar "Te urrej",
prisja balluket e bezdisshme,
buzeqeshja,
vetja me dukej e marre.
 

loaded

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Ne pasqyre varet nga situata:
Ne mengjes s'mendoj gje se jam pergjumesh.I bej gjerat pa menduar.
I merzitur nga ngelja ne provim:
-"He mer palle,ngele prape e".Duket trishtimi i thelle.
Ne qejf pasi ke bere dush dhe po behesh gati me dal:Kendoj me ze te larte nje kenge te Nertila Kokes:"Ja ja ti vjen,ti vjen,une kengen po kendoj,dhe zemra flet me kenge se po te fal...etj,etj...".Kendoj derisa te thote shoku i dhomes:"Boll se na çave trapin!"
Pas seksit,imitoj llafet e nje shokut tim kur thote:"Ho me,e lage iher e?"Ose:"Il vecchio Smith colpisce ancora!"
Kur ka ndonje problem qe kam ankth mren:kafshoj buzet,afroj koken te pasqyra dhe shoh dhembet nga afer,me pa jane te bardhe aq sa duhet apo jo.
Para ndonje sfide(kryesisht provime),shef ne sy:"I ** nonen me te bukurit!Ja ha gurrmazin!Hec aty!"
 

Guest
Re: Perballe pasqyres tende

Sapo u pashe para pasqyres(meqe e kam ketu prane)

kur fle gjume syte te duken me nice. ajo e qeshura jote sot duket si zgerdhimje.
ato floket kur do shkosh ti rregullosh se jane bere bishta bishta????
be qejf deri te marten se pastaj do fillosh tu bo si mace e zgerdhime...jo keshtu e jo ashtu....
 

Danae

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

perballe pasqyres nen dritat e erreta mendoj se do doja te dukesha keshtu kur te isha 40 vjec,te shohesh veten ne prespektive...
... kam fillu te mos mendoj me para pasqyres,kam probleme me ta kohet e fundit, po perpiqem ti evitoj.
 
Top