Përçartje

Ema

Goddes
Re: Përçartje

E paske tha anglishten.
Po shqip a di noi llaf? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

eM

Paper Moon
Re: Përçartje

neser eshte e shtune!

eM

pS. kjo qe percartja ime e para ca minutash! fateqesisht neser eshte e premte!
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

...
Mora mundimin te degjoja veten.ketu brenda eshte ftohte,faj i kondicionerit,nderkohe qe jashte dielli djeg uniformen time me kemishe te bardhe...
RRuget leshojne avull prej merzie dhe une lodhem,bie,gjithnje me fort.
Serisht,per te njemijten here dua te iki larg,sa me larg te kem mundesi por kur arrin mendimi ne fjalen mundesi pritet.Me mire te le te rrjedhe fjalen jashe nocionit mundesi dhe kohe.ne kete menyre s'do perlotem per asgje qe i perket reales.
Percartja me ben te mendoj per budallenjte,per ata qe s'dine ta marrin jeten shtruar,ti mendojne gjerat si duhen.
Mungesat me kane lodhur,me kane derrmuar.Zeri im eshte aq i dobet saqe s'e degjoj dot as une,e jo me te tjeret.Klithma ime mbytet rruges para se te shkojen ne destinacion e une mbetem vetem me krahet shqyer mbi vendimet qe s'di pse s'i mora...

...Jam vetem... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Dua

Primus registratum
Re: Përçartje

...Jam vetem... /pf/images/graemlins/frown.gif


Edhe une /pf/images/graemlins/frown.gif :cry:


U beme 2 :rockband:


...nga Dua
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

Fillimisht postuar nga Dua:
[qb] ...Jam vetem... /pf/images/graemlins/frown.gif


Edhe une /pf/images/graemlins/frown.gif :cry:


U beme 2 :rockband:


...nga Dua [/qb]
po une kur jam vetem kendoj si ma e mira,po si eshte ajo perralla :ec e ec u nis nje gjel i vetem nga nje kotec pastaj takoi nje qen,pas qenit takoi gomarin,takuan macokun e u bene nje bande e rrezikshme ....... /pf/images/graemlins/wink.gif
 

edda

Primus registratum
Re: Përçartje

Tani thote qe jam ndryshe nga femrat e tjera, nuk jam e dhene pas modes, nuk jam thashethemexhije, nuk jam ziliqare..thua te mos jem ziliqare?!?! Kur kthehem nga pausa e drekes shoh shume nena te reja qe nxjerrin bebushat shetitje. Kur ndonjeri prej tyre me afrohet i terhequr ndoshta nga shikimi im deshiroj ta perkedhel, ta shtrengoj fort ne gjoksin tim por shqiptoj vetem CIAO.. me krijohet nje si boshllek ne stomak, ajo ciao duket me teper si nje renkim sesa si nje perkedhelje. ne djall ata qe mendojne se jam shume e re dhe s'di çfare kerkoj, ata qe me gjykojne si nje provinciale, ne djall te gjithe, une dua nje femije. çdo nate vizatoj ne mendjen time tiparet e tij, imagjinoj ato doçkat e vogla qe me hidhen ne qafe. Po sikur une te mos arrij kurre te behem nene? Pse per te tjerat gjerat behen me te thjeshta?
 

qeshem

Primus registratum
Re: Përçartje

dje jam endur varrezave... ndersa ato qeshnin, kendonin, martoheshin, une endesha varrezave.
Ashtu i thashe apo jo: "S'me pelqen te endem varrezave"
E genjeva, e di; E genjava, e dinte??? :confused:
C rendesi ka tashme ajo, tani qe jetoj boten e te gjalleve, tani qe mora celesin e varrezave te mia dhe e hodha larg, laaaaaarg.
C'rendesi ka ylli ime te zbres prape aty, te shqyej deren e varrezave te mia qe te ritakoj VETEN, qe te ritakoj ATE, te ritakoj NE...
Falme ylli ime por dje u enda varrezave, nuk e di as vete si, sepse dera ishte e mbyllur dhe celes nuk kisha, as fuqi per ta shqyer nuk kisha, u gjenda aty pa pritur, tek NE, tek AI, tek UNE. E kapa veten ne flagrance ylli ime duke i dhene jete asaj qe une varrosa, asaj qe ai vrau... :shrug:
Falme ylli ime se e di qe te dua deri ne dhimbje por ate e desha deri ne vdekje /pf/images/graemlins/frown.gif
E vdiqa ate ylli ime besome, ndryshe nuk do te jetoja ty, por vertet nuk e di pse dje isha aty.
Falme ylli ime po me kishte marre malli per veten, vajta ta takoja por ajo nuk ishte vetem, ishte me TE, ishin ATO, ashtu sic kishin qene, ashtu si ajo gjithmone e kishte dashur deri ne vdekje. :cry:
Falme ylli ime se te dua shume, shume , shume ...
 

qeshem

Primus registratum
Re: Përçartje

me pelqen ideja e endjes tek percartjet, cudi qe sa here e kap veten duke menduar vetem, perfundon tek percartjet, ndoshta ngaqe e ndergjegjshmja jone nuk e kap dot ate fillin e ngateruar me te cilen e pandergjegjshmja i ben ca lidhje te cuditshme...
te ishte ndryshe nuk mund ta shpjegoja dot pse ndersa sot sodisja sa bukur ishin bere ndryshimet e atij institucioni kalova tek koha, tek vetja, tek shalli i leshte qe kisha vene atehere, asgje nuk eshte rastesi apo jo... ajo po kerkon fustanin per okazionin me te rendesishem te jetes se saj, ndersa une isha mbeshtjelle me ate dreq shalli te leshte, te jete faji shallit thua, apo i dhjetorit, normal ne ate stine s dilej pa shall; varja po heee bashkine e kishin bere vertete bukur tani ngeli vetem fustani ...
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Shihesha ne pasqyren e autobusit sot ne mengjes.Syte kishin marre ngjyre te hapur,si ngjyre mjalti lulesh.
Tere keto dite kisha pare pertej dritares dhe kisha kerkuar pergjigjen qe s'do vinte kurre.E megjithate nuk bindesha dot se gjithcka ndodh pa ndonje arsye te caktuar.Me pelqeu edhe te hidhja ca gjera ne ate bllokun blu,aty ku kam hedhur sa e sa mendime,rrenje qe zene fill ketu e sa kohe me pare.
Pastaj sot ne mengjes "mi sono resa conto" se sa frike me kane disa njerez.Cuditem me fuqine time mbi ca te tjere,mbi influences dhe syte si guake te shqyer.
Bota eshte imja,eshte patjeter!
 

jula

Primus registratum
Re: Përçartje

Mendoj shpesh te vras veten, ose enderroj te me vrase nje kalimtar i panjohur, pa kurrfare shkaku.
Me duket se kjo eshte nje fare metafore e jetes (?) sime: shilarese midis vullnetit dhe rastesise...fatkeqesisht pa shume determinizem.
Nje compagno ka shpesh dicka si firme nen cdo sms qe me dergon: "vullneti eshte optimist, racionaliteti pesimist." Per mua eshte e kunderta, dua qe te gjithe ta dine se ka shume kohe qe jam dorezuar. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Lere ate se duke u percartur nga temperatura dhe gripi pashe ne enderr ty dhe Blendin.Vraponim a s'vraponim neper shi sa na hanin kembet.RRuge fshati,me therritnin gjithandej e s'dija nga te veja.
Kokekashta mendon se mund te vjedhe shpaten Eskalibur dhe eshte bere gati te beje nje ylber te ri,me nje ngjyre te vetme.I mjeri :lol:

I have the Shpate!!! :thumbsup:
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Ah,pashe Sconsin ne rolin e Penelopes qe fliste ne celular me Ulisse.
Thuaj asaj putanes Circe tha se ajo qe ben ajo s'eshte ndonje magji e forte:"tanto a trasformare gli uomini in porci nn ci vuole mica tanto" :eek:
 

jula

Primus registratum
Re: Përçartje

Une s'jam origjinale, ama dhe Sconsi s'eshte...nuk mbaj mend ku e kam lexuar, para shume kohesh, ne fazen kur isha f-e-m-i-n-i-s-t-e! /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

jula

Primus registratum
Re: Përçartje

Tatuazhi s'te freskon, perkundrazi! /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

jula

Primus registratum
Re: Përçartje

Fillimisht postuar nga *alinos*:
[qb] mos me thuaj se tani je m-a-s-k-i-l-i-s-t-e? :eek: [/qb]
JO! Por s'jam feministe. Pas betejes, armepushimi. :wub:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Përçartje

Tatuazhin e dua se jam sklerotike /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 
Top