Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
take me as I am, i.e. a puzzle. Mos u perpiq te me zgjidhesh me dy levizje, jam e gjalle dhe rregullat e lojes nderrojne pas cdo levizje. Per t'u mbajtur mend, s'kam c'them. Nuk eshte marketing, eshte ajo qe gjeta ne nje leter bacci peruggina...

[/ QUOTE ]

Ti regalerò una rosa
Una rosa rossa per dipingere ogni cosa
Una rosa per ogni tua lacrima da consolare
E una rosa per poterti amare
Ti regalerò una rosa
Una rosa bianca come fossi la mia sposa
Una rosa bianca che ti serva per dimenticare
Ogni piccolo dolore ...
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Sgjen jo! Po do ti qe une qe kisha frike ti perballja ato gjera,perkundrazi gjithe koha qe mora me bene qamet te forte,dhe cte perballme qe i bera.I rashe murit me koke,u vrava po te pakten shpetova.Tani sjam e lumtur,sigurisht,pas nje periudhe anestezie ,kam nevoje per kthjelltesi por qe po me ben te ndihem avash avash akoma dhe me mire.Nuk dorezohem une,ska shanse asnje te me ver poshte,asnje!Me vjen keq e dashur jete,do jem gjithmone ajo femra qe mirupafshin e fundit e them vetem une.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

E sigurt,e sigurt.Ndonjehere ka fjale dhe te pathena.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

per te krijuar muzike, nuk mjafton te luash me violine. Se pari duhet te rregullosh akordet...
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Ata kishin pare fytyrat e njeri-tjetrit ndethurur ne deget e ullinjve, dhe te dy mbanin mend pas shume kohesh te njejtin moment.
Sa histori te bukur dashurie me treguan sot, nga ato qe te vjen te thuash vertet ekziston akoma,njerezit gjehen me njeri-tjetrin.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

what happens when you write with a pen that has no ink, do you actually imprint your thoughts on the future, do you actually put them in front of the eyes of those eager to know about the vision of a little person living centuries ago on issues that still bother them, or better say, issues that they now have resolved because of that little person, or maybe not exactly that little person, but what has remained of her/him through time, I mean her/his myth, her his urban legend, her/his trace...

I don't wanna die and be covered by ice age and its squirrels...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

don't you dare put the question mark on that!!!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Jo.. e gjen gjithmone nje shteg per ta arritur..

Po sikur te kesh frike te jesh e lumtur?
 

zog

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

shume e vrisni toçin ju femrat. i jeni fut rruges se shtremet me duket. shpresoj ne jete te jeni ndryshe dhe ket mani (pytje te tilla pa shume kuptim e rol) ta keni vetem forumore.

sepse ja ta zeme sikur ti te kerkosh lumturine pinku dhe une me prova te te them se nuk ekziston ti do me besosh ?

them se patjeter qe jo. per shume aresye biles. te duket vetja me e qute, e para, te dukem une mashtrus, rrenacak e i pavlere e dyta. por me e rendesishmja eshte qe nuk ti kerkon lumturine, si puna çifuteve qe nuk kerkojne zotin, ndryshe do ta besonin zhezyne.

sepse po ta kerkoje do te kishe kohe qe do ta kishe gjet, them. ja psh LIpsja duket se i di rrugicat qe shpien atje. veçse i duket frike tani qe e ka gjet venin e ndritur.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Muelle</div><div class="ubbcode-body"> Pergjigjuni pyetjes:
Je i lumtur? </div></div>

Kur ajo kap me duar jastikun e shkund fort, i hedh kembet ne ajer dhe klith nga gezimi qe i jep liria e te vepruarit dhe te luajturit me ate objekt, une i harroj te gjitha dhe po jam E lumtur. Sikur te vdisja ne ate moment do te kisha nje kujtim fantastik dhe nuk do te me vinte keq per asgje!!!

Kur shof fytyra fallso, kur takoj dike qe e kam qejf dhe nuk ia them nga frika se mos mendon se jam e deshperuar, ose se "ashtu u them te gjitheve", kur mund te kundershtoj nje padrejtesi ndaj meje apo nje grupi, apo ndaj nje komuniteti dhe nuk e bej, jam aq e deshperuar sa nuk e merr me mend dhe mbi te gjitha kur mesohem me te gjitha keto, atehere po! jam vertet e pashprese!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: zog</div><div class="ubbcode-body">

por me e rendesishmja eshte qe nuk ti kerkon lumturine, si puna çifuteve qe nuk kerkojne zotin, ndryshe do ta besonin zhezyne.

</div></div>

shume e bukur kjo! Eshte pikerisht ajo qe i mungon shkrimit tim me lart:

Por une <u>nuk</u> jam duke kerkuar lumturine prej vitesh, ashtu sic nuk po kerkoj zotin, edhe pse nuk jam cifute /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif

zogu meqe po pyet femrat, une jam shume si kjo qe shkruan, ndoshta per kete arsye nuk kam shume rob perqark, por kam mesuar te jetoj me kete fakt /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/cool.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

tentova te evitoja dhe pashe qe asgje skish ndryshuar...tani ka ardhur momenti per te ecur, thjesht ecur.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Kepucekuqe</div><div class="ubbcode-body">you're my favourite girl :) </div></div>

I love you too /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Nuk ka njerez? ku shkuan njerezit? ku jane njerezit?
nuk kuptoj, nuk te marr vesh, nuk te kuptoj dot gjuhen, jam e huaj totalisht ndaj gjithckaje dhe gjithekujt, buzet e mia nxjerrin fjale qe shprehin sensin e kundert te gjithckaje apo jane veshet e mi qe jane vedosur ne ane te kundert? Pse shoh njerez te varur qe ecin me koka e jo me kembe, pse bota e Lizes me ka perfshire, pse nuk rend dot dhe kembet e mia jane ngulitur fort per toke?
Ku fluturoi mendimi, shpresa, entuziasmi? mos valle gjithcka u thye si nje bote e qelte sa hap e mbyll syte, pas njemije shkallave ngjitur, ne shkallen e fundit?
ky labirint e ka nje dalje?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

disa vjet me pare, ne nje nate pashke, ishte i vetmi qe me theu vezen e pashkes ne nje grup prej 10-15 vetesh. Sipas tradites se krishtere ortodokse, kjo do te thote se ai qe mbetej me vezen e pathyer do te kishte me shume fat. Atehere dukej kaq e cuditshme, dhe ndjenjat e xhelozise per nje fat te ardhshem ishin te pranishme. Sot ai na la, ne nje moshe ku kishte cdo gje: shkolle, kariere dhe nje partnere, por humnera ia preu udhetimin drejt suksesit, jetes e perjetesise. Cfarelloj fati eshte ky?! E ku eshte drejtesia!!!
 
Top