Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Bring me to peace please...

[/ QUOTE ]

nobody can do it and you know that! The only possibility is to find peace within yourself. Any other external form is a fraud, so watch out from modern manipulators under old men's clothes... /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

I apologize for putting something so prescious as my pray in a different context that could be easily missunderstood.
anyway i think that i'm in the right way to find back my peace.
You're nice.thanks.
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Bring me to peace please...

[/ QUOTE ]

nobody can do it and you know that! The only possibility is to find peace within yourself. Any other external form is a fraud, so watch out from modern manipulators under old men's clothes... /pf/images/graemlins/winkwink.gif

[/ QUOTE ]
te qendisa nje pm ku te perqafoja fort, po nuk e nisa dot
keshtu qe po e bej publik perqafimin /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/grin.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Ti do me mbash ne krahe
ne perqafim o jete
tek uji gurgullon lirisht
dhe zemra flet sinqerisht
aty nder ato nota
do te plotesojme kengen
ritmi s'do te shuhet
nder rreshta dhe vargje.
 

aristokratja

Forumium praecox
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Kur une erdha ne kete bote,
te them te drejten nuk me erdhi keq
mendova se jeta nuk ishte aq e kote,
ku e njihja une per dreq!

PS: E bere ne nje moment LOW!
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Zoica nxori perlen e fundit,duke u mendu per interesin tim, per faktin se miresia e tepert eshte gjithmone e demshme, Zoica e mire , e dashur, punetore e dlire dhe pastertore, Zoica... kjo shenjtore e shekullit te ri.
Zoica sot guxoi me doreza...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

beibi,
ta kam thene dhe me heret: ne fund te dites ne nuk komunikojme, nuk bisedojme, nuk komentojme, por vetem reflektojme. AF si plot hapesira te tjera eshte nje qoshke monologjesh qe perplasen me veshe te verber e sy te shurdhet (mendon se i kam vene gabim epitetet? lexo dhe nje here, se ndoshta ka ende shprese per ty!)

ajo qe te thoja me lart ishte vec nje tjeter demostrim. Gjithsesi, perqafimin e pranoj keshtu ne main, ose dhe ne mail, sepse paria na e ka pre ujte e vijes se mesazheve, kushedi i gjemon ndonje fantazme e vetes se tyre, kur ishin te pafajshem e te cliret, si atehere kur ne i deshem...

perqafimet pa fund. /pf/images/graemlins/kiss.gif Do te nis nje foto me pocin ne dore te dish c'te pret /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

E perdhosa ..e shkela..i shkunda siper hirin e maces se zeze te djegur ne turre ,e peshtyva dhe i ngula siper taken e holle te cizmeve per ti thene lamtumire gazetave te vjetra.
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Lashe pas Zoicen me gjithe intrigat e saj, me vargjet e Naim Frasherit nder mend...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

takova kete artistin (une gjithnje takoj qenie te tilla) dhe me humor i thash nuk dua sheqer ne caj sepse dua te dobesohem. Me pa me cudi dhe tha:
- Pse?

Iu pergjigja se vitin tjeter dua te marr pjese te missi e duke shpresuar te zgjatem brenda vitit po humbas dhe nja 30 ki dhe hopala!

-Pse? - mu pergjigj. - Mos u bej budallaqe. Shume mire je, madje po te dobesohesh, une s'do te te pelqej me.

U cuhabisa fare. E po kjo thashe. Robi harxhon gjithe ato energji per te qene i/e modes dhe s'qenka e nevojshme... /pf/images/graemlins/lol.gif

hajt tashi, pak pershesh dhe pak mish gjeli per te ngordhurit urie!
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Hapa Librin mbreme dhe lexova: te dhashe gjithcka dhe nuk je falenderues, por prape serish kerkon.
O Zot me fal.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

take me as I am, i.e. a puzzle. Mos u perpiq te me zgjidhesh me dy levizje, jam e gjalle dhe rregullat e lojes nderrojne pas cdo levizje. Per t'u mbajtur mend, s'kam c'them. Nuk eshte marketing, eshte ajo qe gjeta ne nje leter bacci peruggina...
 

Qerratai

Primus registratum
Re: Nuk gjen dot paqen duke evituar jeten!

Duke qene i bindur se turku nuk kopjon edhe letren e Baci Perugina, atyre origjinaleve, te bera ate korrigjimin me siper. /pf/images/graemlins/wink.gif

Persa i perket temes, do thoja: Nuk e eviton dot vuajtjen duke u enjtur me imitimet e gjerave te "mira" /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top