Nuk e di pse....

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Nuk e di pse....

S'te mjaftote ajo tema qe ke hap per GIFs po tu desh te hapje dhe nji ktu ke Diapazoni re....... :smash:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk e di pse....

Sic nuk eshte bere krishterimi per ty Neo, ashtu dhe Diapazoni eshte nje tjeter gje qe s'eshte per ty.
Nuk ke pse shqetesohesh, njeriu nuk i tret dot te gjitha /pf/images/graemlins/wink.gif
 

durrsakja

Primus registratum
Re: Nuk e di pse....

Nuk me pelqen te jem dakort me Neon /pf/images/graemlins/wink.gif , por me aq sa lexoj ketu...nuk kuptoj pse perseritjet meritojne cdo here nga nje teme te re!

Nuk e di pse plakat thone te gjitha, se kane qene te bukura ne rini!!!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk e di pse....

Rihapja dhe perseritja e temave nuk ka te beje me Daiper Zone, por eshte nje fenomen me i gjere qe i ndodh gjithe AF-se.
Kam pershtypjen se eshte e paevitueshme, duke qene se me hapjen e nje teme te re duam te terheqim vemendjen e lexuesve dhe pjesemarresve, qe kjo qe po themi eshte e rendesishme per mua/ne. Ka te beje me deshiren per te qene nismetar, individual dhe i vecante. Asgje te keqe ne kete mes! /pf/images/graemlins/smile.gif

Por mendoj se Olti do te thote dicka tjeter. Po mundohem t'ja shpjegoj me dy fjale:
Diapazon ka menyre te vecante te shprehuri si ne nje liber, poezi, pikture, dmth ajo duhet interpretuar. Nje figure, nje kenge, nje reflektim simbolizon nje gjendje shpirterore, nje emocion te castit ose te vazhdueshem, pak filozofi individuale pa pretenduar qe neser te citohemi si ato te katit te pare (e kam fjalen per faqen e filozofise, qe Olti editon).
Pordhe, mendjemadhesi, egoizem, cmenduri pak rendesi ka. Diapazoni evitohet kollaj, ai ndodhet midis 'forumeve te tjera'. I ngjan pak atij librit qe e ke pasur ne biblioteke personale qe kur arrin te mbash mend, por qe ka dicka qe s'vete, dhe nuk arrin ta lexosh edhe pse sot je 20 e ca kusur vjec. /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
 

olti

Neo
Re: Nuk e di pse....

Fillimisht postuar nga hanini:
[qb] Sic nuk eshte bere krishterimi per ty Neo, ashtu dhe Diapazoni eshte nje tjeter gje qe s'eshte per ty.
Nuk ke pse shqetesohesh, njeriu nuk i tret dot te gjitha /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
Paralelizem jo i drejte ky me krishterimin.
Mbase ke te drejte kur thuaj qe eshte nje nga gjerat qe nuk eshte per mu' - por ajo qe me duket kot mu' eshte nje lloj 'pordhe' ne te shprehur ketu. SHOH te shkruhen gjera qe dhe ata qe i shkruajne nuk i kuptojne, dmth jo se jane te thella, por se nuk ka gje per te kuptuar ne to. Mgjth mu' vazhdon te me duket kot dhe me vjen inat se shume pak jane gjerat te cilat nuk me interesojne /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk e di pse....

Pergjigjen ta kam dhene pak me siper. Lexoi te gjitha postet mos kthe pergjigje rresht me rresht. /pf/images/graemlins/wink.gif E dija se do dilje tek pordhet, i parashikushem je, me vjen keq!

Dashje pa dashje u bere pjese e Diapazonit. Per t'u festuar thua?!
 

olti

Neo
Re: Nuk e di pse....

Fillimisht postuar nga hanini:
[qb] Pergjigjen ta kam dhene pak me siper. Lexoi te gjitha postet mos kthe pergjigje rresht me rresht. /pf/images/graemlins/wink.gif E dija se do dilje tek pordhet, i parashikushem je, me vjen keq!

Dashje pa dashje u bere pjese e Diapazonit. Per t'u festuar thua?! [/qb]
I parashikueshem eshte Diapazoni jo une. UNE thashe ate qe shoh. Keshtu qe mos bej dhe ti te gjithedituren /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk e di pse....

ne fakt une i di por pertoj.
e dyta ia kam bere autokritike vetes se duhet te shkruaj ne menyre qe te kuptojne edhe ata qe nuk kuptojne as mesatarisht zakonisht,kjo me shume se ketu lindin keqkuptime.
3.une do permbahem por edhe ti mos me provoko aq haptaz,se pastaj nuk leshoj pe me dot,sic i thone:è più forte di me.
 

olti

Neo
Re: Nuk e di pse....

Une nuk pranoj kushte!

Vete e fillove, tani qendro!

Akoma! Meso te shkruash!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Nuk e di pse....

hahahahahhahahahahaha
un mesoj per dite dhe nga ata qe s'kane cfare te me japin. Ne fakt keto te fundit me mesojne ta mbaj gojen mbyllur, e te mos e lodh me njerez/gjera pa vlere.
Ketu po e mbyll. Largohu shpejt para se te helmohesh nga pordhet!
 

Danae

Primus registratum
Re: Nuk e di pse....

hanini ka te drejte:troppo prevedibile:tani qendro.
neo rritu.
 

olti

Neo
Re: Nuk e di pse....

Tani pas ketyre, besoj se e kuptova pse eshte kaq kot kjo rubrike!
 
Top