Nostalgjiket e RITFOLKUT

Code-Cracker

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

...Verte kur degjoj keto kenge me kujtohen shume vite te bukura...

Driloni.. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

pema

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

Edhe mua me pëlqen shume grupi Ritfolk!
Ka disa muaj qe kam dëgjuar dy këngë qe nuk i njihja "Më pëlqen" dhe "Violina",i dëgjoj shume shpesh tek Fajtori dhe dua të blej cd .
Në të njëjtën kohe po mundohem të gjej akordet e Kitarës tek Guitare tab chords.
 

InaRocks

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

Une dua qe ata te bashkohen.Ata kane pas bere tamam muzik shqiptare jo grupet e tanishme,a mund te postoni ketu ndonje foto te ritfolk ju lutem
 

InaRocks

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

do te doja qe te kisha ndonje foto te tyre po te falenderoj qe me kthyet messazh kaq shpejt
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

Une nuk dua qe te ri-bashkohen...sepse mund t'me bejn te humbas nje kujtim shum "nostalgjik" te kengeve te vjetra dhe t'me çojn nen zhgenjim me te reja. Une i nigjoj shume her...sepse me pelqejn jasht mase,edhe sepse me kujtojn disa momente mjaft te kendshme Shqiprie.
 

Ralf Kettwig

Primus registratum
Re: Nostalgjiket e RITFOLKUT

C'kemi shoke?

Si ju duken kenget e ish-anetareve te ritfolkut, p.sh. te Saimir Brahos? Mua me pelqejne shume, sapo kam degjuar dy kenge te Saimirit tek: albasoul
Ia kalofshi mire!
ruk
 
Top