Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

EvEr8

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

romet jane nga roma

jevgjit jane nga israeli

magjypet jane nga egjypti

gabelet jane nga india

mbani mend!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
romet jane nga roma

jevgjit jane nga israeli

magjypet jane nga egjypti

gabelet jane nga india

mbani mend!

[/ QUOTE ]

Dhe Ever8 është nga Marsi /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

kokeakulli

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

ca na duhen nga jane e nga sjane, a sillen mire, a bejne probleme, kjo eshte kryesorja. liria e njerit eshte deri aty ku nuk cenohet liria e tjetrit. per mua jane rob Zoti
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

... Ne bojn aheng për s'mari duhet me thon /pf/images/graemlins/laugh.gif.
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

NGA ELBASANI... /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

shkodranlover

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

Cfare shpikesash!
Ne rradhe te pare ato nuk kane te bejne fare me hebrenjte. Ai qe e pohon kete thjesht prej nje analogjie artificiale eshte antisemit i semure. Hebrejte jane nje nga rracat me te bukura qe ekzistojne, vajzat jane shume te mira, po edhe djemte githashtu dhe jane esmere sa shqiptaret, aspak me shume. Jevgjit, (pa dashur te fyej askend), nuk kane pike bukurie, asnje lloj perngjasimi me popullin e permendur me siper. Nuk jam i sigurt per prejardhjen e tyre po thone qe jane nga Egjipti te mbetun ne Shqiperi gjate zhvillimeve historike. Nese nuk keni pare njerezit e rracave per te cilat beni krahasimet, mos ja futni kot, se nuk ju ngrihet intelekti.
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

Zor i madh me shpik jevgjit?
i gjen si prezzemolo /pf/images/graemlins/shrug.gif
da per tutto /pf/images/graemlins/lol.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

interesante eshte qe edhe ROMET ose Arixhinjte ose Ciganet, si edhe Çifutet ose Ebrenjte ose Jahudite te huajt (te bardhet) i therasin me te njejtin emertim.

çifutet i quajne GOY ose GOI, ndersa ciganet thone GAXHOI.

keto perforcojne faktin qe keta popuj vijne nga i njejti vend, ose qe fati i tyre ne nje periudhe te veçante historike ka qene i ngjashem.
 

SkenderbegaS

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

harapt VIJN PREJ ARABIJET SE JAN MYSA /pf/images/graemlins/laugh.gif
/pf/images/graemlins/shocked.gif /pf/images/graemlins/confused.gif /pf/images/graemlins/smirk.gif /pf/images/graemlins/grin.gif
 

Mirsa

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
interesante eshte qe edhe ROMET ose Arixhinjte ose Ciganet, si edhe Çifutet ose Ebrenjte ose Jahudite te huajt (te bardhet) i therasin me te njejtin emertim.

çifutet i quajne GOY ose GOI, ndersa ciganet thone GAXHOI.

keto perforcojne faktin qe keta popuj vijne nga i njejti vend, ose qe fati i tyre ne nje periudhe te veçante historike ka qene i ngjashem.

[/ QUOTE ]

Ti duhet te jesh nga ata antisemitet e semure. Te rekomandoj librat e historise perpara se te besh komente te tilla per popullin cifut.
 

zog

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

meqe me bere me qesh, mor qaflesh /pf/images/graemlins/laugh.gif po te tregoj se nga vjen fjala SEMIT.

SEMIT = SIMUT. pra si muti.
 

Mirsa

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

me te vertet qe qeke i semure, gjynaf...mos do te te rekomandojme edhe psikiatrin?
 

OTTOSKORZENY

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

une nuk e di nga e kane prejardhjen jevgjit por mund tju them me siguri ku e ka perfundimin kjo lloj rrace :
NE DHOMAT E GAZIT
 

OTTOSKORZENY

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

po kush do shese rroba pastaj?
hahaha marrim greket ne pune se dhe ata si jevgj duken
 

Leshatuku

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

Nuk ka dhe nuk duhet te kete rendesi nga vine keta kopilat e dreqit(lexo romet&amp;jevgjit&amp;magjupt), pjesen me te madhe ne i derguam per ne serbi
pjesen tjeter do ti trajtojm ashtu siq na mesoi gjagji Hitler, pra do té krijojm ngjyre te kepuceve nga ATA.
 

Blendi

Primus registratum
Re: Nga e kane prejardhjen romet dhe jevgjit?

Jo mer, qeke trim ti mor...sa zgjenjyese kur vjen prej Prishtine. Si do i perzejm, kshu eee?
 
Top