Metallica?

death

Primus registratum
Re: Metallica?

Faliminderit per fotot dhe per sjelljen edhe pse e kemi tepruar ose me mire une ndoshta e kam tepruar por ishte edhe provokacion per te gjithe ju:desha te't shkruaj nga e-mail personal por me kishe futur ne listen e injorimeve"grazie" mexhithate po te them se me vjen keq per ate repliken qe kemi bere dhe te kerkoi te falur sepse ky eshte edhe postimi i fundit qe po bej dhe s'desha te ndahem keq nga bashk'atdhetaret e mi dhe pse s'te njoh e s'te kem pare dhe s'me intereson ashtu si edhe ty,per arsye te mijat dhe se me humb shum kohe ky forum qe ma shpif 'pa ofez,:per ty Kordele kam nje pershendetje te veqante dhe te uroi te gjithe te mirat"dhe qe ne nje te ardhme te jesh me shume se Moderatore e meriton,te pakten une s'do te shqetesoi me as me fjale qe s'me ke ndixhuar ti flas,asnjehere as per shkrimet dhe postimet qe s'do e ndieni mungesen nu fund te fundit budalleqe kam shkruar xhithmone 'ose me mire keshtu i keni quajtur ju'dhe ashtu ishin,:keto s'i them se ndihem keq apo me mungon kush,"perkundrazi" por pse te iki pa ju pershendetur,ne fund te fundit lojrat dhe sharjet te mirat dhe te keqijat ne na perkasin edhe pse duam ti fshehim, dhe ne virtualitet te jemi ndryshe"disa"me vjen keq qe s'mund te bej replike me me disa qe vdesin se qeshuri me ironite e tyre dhe fjalet pa ditur se c'thone;nje pershendetje te veqante te xhithe atyre qe kane shkruar poezi jeni fantastike dhe te pa'arritshem edhe pse kopioni shume s'ka probe':Shkruajta ne kete faqe te Metallicave sepse jam Metalist dhe fans i c'mendur i tyre dhe per mua me te vertete jane te medhenj'"bota e i luzionit ne erresire"pjese nga jeta e perditshme";Te gjithe fansave te Metallicave ju uroi te gjith te mirat ket vit nje jete deathesh' dhe jo vetem atyre.
!! Bla bla bla do thoni "budalleqe perseri ja keshtu mandova dhe bera keq a mire une s'do e shohe mendimim tuaj mund te shkruani c'te doni per mua"pjesa ime ne kete forum po vdes'dhe kur ta lexoni ju s'do jet me"sa keq'?vendosa te iki dhe s'kthehem prapa ashtu sikur diten qe ika nga Vendlindja SHqiperia,Shkodra vende qe do i kujtoi me malle,por nje dite do't k'thehem atje dhe ketu por vone shume i vone do jete ai moment,se di a me mbajne mend femite e laxhes ku jam rritur dhe dhe shoket qe kam lujtur me to a thua do i gjej atje,e shihni qe jam edhe i dhimbshem dhe melankolik por jeta keshtu eshte me dallge"qe ketu na mbyten me aqua alta 'kjo ishte per shaka"
PO ju a thua do ju gjej kur te k'thehem?dhe a do me kojtoni ndoihere,pas disa vitesh do ju shkruaj dhe do e shoh ne me mbane mend kush,me mire po le me kaq se syte me malle me jane mbush:

***** Shkodra qe e lashe si eshte'oj nene **
**** Shoket qe pata ai ke pare**
***** E dashura qe kisha si eshte'oj nene **
*** PO kolla te ngacmon si me pare!!"
***** Shoket e mi u martuan?? /e s'me thiren'kot"/
*****Per mua ate pyeti kush !!!!
**** Apo mos valle te gjithe me harruan??
**** po mbesa e vogel sa vjet i mbush??/
**************************************************************** I LODHUR BREDHJESH *************
! I lodhur bredhjesh bredh....
...e bredh perseri!
! I lodhur dhimbjesh plagohem pa fund...
... c'do qast
!I ngjirur klithmash,zeqjerre...
...klith,kelthas
!I marthur acaresh per ne dimer qapitem
!!! E dimra le pas" c'jete mutit!!!
************************************************************* JO VETEM VONE ***********************
### Ju kurre s'u mesuat me mua
!! tani nuk ka me as shprese!
### Dhe une me veten s'jam mesuar..
! dhe gjate do me duhet prese"
####(2)
#### Rrejdha me mori pa dashur
#### ! dhe bregun s'po e shoh kund !
### Fillikat ne dete hapur
! vetem uje dhe stuhi pa fund
#####(3)
### Lundrimet jane anulluar
! drejt meje anije nuk vjen
#### Qellova ne dete te mallkuar
! per dreq nuk ka as peshkaqen
####(4)
##### Ndersa ju s'u mesuat me mua
! tani nuk ka me as shprese
###### Ne qiell te k'thiellet
! por te vonuar
,,,,.... Do thoni nje dite sa shume na desh"??:

Ndoshta e teprova me kato por ngaqe ishte shkrimi i fundit desha t'ju them apo tju tregoi pak nga realiteti im dhe i te gjithe emigranteve ne veqanti i studentave qe i pershendes:E la voglia di vivere e sempre,a volte meno ma....
Kordele pasi ta lexosh te lutem fshije apo modifikoje mos e ler keshtu mund te kem shkruar ndonje budallek por per ty ishte me shume edhe pse dola ne tema tjera do te doja te shkruaja me shume por tani me duhet te dal nga ketu sepse kam provim te henen.: JETE' FJALE E HEDHUR NE OQEAN,QE PO TA KAFSHOSH VDES,ME KEQ VUAN DHE S'VDES,
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Metallica?

Me ke trishtuar shume.........me vika shume keq qe po na le.....une dua te kthehesh dhe mesazhin nuk kam per ta fshire........ /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

Te uroj gjithe te mirat dhe mireardhsh sa me shpejt.

Kordelja

P.s.E di qe do kthehesh...... /pf/images/graemlins/smile.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Metallica?

Me shtoni dhe MUa ne kete Liste se ene un jom Nji nga ata ... :thumbsup: :thumbsup:
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Metallica?

:rockband: :rockband: :rockband: 'Tallica rulz,babyyy!!!!hey yo fuckers,did anyone of you see cunnin' stunts recorded on april '97 on fort worth,dallas?there's some good fuckin'shit in there babyy,more than two hours of heavy 'tallica gigs.whatch 'em and you will understand what is the real sound of guitar!!!'tallica's on fire baby so BURN!!!

take a look to the sky,just before you die
it's the last time you will!
blackened roar mussire roar fills the crumblin'sky
shattered goal fills the soul with a ruthless cry
stranger now are his eyes to this mystery
he hears the silence,so loud MOTHERFUCKER!!
crack of dawn all is gone exept the will to be
now they see what will be blinded eyes to see

FOR WHOM THE BELL TOLLS!?

:rockband: :rockband: :rockband:
 

Reziii

Primus registratum
Re: Metallica?

jo shume fjale nga une......
thjesht....
jam shume entuzjast per << the new SHIT >> qe 'tallica-t kane bere ! ! ! ! ! !
dhe per ju fansat e tjere kam per te thene vetem : STAY HEAVY AND ROCK ON ! ! ! ! ! ! ! ! !
 

axl

Primus registratum
Re: Metallica?

Auuuuuuuuuu me sa vones paskem ardhe,po ma mire vone se kurr!Un po i pres Metallica-t me 13 qeshor ne IMOLA(IT),ne Jammin festival,bani çmosin e na urdheroni!Metallica jan Metallica,ju lutem mos i shitni shpiat per me ardh!M.gj.s mendonje mire..........! :rockband: :thumbsup:
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Metallica?

Hey po metallica tani jan pa bassist apo gjeten ne nje ? cne qe i la Jason kto ai ka qen dhe fans i Metallica ka then ne interview qe sme besohet qe jam ne band un qe dikur mbaja posterat e kti grupi ne mur etc ... la la la nejse besoj se do gjejn dike qe ti pershtatet rrymes metallica also shpresoj qe metallica te ndryshojne rryme pasi me load dhe reload damn sjan metallica qe pelqeja dikur Up Metallica !!
 

Reziii

Primus registratum
Re: Metallica?

Po,per Jasonin eshte e vertete,gjithcka qe the.Por ishte thjesht nje vendim i tij,por nuk do te thote qe nuk eshte me fans i metallicave dhe pjese e grupit.Sa per basist degjohen shume zera.
(nuk po them ndonje se mund te mos jete e sigurt,thjesht zera ne net)
Kurse sa per albumin e ri.....uuummmm ne studio ,pjesen e bassit e ka luajtur Bob Rock(duhet ta dini kush eshte) gjithashtu dha Jamesi
TANI......'tallica-t thone qe eshte nje <<good,heavy,shit>> me saktesi keto fjale kane dale nga goja larsit,qe ne pergjithsi e dime qe eshte ca llafazan,dhe ndoshta thote dhe gjera qe nuk jane ashtu,thjeshte per te dhene nje interviste.....loooool
anyway
STAY HEAVY
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Metallica?

Besoj dhe une se me kete album metallica do jen ne nivel me te mire se me load dhe re sepse dhe ato e pane qe rane shume ne nivel me albumet e tjera un e kuptoj se mbase metallica donin te sillnin nje rryme tjeter ne rock duke menduar se rock qe benin me pare po i vinte fundi por per mua e menduan gabim Rock muzik nuk vdes kurre sepse eshte muzike energjike dhe frymzuse per shume gjera mos harrojme rrezimin e sistemeve komuniste neper bote ishin grupet e rock muzik ato qe influencuan etc... shpresoj se metallica do jen klass me kete album
 

axl

Primus registratum
Re: Metallica?

Niveli i Metallicave ka rene me load?Un kam shume besim ne to, edhe me shume se ato ne vehten e tyre....edhe mendoj se bejne gjithmon gjera me nivel te larte,keshtu qe nuk kan me ju zhgenjyer as ju vlersues te tyre...
Ato"t.A.T.u" nuk i shof mire ne kte faqe....
Apo jo?Bye :rockband:
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Metallica?

vertet vije Metallicat ne Jammin festival?!!!! çudi vallaj, do i prisja me shume te Gods Of Metal, tek Jammin nuk erdhen Gunsat qe ishin te sigurte. mahhhh çudi te vijne.
 

Ela_001

Primus registratum
Re: Metallica?

Turn the Page, Disappear, Unforgiven, Nothing Else matters, and many more. Great Stuff :thumbsup:
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Metallica?

Hey !!! Check this http://www.rock-am-ring.com/main.html

Kulmi i muzikes <Heavy Metal> kjo muzike po ik per lesh me tipa si Metallica gjithashtu dhe Iron Maiden qe bejn tour & Support me ato band ufosh
(Damn Why...? This Tour)

Up more Nordic Realm Metal Band!! all the reset sucks :[

Down Irons!! Up is not more time for maiden :
 

Reziii

Primus registratum
Re: Metallica?

HEY.......easy me Load dhe REload!!!!!!!!!!!!!
Pse o njerez ju si mendoni qe duhet te nxjerrin albume vetem si <<Master of puppets>> ose <<...and justice for all>> (keto me influencojne me teper) duhet edhe nje ndryshim ne rryme,sigurisht pa harruar edhe te vjetrat.
Por.....sa per info,shumica juaj qe dine ne pergjithesi nga grupet(e jo si disa qe i njohin vetem siperfaqsisht),Scorpions jane ata qe nxjerin kenge <<bishe>> por nuk kane qene gjithmone keshtu.....shume vite me pare kane qene nje heavy i mrekullushem,por tani nuk jane me si me pare por prap vazhdojne e bejne sukses.
Dmth(bazuar nga Scorpions)Metallica-t edhe se mund te kene nxjere nje album me soft,nuk do te thote se nuk ishin ne gjendje te nxirrnin me te mire ose me heavy,por thjesht kishin dicka tjeter ne mend,idera qe me sa duket nuk i ka pelqyer te gjitheve(dhe duket qarte...tek disa postime)

lexoni kete : Re-Load, which debuted at #1 in 12 countries around the world and has sold more than 12 million albums worldwide to date.
(sa per info ishte kjo)

A E MORET VESH O NJEREZ....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
jooooooo?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
po ckeni ju ju a them une.....
albumi i ri i metallica-ve do titullohet : ST.ANGER (ooooollleeee) dhe do jete ne shitje ne date 10 QERSHOR.

Sa per shfaqet e Metallica-ve sivjet kemi : Summer Sanitarium Tour 2003 te cilet do shoqerohen nga : Limp Biskit dhe Linkin Park i cili i bie te filloje ne 4 korrik
ketu jane disa nga qytetet qe do shfaqen(sa inat qe sjam andej nga amerika.....) :
Minneapolis
St. Louis
Orlando
Philadelphia
New York
Boston
Columbus
Montreal
Dallas
Houston
Seattle
Denver
San Francisco
Los Angeles
Detroit
Toronto
Washington /Baltimore
Chicago

kjo liste eshte e sigurt,dmth nuk do te ndryshoje,perkundrazi seshpejti do shtohen dhe qytete te tjere...prandaj STAY TUNED!

Sa per evropen.....ja nje liste e shkurter.por dhe per kete priten ndryshime ne shtimin e shteteve te tjera :
6.Jun Nurnberg, Rock Im Park Germany
7.Jun Wuhlheide, Berlin Germany
8.Jun Rock Am Ring, Nurburgring Germany
13.Jun Heineken Jammin' Festival, Imola Italy
15.Jun Fields Of Rock, Nijmegen Holland
26.Jun Roskilde Festival, Roskilde Denmark
28.Jun Werchter Rock Festival, Werchter Belgium
21.Aug TBA, Dublin Ireland
22.Aug Leeds Festival, Leeds England
24.Aug Reading Festival, Reading England

ok kaq kisha,shpresoj qe ju sqarova per disa gjera + shpresoj tju kem informuar per gjera qe nuk i dinit se perndryshe,pse dreqin shkruaj?????

anyway

STAY HEAVY AND ROCK ON ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Metallica?

hey people,'Tallica is back!!para ca ditesh degjova nje interviste te tyre ne net dhe po flisnin per sh gjera.per largimin e jason thane se ishte nje vedim i tij.por jason kishte thene ne nje interviste me para se n.q.s. James i kerkonte te kthehej,ai do te kthehej.James u pergjigj se kapitulli i Jason ne metallica ishte mbyllur dhe se ata jane akoma miq por secili po vazhdon rrugen e vet.per albumin e ri thane se nuk ngjan me asnje nga te meparshmit por ishte goxha heavy dhe se padyshim ne kete album kishin shpenzuar shume energji dhe se kishte dale nje pune shume e mire.per tourin me limp bizkit dhe linkin park thane se i vleresonin keto grupe,ndersa kirk the se per sa kohe keta grupe do te hipnin ne skene dhe do te benin pjesen e tyre gjithcka ishte ne rregull.per me sh info metallica.com.
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Metallica?

Shpresoj te jene ne nivelin e master of puppets ose and justic for all or one ato vite metallica jan great and fast sa per link and limp DUH! what i can see only (rap pop rock) me ato band

Metallica RULEZZ WITH CLIF BURRTON IS AMAZING ROCK MUZIK Up more Metal Realm!!
 

Reziii

Primus registratum
Re: Metallica?

Hey...........he pra u kujtuan ca veta per te shkruajtur,thashe se shkuat te gjithe afer CLIFF-it------LooooooooooooooooooooL
pa lexoni keto..... :

TRUJILLO WHO?
Gee was I more than happy to see who Metallica picked as their new four stringer, Rob Trujillo. Why you may ask? He have more than enough touring experience as he has been worldwide together with both his old band Suicidal Tendencies and Ozzy Osbournes. He can keep himself in the background if necessary (he has worked for Ozzy remember), but also have his own style which hopefully will take Metallica to new levels

We've taken a long time to find the right bass player for us. Obviously being a good bass player is important (!!) but it was also very important that whoever we found would fit in as a family member, a brother with a huge vibe. We wanted a fourth band member, not just a new bass player.
am very excited for Rob to be in the band and it feels like we are a new band, yet again. said Kirk.
When Rob came to San Francisco the first time and jammed with us, we all felt this incredible magic between the four of us. It was just something that we could not describe, we all just knew it. Bob Rock told us right after the jam, that it sounded like a fucking 747 taking off!!
I am soo fucking excited to be a full unit again', says Lars. 'The last two years of just being the 3 of us have taught me soo much about myself, about James and Kirk and about Metallica. And to welcome Rob into Metallica in 2003 after all the growth and soul searching we've been through for the last two years, feels so fucking awesome. Being at full strength again is at this moment indescribable.
We're fuckin' bristling with new energy, new respect, new vibes and a huge fucking appetite for everything Metallica is. Having Rob here, and him choosing to become a part of our family, will enable us to get to yet another level. So welcome Rob!

OOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

dhe ca info <<kot per qejf>>.....:pLAYED IN MOVIE
Metallicas "Master of Puppets" is played in the new movie Old School. They play about a full minute of the song as background music starting and ending a sequence in which the stars of the movie go around town looking for recruits. The way they mixed in the music with the scenes is great. Metallica are credited during the end credits.

KAQ!

Dhe mos humbni ore..............

STAY HEAVY AND ROCK ON
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Metallica?

o metallicupo per kete basistin e ri ke ndonje informacion interestorant?personalisht si fan i metallica me intereson shume se dua ta di nqs ky basist mund tja dale mbane te integrohet ne metallica ashtu sic duhet dhe te na jape emocione ashtu sic bente cliff(rest in peace)??sa per kete tourin me L B & L.P se kam marr vesh akoma pse zgjodhen keto grupe,per te rinovuar tingullin ne komncertet e tyre apo per te terhequr publik me te ri ne koncertet e tyre,megjithese muzika e tyre nuk ka kohe,eshte e pavdekshme.

'tallica rullz!!!!
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: Metallica?

Fillimisht postuar nga lidi:
[qb] noj fans i metallica?
Personalisht, jam!
So what? <img border="0" alt="[rockband]" title="" src="graemlins/rockband.gif" /> <img border="0" alt="[rockband]" title="" src="graemlins/rockband.gif" /> <img border="0" alt="[rockband]" title="" src="graemlins/rockband.gif" /> <img border="0" alt="[rockband]" title="" src="graemlins/rockband.gif" /> [/qb]
So what?
Jemi pak si te cmendur prandaj

Ja dhe du video http://launch.yahoo.com/artist/videos.asp?artistID=1017874

Mission Impossible 2 Soundtrack

I Disappear
 
Top