Mehmet Shehu!

albifr

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

o celian enveri i hoqi qafe te gjithe agjentet dhe spiunet se ne ate kohe ne ecnim me moton "I GITHE POPULLI SPIUN" dhe dikush do ta kish spiunuar dhe nuk do kish ndenjur si krahu i djathte i enverit per gjith ate kohe. Mehmeti ish nje nga njerezit me besnik te enverit dhe krahu i djathte i tij. ai thoshte: "Ku Enver Hoxha ve kemben, une ve koken". kjo besnikeri eshte e pashperblyeshme. ai per mendimin tim u vra nga ramiz alia se enveri ish ne fund te jetes dhe kur te vdiste, pushtetin do e merte Mehmeti dhe pastaj mjere greket e harrixhinjte. keshtu qe vetem po te vdisnin qe te dy mund ti vinte radha ramizit. shqiperia ne te gjitha kohrat ka bashkejetuar me kompllotin dhe kete e bejme edhe sote. kemi rastin e ngjashem te Azem Hajdarit i cili ishte organizatori kryesor i levizjeve kunder komuniste dhe i partise demokratike por "doktori" e donte vet kryesine ndaj duhej te vdiste Azemi. ketu te vrasin naten e te qajne diten. keto jane gjera qe do i nxjerri historia me vone.
 

juxhoxhjaj

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

nuk eshte fare keshtu ata nuk donin te sulmonin se kishin me vete ameriken edhe nuk pyeste njeri per nje njeri qe quhej mehmet dhe qe kishte me vete disa qindra rrugac=partizane dhe partizane te paveshur dhe te pakualifikuar qe e vetmja gje qe benin ato dite per shqiperine ata ishte shtimi i popullsise neper male,ata do vinin ne shkumbin ne rast se bashkimi nuk do reagonte prandaj mos pretendo per gjera te tilla nga mehmeti.
gjyshi im vellezerit e tij jane burgosur edhe disa pushkatuar,xhaxhai im i burgosur.Une mbase nuk jam po ke te drejte!po isha une vorio-epiriot nga burreli ti je nga vorio-epirot nga mitrovica.lol
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Nuk e di se ku i gjeni ca fraza qe individe te caktur nuk i meritojne aspak!

"ishte njeriu me i madh qe ka njoft historia Shqiptare""-pffffffff

Ai ishte njesoj si keta komandantet kosovare te luftes se '99,arrogante,vrases shqiptaresh etj etj!

Lufta me e madhe qe ka ba Shehu ka qene lufta e Spanjes!

Mos i perzieni ndodhite e viteve '70-'80 me Ramiz aline(nje tjeter mut ky i asaj qorbe kuqaloshesh).

Ne ato vite klanet gjirokastrite kuqaloshe ishin me te forte,por duke pasur frike nga klanet labo-lale-kuqaloshe,i eliminuan nje nga nje!
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Mehmet Shehu!

Kur kam qene femije kam degjuar nje histori nga kunati i nje deshmitari qe ka qene me Mehmet Shehun, kur ky shkoj ne nje fshat te veriut te Shqiperise ku i gjithe fshati ishte anti boshevik. Mblodhi gjithe burrat e fshatit dhe Mehmet Shehu me doren e tij i vrau nje nga nje ne sy te gjithe grave dhe femijeve qe mbeten. Mbaj mend mu rrenqeth trupi kur degjova dicka te tille dhe akoma e sot dua ti jap nje justifikim, por nuk gjej asgje pervecse te kriminelit. Kushedi sa histori te tilla kane ndodhur dhe nuk jane shkruar. Ky eshte problemi i ne shqipetareve qe nuk shkruajme historine tone.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Nje nga njerezit me te afertt te Shehut ishte edhe Toger Baba,i njohur ne Veri te Shqiperise per krimet e kryera mbi popullaten malesore!
Une nuk kerkoj te gjej nje justifikim te kesaj,mbasi e njoh mire urrejtjen kuqaloshe kunder malesoreve kryenalte,por mundohem te gjej arsyen e kesaj urrejtjeje?
Si ka mundesi,nje komb,nje gjuhe,nje gjak,nje fis!!!
 

notorious

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Toger Baba... ka mund'si ti ket djeg kullen Oroshit, jo me dashje kuptohet

nejse,

AnaBlu... kush fiton luften bon historine,

pra... vdiq Mehmet e prrallat qe jan fol per kte njeri jan te pa fund, duke fillu qe tek kryeagjendi i CIA-s, KGB-se, UDB-se e çar sme vje ne mend

Mehmet Sheu... ka qen nje komunist i bindur, dhe njeri me karakter shume te forte. e pike
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

"kush asht toger baba"-mundesh me pyet Asllan Licin,ai e njeh ma mir se kan ken shok idealesh
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Kush fito luften bon historin?????
Vecse tek ne e bon "histori alla labce"!

Futja tendit.
Q....tendin.
Vidhe tendin.
Vrite tendin.
----kjo ishte "historia" qe bane kuqaloshet e tu!
 

hawk

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Ky Asllani a e ka kushri Imer kaspin baben e Suadit,futbollistit /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/confused.gif??
Ja per gja pa ktij t'fundit i njof kojshit dhe mund ti pys.... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif

hajde Orosh hajde.... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/whistle.gif
 

OROSHI

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Kujtova mos i ke anej parit Lict mor burr!
Toger Baba ishte pasqyra ma e mire e urrejtjes kuqo-labe ndaj malsorvet(veriorvet),nuk ka lan gja pa ba,besoj as osmanet nuk u kane ba shqiptareve kaq te liga sa ky Togeri,ma ne fund mbasi e perdoren si deshten,e vrane vete si qenin!

Persa i perket M...ut Shehut,nuk asht nevoja me fol me lokalizem.
Ku e gjeti Shehu karakterin?Kujt i hupi karakteri qe ta gjeje Shehu.
Karakter i thojn asaj qe pret ne bes shqiptaret?
Karakter i thojn asaj qe ti vret e masakron burrat ma te mire?
Ndoshta Shehu nuk ishte pederast si Hoxha,por ishte i njejti m.u.t i i krijum nga ushqimi sllavo-ortodoks!
 

juxhoxhjaj

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Bravo mehmet
bravo se me partizanet e tjere na shtuat popullsine ne ato kohe te veshtira per vendin,urime mehmet
 

Hellena

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Te gjithe i gjykojne gjerat sipas interesit te vete ...
Tregohuni pak me asnjeanes sepse kjo teme nuk eshte hapur per te folur vetem me urretje por per te shkembyer mendime ndaj figures se ketij njeriu .. te gjithe e dine sa i mire/keq ka qene por kur flitet ne nje forum per nje figure nuk flitet me sharje /ofendime por me kulture dhe me fakte e argumenta te bazuara diku e jo kshu kot si ne ajer .. (kjo veretje vetem per ata qe perdorin ironira te pavlefshme )
 

juxhoxhjaj

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

cali mundohu te kuptosh se te thuash mendimin tende lirshem ne nje forum qe ka liri eshte normale edhe nese me kete nje pjese e shoqerise cenohet nuk ke se cfare i bene ky eshte mendimi im dhe nuk ndryshon,te keshilloj te mos merresh me personat e tjere te forumit por me idene.
 

Hellena

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Kete po kerkoj dhe une .. idene .. ktu flitet vetem me sharje .. ku eshte kuptimi ?
 

juxhoxhjaj

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

nuk e kuptoj se si e shava,mesa po shikoj kemi koncepte te ndryshme per fjalen sharje
 

notorious

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

OroSH_TrimI... po mir tashi, kush jan kto robt e zgjut qe ka vra Mehmeti...? se na bone kurioz ti

pastaj... çne gjith kjo urrejtje per Shqipetaret ti...? a thu tjet faji i Mehmetit qe shumica e veriut jan njerez te prapambetur...?

e thash njeri me karakter sepse karakteri qe kishte e çoj ne vet'vrase, ti pershembull sdo e rruje trapin hiç.
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Mehmet Shehu!

Ka akoma njerez qe besojne se mehmeti vrau vehten? Kjo nuk u besua kur vdiq e jo me tani qe kane dale shume fakte qe ai eshte vrare nga dikush tjeter.

Perderisa ka akoma njerez qe justifikojne Hitlerin, Stalinin dhe Sadamin, pse mos kete per Mehmetin dhe Enverin?
 

notorious

Primus registratum
Re: Mehmet Shehu!

Hitleri...? Sadami...?

baahhhh AnaBlu... ti lexon shum historira, nejse se sdu te sgjatem

djali i Mehmetit... ne baze investoj shum leke per te gjet gufomen e Mehmetit, e ne baze te nje letre anonim, punesoj 2 firma ndertimi per te germuar anash nje lumi ku i tregonin se e kishin varosur

mbas 2 muaj kerkim e gjeten te lidhur me nje thes dhe i veshur me kostumin e zi i njejti kostum ku doli nga mbledhja e byros politike ate nate ku e kritikuan ashper per fejesen e djalit

dhe sipas atopsise me mjek privat Greke e Maqedonas, u vertetua qe ishte vetevrasje nje plumb ne zemer

ahhh se harova m'renda ne thes ishte dhe letra e lamtumires drejtuar familjes, dhe Enverit.

kto jan fakte
 
Top