ME QKA MIRREN SHQIPTART.

scadarsko

Locus omnem
Ne shqiptart jemi nje popull qe i takojm races se bardh ( nuk jam kunder racave te tjera)jemi nje popull ineligjent por gjithmon jemi kane te shtyper,kolonizum etj.e kemi nje rini te shendosh te afte,por ne shqiptaret ekemi nje te keqe te madhe qe mirremi me pune te huja,shkurt i bajm gajlet e huja e si kqyrmi tona,kjo eshte arsyja qe kemi met ku jemi.ne jemi nje popull qe njerin e afte e shkelim e nenqmojm kurse te keqen e perkrahim..etj
Meso me shume per shqiperine zotri ,se ska qen asnjeher koloni e askujt,ndersa e pushtuar nga invazione armike po!dhe tjetra kaq inteligjente jemi si popull ska me aq shume kemi perparuar.....ku akoma marrim ndihma humanitare nga bota.
Shqiptaret merren acoma me qeshtje primitive,per kosoven e cila nuk levizi guret e rregullave per bashkim me shqiperine.
 

joetisti_

Locus omnem
Jemi te papare, vertet. Kot nganjehere humbasim vetvleresimin. Shqiptaret kane miresi ne shpirt dhe si rrjedhoje merren me gjera te medha.

Shqiperi e shqiptareve!
 

Airbourne

Papirus rex
Russische Frauen ......................
Bereits nach der Oktoberrevolution waren russische Frauen und Männer ab Anfang des 20. Jahrhunderts offiziell gleichgestellt. Dadurch war der Bildungsstand vieler russischen Frauen relativ hoch. Sie absolvierten Hochschulen, studierten Jura oder Medizin und engagierten sich in der Politik. Frauen erledigten mit den Männern zusammen harte und gute Arbeit. Nicht nur der Staat profitierte von diesem Engagement, auch die Russin selbst stand von Anfang an „ihre Frau“. - Es entstanden zahlreichen Krippenplätze, Ganztagsschulen und Kindergärten, die sich um den Nachwuchs der Familie kümmerten.

PS...vre bre shkinat ne kohen e bolshevizmit

Ndersa SOT........

Modernes Russland .

Während sich das Maß an Selbstbewusstsein der russischen Frau auch an der hohen Scheidungsrate zeigt, gibt es noch die ganz andere Frau in Russland: Die Frau als Jägerin auf den Millionär. Welche Frau träumt nicht davon, sich den reichen Mann zu angeln und diesen zu heiraten?

Ist es ein Klischee, dass sich die Jagd der Russin auf Millionäre „zu einem normalen Business“ entwickelte? Fakt ist, dass viele russische Schönheiten ihren Körper bewusst zur Schau stellen und präsentieren, um den Mann fürs Leben zu finden. Dabei ist zweifelsohne klar: Der Kontostand der Auswahl an männlichen Partner-Kandidaten ist dabei von großer Bedeutung.

Perfundimi....pra femrat ruse nuk jane me te kece se ato me flamur,perjashto....SHEKULLIN e kaluar.


Tunga...AproPO....Airbourne te shtunen me duhet nje magazinier se skam punetor qeter.
Pa problem.....jep dhe merr.
SOT...PUSHIM.
ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.

russische-frauen.jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Ata ose Ato qe merren me mbijetesen nuk e kane LLUKSIN e JONE.

Cuditerisht.....SHKERDHAPATARUCAT ne usa,sepse aPO!!!!!!!!!!!!! KTA VDEKSIT i terheqin apo nuhasin......kuterbimin e KUFOMAVE.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Disa shqiptare ndjekin gjurmet e nje shqiptari shume te pasur i cili jeton ne nje tip keshtjelle e cila ne kohen e vet kishte qene shume e bukur. Pasi gjejne vendlokimin e keshtjelles ata habiten qe askush nuk pergjigjet. Perfundimisht, pas rruges se gjate qe kishin bere dhe pas renies ne vesh te shurdher te trokitjeve te deres me ane te nje trokitesi antik me goje luani, ata depertojne ne keshtjelle nepermjet dritareve te saj. Atje gjejne nje kufome. Gati skelet. Cfare te bejne? Te therrasin policine apo te vjedhin keshtjellen?! Biblioteka e madhe strehon ne te xhevahire te papershkrueshme. Libra dhe vepra fetare e okulte te cilat nuk kane kopje te dyte. Andej kendej gjenden edhe fotografi te familjes se te zotit te keshtjelles. Diku gjenden edhe dokumente identiteti. Ai nuk ka pasur femije por ka qene i martuar dhe divorcuar. Ne qofte se ata lajmerojne autoritet lokale atehere prona ose do te sekuestrohet nga shteti ose do te kaloje ne duart e gruas se tij e cila eshte trasheguesja legjitime dhe e vetme e kesaj pasurie.

Nje ide lind ne koke. Ata varrosin kufomen ne oborr te keshtjelles dhe hartojne nje plan diabolik.

Mundesite jane dy: Ose ata te gjejne dike qe perngjason me te zotin e keshtjelles ose te gjejne dike qe perngjason me gruan e tij.

Plani i dyte duket me i pelqyeshem dhe me i mundshem. Nje grua e cila edhe pse nuk gezon ndonje ngritje arsimore te nje niveli te larte apo edhe mesatar eshte megjithate teper e rafinuar dhe djallezuar per te kurorezuar planin me sukses. Ajo, ne emer te "bashkshortit" likuidon pasurine e tij te tundshme. Objekte dhe sende ari dhe argjendi, mobla antike si dhe bizhuteri me vlera te pallogaritshme shiten dhe nje pjese e parave perdoret per plotesimin e nevojave te disave per nje jete "parajesore". Ata bejne udhetime andej e kendej neper kruaziera dhe vende perrallore dhe pas veljes se shijeve te tyre me kete jete dhe sidomos pas mbarimit te parave te xhepit ata fillojne dhe i bejne shantazh gruas qe kjo t'i furnizoje me para. Kjo e fundit nderkohe ka perzgjedhur nje grup shqiptaresh me te cilet ajo ben edhe rehabilitimin dhe rinovimin e keshtjelles. Ajo perdor fuqine e tyre te lire dhe i helmon dhe i varros. Plani duket sikur nuk po funksionon mire dhe ajo vendos qe i biri i saj te paraqitet si i zoti i shtepise. Ai bredh poshte e larte neper Shqiperi dhe josh shqiptare duke u ofruar darka e dreka dhe pasi keta te fundit jane dehur me alkool por me teper intoksikuar me droge, perziere ne ushqim dhe pije, ata, terhiqen zvarre dhe futen ne tip furgonash per t'u transferuar ne keshtjelle. Disa perdoren per pune skllavi dhe disa te tjere per seks. Disa te tjere, megjithate duhet te studjojne veprat fetare dhe okulte dhe te paraqiten ne linje forumesh si fetare te flakte ose si dijetare te zgjuar.

Vitet kalojne dhe kalojne dhe kalojne. Djali i gruas e mban veten per ZOT dhe ai ka bere shume femije me shume femra. Njera eshte megjithate e dashura e tij e cila ka nje jetegjatesi me te madhe se te tjerat. Ajo eshte gati sa gjysma e tij ne shtat por duhet te jete shume e zhdervjellte per te mbijetuar kete situate.

Gruaja e divorcuar e te zotit te keshtjelles ndjek hapat e te shoqit te cilat e sjellin ne kete forum. Me e bukura eshte se ajo, pa e ditur me ke ka te beje, bie ne dashuri virtuale me te shoqin. Ata pas disa kohe njohjeje vendosin te takohen dhe te rimartohen. Kalojne muaj mjalti andej e ketej, mundesuar kjo nga pasuria e tyre shume e madhe dhe me ne fund vendosin te rivendosin kontakt me miqte e tyre te vjeter forumiste.

Mbas leximit nga ana e tyre te ketij shkrimi ata e kuptojne qe une flas per keshtjellen e tyre e cila i ishte mirebesuar nje rojtari.

Cfare tmerri! Ata paraqiten ne polici dhe se bashku me keta te fundit kapin te gjithe perpetruesit e planit diabolik.


Kaq.


Adea
 
Last edited:
Top