Law society - klubi na bashkoi ligji

D-J

Forumium maestatis
Law society - klubi na bashkoi ligji

Per kedo qe pergjithesisht ka interes ne drejtesi, studjon drejtesi brenda apo jashte Shqiperise ose punon ne organet e drejtesise :cool: . Gjithe te tjeret jane me se te mirepritur. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

hot

Hotgirl
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

a po mboni mu presidente mer??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Po nuk na the ne fillim cilat nga kushtet e siperpermendura permbush /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Une po pergatis provimin E DREJTA PRIVATE edhe pse studioj Informatike!
Tani te kjo teme duhet te ofrojme apo te kerkojme ndihme??
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga HOTGIRL:
[qb] a po mboni mu presidente mer??? /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Problemi eshte se mqse mban shume poste dhe si vajze me kariere qe je mund te krijohet ndonje konflikt interesash.Keshtu qe me mire merr ca eksperience si anetare e thjeshte pastaj shohim e bejme. Gjithsesi si sekretare mund te te provojme /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga loren^:
[qb] Une po pergatis provimin E DREJTA PRIVATE edhe pse studioj Informatike!
Tani te kjo teme duhet te ofrojme apo te kerkojme ndihme?? [/qb]
Ndjehu e lire! Ne rast se ke nevoje per ndihme, kerko! Ne rast se mendon se mund te ofrosh dicka be my guest! Postet dhe pergjegjesite ndahen te fundit /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Per momentin s kam nevoje per ndihme!Se jam ne fillim!Kam hapur librin sot pas nje muaji mesim po s po di ku t ia fus duart! :confused: Sh e nderlikuar!Edhe sepse s eshte ne zanatin tim! :mad:
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga loren^:
[QB]

Per mendimin tim fillimi eshte gjithmone i veshtire dhe ne rast se do kerkosh ndihme me mire tani se me vone nuk do dish per cfare te kerkosh ndihme me pare. Kurse per librin nje keshille: mos e mbaj ne preher se duar jane ato te shkreta /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

hot

Hotgirl
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga Dick Darlington Delarge:
[qb] Po nuk na the ne fillim cilat nga kushtet e siperpermendura permbush /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
te gjitha i permbush..per kshu poste drqjtimi te qaj petllen..mundesisht atje ke paret me coni se tere jeten time jam mor me finance /pf/images/graemlins/laugh.gif
masnej kam punu ene infermiere ene doktoreshe..
kam hap i klinike timen..
merem me psikollogji..ta boj menjen corap kur ma do mideja /pf/images/graemlins/laugh.gif
tjeter do?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

HOTGIRL!E kemi provuar edhe me presidente qe kane qene doktora e kirurge po /pf/images/graemlins/wink.gif s na ka ecur edhe aq mire!S duam te bejme dy here te njejtin gabim!Ulu gju me gju me popllin edhe ti!
 

Diddy19

Su@mi
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Dick Darlington Delarge!Pse ta mbaj librin ne preher une??Para shume e shume vitesh njerezit kane shpikur raftin e librave!Se ke idene sa bukur duket aty libri i se drejtes private dhe kodi civil! :book: :book:
 

hot

Hotgirl
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

he do mboni apo jo??
masnej mos me hajdeni ke klinika me ju bo ulje..po sjau ngrita cmimin ta shifni ju!!!!
naaaaaa :smash: ska ketuuuuuuu :smash: naaaaa ketuuuu!!! :smash: :smash:
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga HOTGIRL:
[qb]
Fillimisht postuar nga Dick Darlington Delarge:
[qb] Po nuk na the ne fillim cilat nga kushtet e siperpermendura permbush /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
te gjitha i permbush.. te qaj petllen..
masnej kam punu ene infermiere
[/qb]
Nga gjithe experiencat e tuaja mua keto me zuri syri. Ato qe e qajne petullen dhe kane punuar infermiere na duhen them une. Prandaj dil i her knejna per te rene dakort per kushtet e kontrates tende personale /pf/images/graemlins/wink.gif .
 

hot

Hotgirl
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

ktu jam gjith diten una..
jepi hudhu ti /pf/images/graemlins/laugh.gif (fol dmth) /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Loren mqse je te e drejta private po kontratat e mandateve i keni bere? Dhe a keni bere gje per conceptin "trust" qe perdoret ne vendet me common law juridiksion, si Angli psh, dhe qe eshte pak a shume i ngjashem me kontratat e mandateve :eek: ?
P.s. Pyetje aspak seksi, e di, po ashtu kisha nje interes personal /pf/images/graemlins/smile.gif .
 

D-J

Forumium maestatis
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga HOTGIRL:
[qb] ktu jam gjith diten una..
jepi hudhu ti /pf/images/graemlins/laugh.gif (fol dmth) /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Jashte orarit punon dot? Dhe a punon dot dhe nga shtepia? /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Jemi ne fillim fare te kontratave!Akoma si kemi bere kontratat e manadateve!Di vetem qe kontratat jane burimet e detyrimeve( te pakten kshu perktheht fjale per fjale nga italishtja).Andej nga ju s di si thuhet!

Po pse mo!I fitoi zgjedhjet per presidente kjo??!Jo jo,kshu s behet!Ketu s jemi ne diktature,duhet me tepr se 1 kandidat! :smash:
 

lil-butterfly

Primus registratum
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

mua me duhet dikush qe te me mbroje pasi te kem fillu trafikimin e nje droge te re te cilen e kam akoma ne fazen eksperimentale. mbese ne kliniken tende nuk e shes se te hapen probleme pastaj /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Goca

Primus registratum
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga loren^:
[qb] Per momentin s kam nevoje per ndihme!Se jam ne fillim!Kam hapur librin sot pas nje muaji mesim po s po di ku t ia fus duart! :confused: Sh e nderlikuar!Edhe sepse s eshte ne zanatin tim! :mad: [/qb]
Nuk e kam idene me cilin tekst po studion, por do beje mire ti kushtoje rendesi , te drejtes se familjes, ku zakonisht ne provime pyesin gjithcka.
Studio mire kapitullin e " successioneve" dhe sidomos kapitullin e dedikuar personave fizike dhe juridike, dallimet ndermjet tyre etj. S'ka nevoje te mesosh permendesh ligjet e kodit , por mundohu te fiksosh ata qe permenden me shpesh tek teksti ku po studion. Pune te mbare.

Pyetjet qe me kane rene mua:
1) Testamenti.
2) Adoptimi i femijeve
3) Dicka nga pergjegjesia qe s'mbaj mend mire .
 

Goca

Primus registratum
Re: Law society - klubi na bashkoi ligji

Fillimisht postuar nga lil-butterfly:
[qb] mua me duhet dikush qe te me mbroje pasi te kem fillu trafikimin e nje droge te re te cilen e kam akoma ne fazen eksperimentale. mbese ne kliniken tende nuk e shes se te hapen probleme pastaj /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
M'vjen keq po une kam qef me majte anen e shtetit ne kete rast.
 
Top