....ju pelqejne tatuazhet....

Prespa

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

Mua me pelqen ta bej ne nje vend qe nuk e shoh vete,sepse edhe mund te me merzitet.
 

GRiZhLa

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

Kan nje hije te lezetcme sa je i ri...

Une s'arrij ta imagjinoj nje femer te moshuar me tatuazh:
-s'di si m'duket /pf/images/graemlins/angel.gif
 

egil

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

une i kom bo 4 tatuaxhe: ne krahun e majte kam shqiponjen me 2 koke dhe pereth saj thote made in albania, nga krahu djathte kom kthetra tigri qe duken sikur po me cajne kraun dhe pereth tyre thote me te fortit mbijetojne, dhe kam nji ne gjoks nga krahu i majte qe eshte krahe engjelli me shprehjen god's son mbi te dhe ne kuriz kom dy ftyra nji tu qesh dhe nji tu qajt dhe pereth tyre thote been thru good and bad. Une mendoj se tatuazhet jane nji menyre per te shprehur mendimet e tuja. PSH: una jam nje njeri shume i mbyllur dhe tatuazhet e mija tregojne historine a jetes time
 

cufi_bardhit

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

une si kam qejf fare.
Ndoshta se jam 1 tip qe ndryshoj gjithmon edhe nuk do me vinte mire te kisha 1 tiger ne kurriz kur neser mund te me duket luani me i mire
 

Leshatani

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

une kam tatuazh ne pjesen e zemres shqiponjen e Gjergjit dhe nje kryq ne mes dy kokave , shume ju pelqene vajzave ne Evrope.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

booooooooooo /pf/images/graemlins/lol.gif

hallall eshte si me thon, te falte zoti, ta boft zoti mbare ...ishte kompliment me teper /pf/images/graemlins/laugh.gif

ps: ti tatuazhet i ke bo per veten tate, apo me ti pelqy gocat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

papap meqe po flitet ktu per tatoo po e them dhe une nji lalf /pf/images/graemlins/tonguee.gif tatoo jane dicka te lezetcme per mua tatoo i ben ai qe ka deshire dhe nuk e ben per tu dukur por sepse i pelqen atij vet /pf/images/graemlins/laugh.gif meqe ra llafi ene un e kam nji ke krahu e kamm new with color /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Fioralbina

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

Tatuazhet jan dicka shum adoleshenciale...me shum behen ne shenj, si i thon shqip, ne shenj proteste, per te tregu qe ke nje shpirt rebel etj etj...por eshte dhe po e vertet qe porvokojn dhe deme ne organizem nese cili i ben kto nuk eshte i kualifikuar, per me shum qe kush ka nje tatuazh ne trup nuk mund te thuroj gjak, nese nje i afert i tij esht i semur apo ne rezik jete (eshte mese e vertet,eksperienc personale)
pastaj nuk arij ta imagjinoj dot ngjyshen time me nje tatuazh /pf/images/graemlins/lol.gif tatuazhet jan te bukur sa je te ate moshe qe mund tja lejosh vetes, dmth, nje femer qe ben nje tatuazh ne bark persh, ose posht kerthizes, kjo eshte absurde, se nje dit kjo femer do ket femij, edhe si do i behet ky tatuazh, nga nje liqen do trasformohet ne oqean?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nuk e di, mbase un kam ide konservatore por me duket budallallik te vizatosh trupin ne menyr permanente (dhe se mund tatuazhet tani te hiqet me lazer, gje qe kushton shum kohe dhe dhemje) per te shpreh ndjenja...
shkruj nje leter me mir, ose pikturo muret e qytetit /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

fjoralba shume pesimiste ti goce,tatoo nuk eshte kaq rende sa e ben ti,nejse qeke vajze me paragjykime ti,gjithsecili ka deshiren per te bere nji tatoo
tatoo eshte thjesht nje deshire e madhe zbukurim me sakte
 

Fioralbina

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
fjoralba shume pesimiste ti goce,tatoo nuk eshte kaq rende sa e ben ti,nejse qeke vajze me paragjykime ti,gjithsecili ka deshiren per te bere nji tatoo
tatoo eshte thjesht nje deshire e madhe, zbukurim me sakte

[/ QUOTE ]

Nje tatuazh mund te jet nje zbukurim perderisa ti je 20 vjec, apo 30, me von behet vec nje dicka e besdisshme.
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

epo ai qe eben nuk e ben qe vone te behet pishman , e ben dhe e stakon trunin /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Fioralbina

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

Po pse, si mund ta dish ti, ne momentin kur po e bon tatuazhin nese me von do behesh pishman apo jo?? /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

varet lal nga tatoo qe do bej si do jete ai /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Fioralbina

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

Shif, nese ke nermend me bo 1 tatuazh...te keshilloj te jet ne nje vend te trupit ku nuk te bie leht ne sy...
sepse heret a von te merzitet po e pate para syve gjith kohes...
Sa per ate qe the me par, te siguroj qe un nuk kam paragjykime per personat me tatuazhe. /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

NUK THASHEE ASHTU UNE POR GJITHSESI /pf/images/graemlins/tonguee.gif
une e kam nji lal dhe qe thua ti aty ku e kam bo une bi ne sy direkt por nuk e kam bere qe te dukem tjesht se ashtu me pelqen mua.
pastaj une kur mora ket vendim, nuk e mora kot me kot e mora dhe do ta mabj deri ne fund
pastaj qe thua ti per atyre qe i merzitet lal kane dal ca dorolazer nqs do me dit /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
 

zog

Primus registratum
Re: ....ju pelqejne tatuazhet....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Tatuazhet jan dicka shum adoleshenciale...me shum behen ne shenj, si i thon shqip, ne shenj proteste, per te tregu qe ke nje shpirt rebel etj etj...por eshte dhe po e vertet qe porvokojn dhe deme ne organizem nese cili i ben kto nuk eshte i kualifikuar, per me shum qe kush ka nje tatuazh ne trup nuk mund te thuroj gjak, nese nje i afert i tij esht i semur apo ne rezik jete (eshte mese e vertet,eksperienc personale)
pastaj nuk arij ta imagjinoj dot ngjyshen time me nje tatuazh /pf/images/graemlins/lol.gif tatuazhet jan te bukur sa je te ate moshe qe mund tja lejosh vetes, dmth, nje femer qe ben nje tatuazh ne bark persh, ose posht kerthizes, kjo eshte absurde, se nje dit kjo femer do ket femij, edhe si do i behet ky tatuazh, nga nje liqen do trasformohet ne oqean?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nuk e di, mbase un kam ide konservatore por me duket budallallik te vizatosh trupin ne menyr permanente (dhe se mund tatuazhet tani te hiqet me lazer, gje qe kushton shum kohe dhe dhemje) per te shpreh ndjenja...
shkruj nje leter me mir, ose pikturo muret e qytetit /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

shume shkrim i argumentuar dhe me gjykim. e mbeshtes plotesisht.
si dhe shtoj qe tatuazhet si çdo gje tjeter jane nje element karakterial. ka njerez qe i zbukurojne si dhe ka qe i shemtojne.

e mendoj se floralba ka ne mend keta te dytet tek shkrimi saj. ne fakt po te jesh shpirt çapken edhe plake mendoj se nje tatuazh nuk te shemton. perkundrazi mund ta personalizoj me shume karakterin tend rebel. psh tek arabet ose ato ishujt nga oqeania prej nga erdhen edhe tatuazhet, grate megjithese te vjetra nuk duken te shemtura prej ketyre.
 
Top