Ja Polici-a E Shtetit Tone Si Perfundone :P

Wishmiss

Valoris scriptorum
 

bobo

marksist-enverist
pse me policin?- polici eshte pasqyra e Shtetit: eshte Presidenti, kryeministri, ministri i brendshem, dikend qe therret 'ndihme' dhe pret pergjigje mekot, ..., veten tende dhe mua-, dhe do kuptosh e pas ketyre fotove fshihet: Ram-ires, duke bere autostraden kolumbiane dhe paguan me mijeshe, Berishen qe mundohet tmasi sa larg eshte zemra nga zorra e trashe, Nanon qe mallkon ligjet e fizikes qe nuk e ben tmundur elastizitetin e lekures si ate te llastikur..., dhe me ne fund Tahirin ( dhe parardhesit e tij!): ctju bej syzeve, se me sy do shifja me mire...!- TE GJITH JEMI PJESE E KESAJ FOTOJE!- nuk e shef veten ti?
 
Top