Instrumenti me i Pelqyer

Vegim

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga Wallsingham:
[qb]La tromba ... mi piace tanto trombare[/qb]
Alberto Tomba mendon?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Paj mua me pelqen gitarja elektrike me se shumti (per ndryshe s'do te kisha luajtur me te) dhe po ashtu edhe ciftelia mbasi eshte instrumenti yne dhe me duket se me ngjan ciftelia me plis... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Instrumenti me i Pelqyer

kitarja, te cilen uroj zotin ta mesoj nje dite.

 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga Majmuni Hirko:
[qb]Cula dyjare e çobanit.[/qb]
lako m'duket se osht Curlja dyjare...ke harru nja dy germa po hec mo

mu m'pelqe bateria dhe fagoti.
 

godfather

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

asigjo nuk me hyn ne sy para kitares...noshta nje dy tre vende me poshte do vija ney-in, pianon, violinen, harpen e noj gjo tjeter....
 

drops^of^enigma

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga *Penelat e van gogut*:
[qb]Violina mor, ma zo t'ombel s'ka..... /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
ta mbeshtes mendimin 'kolege'...si violina s'ka /pf/images/graemlins/smile.gif

p.s. kur do e bejme ate duetin ne? /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Me vjen keq por se keni vene re tingullin e llahtarshem te nje qamoneje. Do i bija pa rreshtur nate e dite vetem per faktin e thjeshte sepse sido qe ti biesh serish del nje tingull muzikor. Vegel muzikore shume e thjeshte dhe te shtyn per te krijuar rryma te reja "qamonore".

Na rrofte Qamonja /pf/images/graemlins/smile.gif
 

tutu

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga Le_Routard:
[qb]Kurse une instrumentin muzikor me te pelqyer kam rajdjon.[/qb]
quhet raidhjo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Nganjehere muzika shoqeron gjendjen shpirterore duke krijuar ne fantazine e njerezve imagjinime, por nje instrument i vetem arrine te preki nervin thelle ne shpirt duke cliruar dufe dhe frike, duke u ndjere i vetem ne nje bote te madhe, duke cuar ne djall cdo gje qe na rrethon.
Te pakten kjo eshte ajo qe une ndjej kur degjoj pianon, kur degjoj pianon e Michael Nyman-s ne Theme from "The Piano", kur degjoj pianon e Yanni-s ne "Reflections Of Passion".
Per mua eshte pianoja.
 

illyricus

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga CHEYENNE:
[qb]Per mua eshte pianoja. [/qb]
Ma n'fund dikush e tha. Kurkush tjetër s'e përmendi pianon e për mu' valla s'ka ma t'mirë. Piano deri n'fund!!!Po edhe turntable-i m'pëlqen. Kush ndigjon hiphop e din çka ësht' ajo.
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga LoVeLy:
[qb] piano - violina - kitaria [/qb]
Te njejtat gjerat qe pelqej dhe une, por me nje ndryshim te vogel: Pianoja eshte ne nje planete me vete, dmth e pakapshme. Pastaj vijne Vilolina, Kitara dhe Saksofoni.
Te kesh mundesin p.sh. me piano ti kendosh vetes tende, vetem vetes tende, me kitare te kendosh serenata ose poezi te dashures tende, violines ti biesh duke qene ne nje kopsht kalaje qe eshte i rrethuar vetem me lule qe te ben te ndihesh ne parajse nga aroma tyre, kurse saksofonit ti bie kur te jem ne ato momente qe cdo gje nuk shkon si ne e duam.
 

Mimoza N

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Kitara-İnstrumenti qe te lejon te luash melodine po dhe e shoqeron ate.

shume prej instrumenteve kane nevoje per tu shoqeruar me akord prej kitares...

Si do tju dukej violina sa do nje melodi te bukur te ishit duke luajtur pa u shoqeruar nga tingujt e embel te akordeve te nje kitare...
A do te kendonit dot i shoqeruar nga nje violine,flaut.viole,trombe..?
Shoqerimi qe do ti bente nje kitare zerit tuaj do te ishte i mahnitshem...
 

Odea

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Violina per mu o numri 1 dhe jom betu qe keto dy vjet do e mesoj se sben. Mgjth, instrumente te tjera muzikore qe me pelqejne shume jane kitara dhe violinceli si dhe pianoja qe o fantastike fare.....


Odea
 

Guest
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Eletronic guitar dudes!!!!!!!!
/pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bobo

marksist-enverist
Re: Instrumenti me i Pelqyer

kuptohet çiftelia,
nigjoni Ndue Shyrtin, masandej flisni... /pf/images/graemlins/laugh.gif ,
,vet i ndjeri Jimi Hendrix, do e kishte zili /pf/images/graemlins/wink.gif .
ju pershendes me; potpuri instrumentale, çifteli solo Ndue Shyti shoqeruar nga grupi. /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Top