Instrumenti me i Pelqyer

Pladomen

Primus registratum
Instrumenti me i Pelqyer

Per mu eshte Trompa ose anglisht Trumpet sepse e luaj vet edhe eshte mbreti Jazz'it
Pastaj vjen Violina e cila luan me shum ne sharp notes si
E#
F#
C#
A#
 

manga

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

gjethmone kam mendu qi asht zyclon-b!!! sa rrnon aq mson njeri...
 

bebi

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

violina! pa diskutim!

bashkohem me hapesin e temes. jam JAZZ lover /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Guest
Re: Instrumenti me i Pelqyer

fylli /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

shine*

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Nuk i bie ndonje instrumenti fatkeqesisht!
Çdo instrument ka veçantine e vet po si violina ska...... nuk ka me te kendeshme...... ahhhhhh
 

TranofiljA

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Me pelqejne tingujt e Çiftelise(kam bere be qe do ta mesoj) :smash:


...dhe kitarja :rockband:
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga Proto:
[qb]fylli /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Me thuj po deshe ta lej timin borxh per ca kohe qe te msosh ti bish ma bukur.

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Goca

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Violina mor, ma zo t'ombel s'ka..... /pf/images/graemlins/smile.gif
 

tutu

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

vajolina ... dhe daullet e gabeleve /pf/images/graemlins/smile.gif
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Defi! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

---------------
"When God created sunrise, He was trying to copy your smile."
 

mars

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Do vecoja Trombonin nga veglat e tunxhit,dhe violinen nga harqet,pa haruar pianon.
 

merian

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Te gjithe instrumentat jane te bukur dhe une ne shkolle jam marre 8 vjet me fizarmoniken( nuk jam penduar per kete)por ne vend te pare do te vija kitaren,eshte shume romantike.
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Flauti , ne me nyre te padiskutueshme dhe pastaj Harpa , te dyja jane vegla magjike.
Me duket sikur me tingellojne tani.......
 

Vegim

Primus registratum
Re: Instrumenti me i Pelqyer

Fillimisht postuar nga Wallsingham:
[qb]La tromba ... mi piace tanto trombare[/qb]
Alberto Tomba mendon?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Paj mua me pelqen gitarja elektrike me se shumti (per ndryshe s'do te kisha luajtur me te) dhe po ashtu edhe ciftelia mbasi eshte instrumenti yne dhe me duket se me ngjan ciftelia me plis... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top