Goran Bregovic

Legjionixx

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

Dahlia,
kur te degjosh kengen Kallashnikov,aty duhet te degjosh edhe klithmat e femijve, me sy te nxjerrur dhe koke te prere,krah dhe kembe te bera cop e cope.
Pse kush nuk degjon kengen,shqiptare nacionaliste.
hjekja koken atij shkaut te marrim hakun e te vllaut.

Une nuk jam kunder askujte , dhe nuk perzihem ne jeten private, se kush cka ben,meraku i njeriut.

Por te hapen keso tema per propaganden serbe ne forumin Shqiptare me duket se eshte e tepert.
Atehere vjen pyetjaperse, nuk informohen forumistat per cdo koncert,qe mbahet ne trollin shqiptare,
pse nuk bejme propagande kulturen tone ,por bejme propagande kulturen e nje popullit qe na ka ther ne sy.

Pastaj nga shume person degjoje se shkau qenka aq i popullarizuar sa qe bota e njeh,kush thot keshtu mer.
une jetoj mbi 25.se vjet ne perendim e nuk pashe nje audiokasete,cd, dvd te tij.
 

zog

Primus registratum
Re: Goran Bregovic

legjioni ti je injorant mer, jo 25 vjet te jetosh por 250 vjet asigjo ske me marr vesh asnjehere, perveçse kenget nacioaliste shqiptare.

kur them injorant (i paditur) nuk e kam sharje, por thjesht kendveshtrim. ti nuk je vetem, as babai im nuk njeh plot gjera, perveç atyre qe i interesojne.
si dhe per temat me kenge patriotike ose nacionaliste pse kerkon nga te tjeret qe ti hapin e nuk e merr mundimin vete.
asnjeri te pengon te hapesh tema ketu. bile po i pate interesante e me shije ose analize te zgjuar te garantoj qe njerezit do te behen kurreshtare e ndoshta amatore te kenges patriotike-nacionaliste-revolucionare.

si dhe duhet te kuptosh, qe shqiptaret e shqiperise ndryshe nga ju te kosoves ose maqedonise, i kane NDALUAR, TORTURUAR, BURGOSUR, VRARE kur i kapnin duke degjuar muzike te huaj.
ndersa kenga politiko-patriotiko-nacionaliste na ka ardh ne maje te hundes. ndersa juve ne kosove keni kenduar RROK e mbajtur leshra te gjata ne ate kohe.

ndersa tani vini ketu e na beni moral patriotik neve qe ju ushqyem me muzike nacionaliste e kombetare.

kur duhet ta QEPNI ate te uruar goje, ngaqe edhe ato qe thoni nuk i keni te perkryera. po me nje brime i bini fyllit ju.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Goran Bregovic

Tema eshte per MUZIKEN,MUZIKEN,MUZIKEN,MUZIKEN,MUZIKEN.
Me vjen keq Legjion qe i ngaterron gjerat dhe fut politiken dhe luften ne mes. Mua mos me fol kot per kembe te prera,e krahe te keputura,s'kane asnje vend ne kete teme,fare asnje vend.Nqse ju jeni vertete kaq patriote te zjarrte,ikni jetoni ne Kosove a ku te doni ju,rindertoni shpiat e juaja dhe mos humbni kohen ne forum tu u marr me fjale duke futur vetem perçarje me ngjyrat politike qe keni deshire te mbani.
Me vjen keq qe me permend luften ketu.
 

Legjionixx

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

jo mer lal,ti paske lexuar neper endrra mesazhin e fundit timin.
une thashe qe jeta private nuk me intereson lal.
por ajo tma e shkaut nuk ka vend ketu thash.

po te hapet nje teme per Ardit Gjebrene ne nje forum serb.
Dhe te informoshe serbet se vjen per koncert kengetari i njohur Shqiptare nuk do te kishin share vetem ty dhe popullin por te kishin share qe nga njeriu i pare Shiptare.
Dhe moderatoret do e kishin mbylle kete teme ende pa u hapur.
Atehere na informo per cdo aktivitet qe behet ne tirane, per te gjithe e jo vetem per ate lol
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Goran Bregovic

Nuk e di pse jeni kaq te lodhshem ndonjehere,a e kupton ti qe njerezit jane te lire te hapin temen qe duan,qe nga momenti qe nuk fyejne asnjeri,asnje fe,asnje shtet,qe japin mendimin e tyre pa ju errur syte nga patriotizmi i "flakte" qe ju kap ndonjehere,kane te drejte ta hapin temen. Ty nqse nuk te pelqen mos u fut te kjo teme, leji te tjeret te flasin si te duan per muziken.Ka plot tema qe keni hap kunder Serbeve,qe prape me duken shume tolerante qe i lene hapur (adminet) sepse sjellin vetem inate, grindje e perçarje.
Ti nuk me imponon dot mua mendimin tend Legjioni, as une te timin.Aq me teper nuk eshte ky qellimi im.Mendimi eshte i lire por ka plot njerez qe nuk e kuptojne kete
 

Legjionixx

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

DALI.
Ti mundesh te degjoshe cfare te dush,jeta private dhe meraku i njeriut dakord me ty.
Por propaganda,e nje populli te hasmuar nuk me duket me vend,qe te informosh mbi 30.000 forumista te Albforumit,
se hasmit duhet ..........
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Goran Bregovic

Legjion, lexo temen, shiko ku po poston dhe shiko kush e ka hapur.
Jemi te MUZIKA mor Legjion,boll ja fute kot me hasmin tat
 

Mono

Forumium praecox
Re: Goran Bregovic

Nuk mund te them se jam nje fan i tij pasi dje degjova per here te pare nje sere kengesh te tijat. Megjithate kompozimet si Death, War e te tjera, qe futeshin ne nje zhaner muzike klasike ishin me verte shume te bukura dhe te arrira!
Urrejtja nuk ka te beje fare me artin, Goran eshte Artist!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

Koncert fantastik.Super,mahnitshem.Me kane kenaqur fare.I kisha degjuar kenget e tyre po si ne koncert,boo skam fjale.Jane per tu admiruar me muziken qe kane.Bravo,vertete Bravo.
 

epremte

Primus registratum
Re: Goran Bregovic

pallati i kongreseve ishte plot, megjithese shumica e njerezve ishin kontigjent mitingjesh kishin ardh me duartrokit e jo me nigju. Goran shuuuume i kendshem ne skene.
 

MLK

Primus registratum
Re: Goran Bregovic

"Muzika polifonike Shqiptare eshte me e larmishmja e me e pasura e te gjithe Ballkanit" thenie e Goran Bregoviç.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

Muzika me politiken qendrojne vite drite larg ,ndaj ti leme aq larg sa jane dhe te mos perlyejme artin me plehra mediatike.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

Dahlia e kisha per shkrimet e faqeve te kaluara se per ate qe ka thene Goran Bregovic se ve ne dyshim asnjehere /pf/images/graemlins/smile.gif.
Dhe nje pershendetje per te gjithe fansat e Goran me kte kenge :

GORAN BREGOVIC
In The Deathcar

A bowling wind is whistling in the night
My dog is growling in the dark
Something's pulling me outside
To ride around in circles
I know that you have got the time
Coz anything I want, you do
You'll take a ride through the strangers
Who don't understand how to feel
In the deathcar, we're alive
In the deathcar, we're alive

I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... You know
When your hand was down on my [ndaluar]
It felt quite amazing
And now that, that is all over
All we've got is the silence
In the deathcar, we're alive
In the deathcar, we're alive
So come on mandolins, play

When I touched you
I felt that you still had your baby fat
And a little taste of baby's breath
Makes me forget about death
At your age you're still joking
It ain't time yet for the choking
So now we can own the movie and see each other truly
In the deathcar, we're alive
In the deathcar, we're alive
I want to ear some mandolins
 
H

harap

Guest
Re: Goran Bregovic

Goran sme ka pelqyer qe ne stadiumin e Shkodres ku dha koncert.Ka nje muzike Jevgjitesh.Muzike per te bertit per tu hedh etj etj.Ka shume artiste sllav po ky as qe krahasohej.Si dasem ose funeral jevgjish mu duk ai koncert.
 
H

harap

Guest
Re: Goran Bregovic

Iola ça te pelqeu ke intervista? Pytjet e Çanit ishin nga me idiotet, ku fton artistin edhe i thua : Ajane kriminel keto e ato ?
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Koncerti ishte interesant edhe pse vertet ajo ideja e duartokritjeve gjate kenges te shqetesonte.
In the death car dhe menyra se si e beri publikun ta ndiqte ne ritmet e tij ishte impresionuese.
Fatkeqesisht mbremje si keto i mungojne Tiranes /pf/images/graemlins/frown.gif


[/ QUOTE ]

/pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

GRiZhLa

Primus registratum
Re: Goran Bregovic

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Iola ça te pelqeu ke intervista? Pytjet e Çanit ishin nga me idiotet, ku fton artistin edhe i thua : Ajane kriminel keto e ato ?

[/ QUOTE ]

Plus:
-Perkthimi s'ishte exact
dhe pa te keqen e pytjeve ne seksionin e dashurise...

Ose ajo si loje
kte apo ate

Interviste pa pike cilesie!! - Turp.
 

regele

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

S'e marr vesh pse e gjykoni se sa politike di, sa i ditur eshte, nga eshte, ku ka lindur, me ke eshte martuar dhe gjithmone e me pak shpreheni per muziken e tij! Thuhet ketu se muzika e tij njihet pak, por konkluzionet jane prej kritikesh te vertete! Eshte normale, cave do t'u pelqeje muzika e tij cave jo, ashtu sic ndodh me cdo kengetar apo rryme muzikore!

Per mua, Goran Bregovic eshte nga muzikantet me te mire qe ekzistojne sot per sot, ne perpunimin e melodive popullore dhe frymezimin prej tyre!
 

regele

Forumium maestatis
Re: Goran Bregovic

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Dahlia,
kur te degjosh kengen Kallashnikov,aty duhet te degjosh edhe klithmat e femijve, me sy te nxjerrur dhe koke te prere,krah dhe kembe te bera cop e cope.


[/ QUOTE ]

Kam pershtypjen Legjion se ti nuk e ke degjuar kete kenge, thjesht flet me hamendje /pf/images/graemlins/smile.gif Degjoje dhe pastaj na thuaj dhe per cfare behet fjale, se vetem kelithje femijesh me sy te nxjerre dhe koke te prere, krah dhe kembe te coptuara nuk ka ne kete kenge! Eshte kenge pa nota nacionaliste qe ben fjale per ciganet dhe komentet e tjera jane pallavra keqinformuese!
 
Top