Fuqia e Makeup-it

joetisti_

Locus omnem
@joetisti_ me kupton tani kur te thash mos i beso kurre nje femre te kallangjosur lol

Ja fuqia e Make-up.
me vure ne dyshime... Po jo moj jo, keta qe jane femra por per nje kategori qe i pelqen, duken qe jane te tille edhe sikur me boje t'i lyesh. Femra e ka te nevojshme lyerjen sepse do gjithmone te jape maksimumin e saj. Edhe pse pa makijazh reflekton bukuri dhe sensualitet sepse eshte femer, prape i duhet qe te ndihet mire me veten dhe qe te marrose shume me shume djemte...

Ti do te shkoje per nje nate me kete te fotografise?

Me pelqen qe buzekuqi i femres te me lere shenja kudo...
 

Almaa'95

Papirus rex
me vure ne dyshime... Po jo moj jo, keta qe jane femra por per nje kategori qe i pelqen, duken qe jane te tille edhe sikur me boje t'i lyesh. Femra e ka te nevojshme lyerjen sepse do gjithmone te jape maksimumin e saj. Edhe pse pa makijazh reflekton bukuri dhe sensualitet sepse eshte femer, prape i duhet qe te ndihet mire me veten dhe qe te marrose shume me shume djemte...

Ti do te shkoje per nje nate me kete te fotografise?

Me pelqen qe buzekuqi i femres te me lere shenja kudo...
Nqs qellimi nje femre do ishte 'Te marros sa me shume djemte' do te jepja te drejte por them se realiteti im ndryshon cik nga i joti.. Dhe ste jap, te drejte. Lol


Do te shkoja? Ku te shkoja? C'mi ke keto pyetje retorike..
 

joetisti_

Locus omnem
Nqs qellimi nje femre do ishte 'Te marros sa me shume djemte' do te jepja te drejte por them se realiteti im ndryshon cik nga i joti.. Dhe ste jap, te drejte. Lol


Do te shkoja? Ku te shkoja? C'mi ke keto pyetje retorike..
S'ishte retorike. E pretendoja nje pergjigje sepse e di se per nje vajze, nje djale i bukur ben efekt. Dhe doja te perceptoja shijet e tua.

Femra e ben per mashkullin dhe t'i terheqe vemendjen eshte mese normale. Ti je femer dhe s'mund te ndryshosh shume. Sigurisht qe behet e bukur per te qene rehat per gjithe ambientin qe e rrethon, por per mashkullin ne vecanti ka nje terheqje me shume.

Nuk dua te me japesh te drejte, dua vetem ta pranosh brenda teje dhe e ke pranuar :)
A e praktikojne vajzat edhe venien e lenteve per ngjyra te ndryshme per syte?
 

Ermiraal

Forumium maestatis
Ne dukje, duket sikur Make-Upi eshte shpikur per te bere femren me te bukur. Mendoj se qellimi vertete eshte per te mbuluar difektet..

Personalisht pak rimel perdor zakonisht asgje tjeter :)
Po me thene qe nuk di te perdor makiazhin, dhe kur dal vendosim pak laps dhe rimel te syte,dhe pak buzekuq te buzet dhe kaq
 

Almaa'95

Papirus rex
Po me thene qe nuk di te perdor makiazhin, dhe kur dal vendosim pak laps dhe rimel te syte,dhe pak buzekuq te buzet dhe kaq
Femrat (Uje e Sapun) jane me te vlersuarat sot per sot nga meshkujt. Ceshtja qendron tek te kuptuarit! Aq dine, aq bejne :)
 

joetisti_

Locus omnem
S'do mend qe eshte natyrale dhe e kendshme edhe pa makijazh. Por keni mundesine te beheni edhe me te bukura dhe pse jo, ashtu sic edhe juve ju pelqen, edhe mashkulli ka nevoje dhe deshire t'ju shohe me luk te ndryshuar.
 

Aki

Paint It Black
Sot me treguan per nje rast, nje burre qe ka dhene ne gjyq gruan per traumat psikologjike qe ia ka shkaktuar pasi ka pare gruan per here te pare pas martese pa 'makeup' :D

 

katsune

cherry blossom
makeup-i thjesht ka vetine te ktheje dicka natyrale ne artificiale. por une artificialen e konsideroj dobesi, e jo fuqi...
 

Aki

Paint It Black
Perderisa i postojme ne vend publik patjeter qe jane te disponueshme per te gjithe ;)
E gezofsh fotografine e re te profilit :p
 

Almaa'95

Papirus rex
Zakonisht sme djeg gje kur ka injorance te thelle sheshit.
Dersa me bere quote ka dy mundesi ose dicka te dogji,ose ndjeve te shkruaje budallallikun e rradhes dhe e bere. Zgjidh me te favorshmen dhe mirembetsh :*


Tema: diku ne nje portal lexova dicka shume interesante ku thuhej,- Sa me shume make up te mbaj nje femer ne fytyre aq me te ulet e ka vetbesimin. #kundrallacit #proujitesapunit
 

Ameliè

Forumium maestatis
Dersa me bere quote ka dy mundesi ose dicka te dogji,ose ndjeve te shkruaje budallallikun e rradhes dhe e bere. Zgjidh me te favorshmen dhe mirembetsh :*


Tema: diku ne nje portal lexova dicka shume interesante ku thuhej,- Sa me shume make up te mbaj nje femer ne fytyre aq me te ulet e ka vetbesimin. #kundrallacit #proujitesapunit
Ha-Ha
Shih une dhe per budallek e bera se ti sme njeh te dish cf me kalon ne mendje mua
por qe ti je keshtu si cope robi ne moshe puberteti dhe ke akoma kriza hormonale , te lutem sh tashi.
 

Almaa'95

Papirus rex
Ha-Ha
Shih une dhe per budallek e bera se ti sme njeh te dish cf me kalon ne mendje mua
por qe ti je keshtu si cope robi ne moshe puberteti dhe ke akoma kriza hormonale , te lutem sh tashi.
Ndermjet te qënurit dhe te bërit, ti qenke. (Ki miresine mos tme besh me quote, se nuk rri dot pa ta kthyer dhe rrezikoj te futem ne vorbullen tende te budallallikut) ajde, puç.

Tema: sot kisha nje darke dhe bera pak tualet. Nese do llaçosesha perdite do rrezikoja te mos merrja komplimente si kto te sotmit lol :D
 

Ameliè

Forumium maestatis
Ndermjet te qënurit dhe te bërit, ti qenke. (Ki miresine mos tme besh me quote, se nuk rri dot pa ta kthyer dhe rrezikoj te futem ne vorbullen tende te budallallikut) ajde, puç.

Tema: sot kisha nje darke dhe bera pak tualet. Nese do llaçosesha perdite do rrezikoja te mos merrja komplimente si kto te sotmit lol :D
Ha-Ha.Jo une kete sport kam te merrem me tipe si puna jote
qe kane seder ne forume
 

Airbourne

Papirus rex
Per tju ardhur ne ndihme femrave.....
1-Peeling Maske
2-Hydra Active 3-diten
3-dhe perpara gjumit derisa te zgjohesh=hydra active 3 naten.
PS: shikoni faqen e shoqerise ne fjale,dhe suksesi i GARANTUAR.
Nga Gushti apo kete muaj i gjeni ne treg.....mbasi ti keni provuar me jepni pershtypjet.
I ka provuar nje tjeter ne lekuren e saj dhe.....ngazelluese!
Perse?
Airbourne me kane ikur pucrat nga surrati dhe dukem me e re.
E vertete cfar me the.
 
Top