Fuqia e Makeup-it

Mystique

Larg
Anëtar i Shtabit
Një artiste makeup-i ka dashur t’i tregojë të tjerëve fuqinë e makeup-it dhe ndryshimeve drastike që sjell.

Nikkie, 21 vjeç, me origjinë nga Hollanda, ka fituar famën në internet nëpërmjet udhëzimeve të saj në kanalin YouTube, Nikkie Tutorials, dhe ka 1 milionë ndjekës. Por kur ajo del pa makeup, thotë se njerëzit e kanë të vështirë të binden se është ajo me të vërtetë.

Kështu që në një klip, Nikkie vendosi që gjysmën e fytyrës ta bënte me makeup ndërsa gjysmën tjetër jo.

“Kam vënë re që femrat kanë turp të thonë se e duan makeup-in, sepse ditët e sotme, nëse thua se të pëlqen makeup, do të thotë që ose do të dukesh bukur tek meshkujt, ose ndjehesh e pasigurtë, ose nuk të pëlqen vetja,” thotë Nikkie.

“Makeup-i na bën të dukemi si të fotoshopuara pa përdorur Photoshop, kjo është fuqia e makeup-it”.


/Oranews
 

joetisti_

Locus omnem
Po, ka fuqi terbuese. E transformon femren ne krijese tjeter. Mua megjithate me pelqen femra edhe pa.

Nje nate te mire per te gjithe !!
 

Almaa'95

Papirus rex
Ne dukje, duket sikur Make-Upi eshte shpikur per te bere femren me te bukur. Mendoj se qellimi vertete eshte per te mbuluar difektet..

Personalisht pak rimel perdor zakonisht asgje tjeter :)
 

-Zana-

e...Thjeshte
Fuqia e make-up it - lol . A mund te thuash ...When make up takes over ? Krejt pa lidhje.

Make up eshte ceshtje estetike e jashtme , dhe jo e brendshme.... personaliteti/karakteri... as nuk te zbukuron as nuk te prish . C'fare fshihet poshte lekures tende, ajo ka rendesi..aty shikohet bukuria. lol

I love make up. :cool:
 

Thamina

Papirus rex
Ne fakt duke qene femer kemi me access ne keto gjera,si veshje,kepuce,bizhuteri,make-up etj etj...
Njeriu sido te jet me make-up apo jo, ka bukurine e vet si te jashtme si te brendshme.
Cdogje si veshja si make-up si ecja e cdogje ne njeri ,tregon se cfare personaliteti kemi.
Te vishesh e te lyhesh e te besh githcka qe te ben ty te ndihesh mire me veten ,kjo ka rendesi.
 

joetisti_

Locus omnem
Ne fakt duke qene femer kemi me access ne keto gjera,si veshje,kepuce,bizhuteri,make-up etj etj...
Njeriu sido te jet me make-up apo jo, ka bukurine e vet si te jashtme si te brendshme.
Cdogje si veshja si make-up si ecja e cdogje ne njeri ,tregon se cfare personaliteti kemi.
Te vishesh e te lyhesh e te besh githcka qe te ben ty te ndihesh mire me veten ,kjo ka rendesi.
Po, dhe beheni aq magjike nganjhere sa kemi frike t'ju deshirojme sepse na beni te nihemi inferiore :)
Femra gjithmone di ta mbaje veten. Edhe kur nuk lyhet e vishet sic duhet, prape ben dicka qe te duket yll.
Vetem se doja te pyesja: a nuk kushton shume ky apo keto marifetet qe beni per t'u shderruar ne mjellma?

Kam pare disa raste kur tregonin per persona publik te njohur, femra, si ishin pa dhe me. Ndryshim i papapre por, mua cuditerisht me pelqente pa lyer.
 

Almaa'95

Papirus rex
Po, dhe beheni aq magjike nganjhere sa kemi frike t'ju deshirojme sepse na beni te nihemi inferiore :)
Femra gjithmone di ta mbaje veten. Edhe kur nuk lyhet e vishet sic duhet, prape ben dicka qe te duket yll.
Vetem se doja te pyesja: a nuk kushton shume ky apo keto marifetet qe beni per t'u shderruar ne mjellma?

Kam pare disa raste kur tregonin per persona publik te njohur, femra, si ishin pa dhe me. Ndryshim i papapre por, mua cuditerisht me pelqente pa lyer.
Eshte nje shprehje femra e bukur duket kur zgjohet ne mengjes. Me make up ve bast qe dhe nese te lyejme ty mund te dalesh nje super Pjeshke lol
 

joetisti_

Locus omnem
Eshte nje shprehje femra e bukur duket kur zgjohet ne mengjes. Me make up ve bast qe dhe nese te lyejme ty mund te dalesh nje super Pjeshke lol
Po s'ka femer qe s'lyhet. Keshtu qe shikoje kur te duash.
Po e besoj edhe une. Por po te flinim bashke, ne mengjes do te kishte ti problem me pjeshken :p
 

Thamina

Papirus rex
Po, dhe beheni aq magjike nganjhere sa kemi frike t'ju deshirojme sepse na beni te nihemi inferiore :)
Femra gjithmone di ta mbaje veten. Edhe kur nuk lyhet e vishet sic duhet, prape ben dicka qe te duket yll.
Vetem se doja te pyesja: a nuk kushton shume ky apo keto marifetet qe beni per t'u shderruar ne mjellma?

Kam pare disa raste kur tregonin per persona publik te njohur, femra, si ishin pa dhe me. Ndryshim i papapre por, mua cuditerisht me pelqente pa lyer.
Shumicen e rasteve meshkujt pelqejne "aqua ,sapone" pra pa tualet...
Sa per kushtimin I dashur joetist cdo gje ne jete ka cmim.;)
 

joetisti_

Locus omnem
Shumicen e rasteve meshkujt pelqejne "aqua ,sapone" pra pa tualet...
Sa per kushtimin I dashur joetist cdo gje ne jete ka cmim.;)
E megjithate ia vlen shpenzimi. Vetem se... ju shpenzoheni, ne perfeitojme duke u kenaqur t'ju shohim te bukura :)
Po fus nje detaj ketu qe ka pak lidhje me ate qe ben femra per t'u dukur sa me atraktive, dhe qe ia arrijne me shume sukses, dhe qe s'ka lidhje direkt me lyerjen. Kam informacion qe bejne operacion vulven qe t'iu dale sa me e bukur per syrin. Mire bejne. Por harrojne se mashkulli e preferon natyrale.

Buzekuqin jua pelqej shume femrave.
 

joetisti_

Locus omnem
Looooooooool..oo pervers ii gjaleee !!!:p :p
haha, por ishte biseda e tille. Ne lidhje me temen, alma me tha se edhe une po te me lyenin, qe do desha te me lyenin ju te forumit dhe vetem :), do te dilja alamet pjeshke. Dhe une e besoj, por vetem se si dy pjeshka po te flinim bashke nje pjeshke do "demtohej", dhe une sado i bere si "alamet pjeshke" do te isha "demtuesi" i pjeshkes :)

Edhe ju vajzat dilni pak ndonjehere nga vetja se po thate dicka s'do te thote se nuk mbeteni me te mirat e botes. :)

edhe manikyri te femrat me pelqen shume.
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
haha, por ishte biseda e tille. Ne lidhje me temen, alma me tha se edhe une po te me lyenin, qe do desha te me lyenin ju te forumit dhe vetem :), do te dilja alamet pjeshke. Dhe une e besoj, por vetem se si dy pjeshka po te flinim bashke nje pjeshke do "demtohej", dhe une sado i bere si "alamet pjeshke" do te isha "demtuesi" i pjeshkes :)

Edhe ju vajzat dilni pak ndonjehere nga vetja se po thate dicka s'do te thote se nuk mbeteni me te mirat e botes. :)

edhe manikyri te femrat me pelqen shume.
Ehh se une nuk dal ee ? :p
 

joetisti_

Locus omnem
Ehh se une nuk dal ee ? :p
del, dhe del shume vecante dhe bukur. Jeni super te kendshme te gjitha ketu. Ne ju kemi shume xhan.

i lyen buzet esmere? cila ngjyre te pelqen me shume?

kur lyeni kapaket e syve, gjithashtu me ndordh fare...
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Quote joetisti_, post: 1045654, member: 9938"]del, dhe del shume vecante dhe bukur. Jeni super te kendshme te gjitha ketu. Ne ju kemi shume xhan.

i lyen buzet esmere? cila ngjyre te pelqen me shume?

kur lyeni kapaket e syve, gjithashtu me ndordh fare...[/quote]Zakonisht i lyej natyrale por i pershtatem rrobave.por Pink i embel hmmm me pelqen shumee
 

joetisti_

Locus omnem
Quote joetisti_, post: 1045654, member: 9938"]del, dhe del shume vecante dhe bukur. Jeni super te kendshme te gjitha ketu. Ne ju kemi shume xhan.

i lyen buzet esmere? cila ngjyre te pelqen me shume?

kur lyeni kapaket e syve, gjithashtu me ndordh fare...


Zakonisht i lyej natyrale por i pershtatem rrobave.por Pink i embel hmmm me pelqen shumee[/quote]
sa e parezistueshme te jep idene se je... Kushedi sa lene koken per t'i pare dhe imagjinuar t'i puthin ato buze...

sa kam qejf ta lyej me doren time femren...
 
Top