Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Petroninsja

Primus registratum
Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Salom milet,
Si mu gdhite njiher mire , gezohem /pf/images/graemlins/smile.gif
Tani pyetje ose me mire nje sondazh te vogel, gjate historise se kinematografise boterore kemi hasur shume realizime artistike qe na kane pelqyer dhe mbi te gjitha kane zene nje vend ne vecante ne memorjen tone. Se kam fjalen per filmin me te bukur po per ate film qe ju ka lene me shume pershtypje nga motivet qe ka mbajtur ne thelb dhe cmesazh ka percjell tek ty si audience.
Cilin konsideroni filmin me te thelle nga pikpamja psikologjike?

Mund te fusni dhe kuota te ndryshme per ta percjelle me mire mendimin....
 

enderr e njomet

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

salom thote... ca je ti mi cifute e? /pf/images/graemlins/smile.gif
un them filmi me i mire eshte SEVEN. Ndersa... Silence of the lambs asnjehere nuk duhet te shihet nen influencen e marjuanes /pf/images/graemlins/smile.gif
 

tutu

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Me ka pelqyer jashte mase "Damage".

"Damaged people are dangerous. They know they can survive."
 

tirana

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

The Idiots - Lars Von Trier

E vetmja menyre per te qene vetja jote, pa asnje kushtezim apo influence nga bota qe te/na rrethon, eshte te jesh IDIOT!!
Me ka pelqy qamet, ashtu si dhe filma te tjere te Von Trier, "The Kingdom" , "Breaking the Waves"!
 

gjekec

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Heren e pare apo te dyten qe po pija BAR /pf/images/graemlins/laugh.gif pashe "devil's advocate". Pretty deep for everyone /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

tirana

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

E kena pa BAR mer lal se me bar edhe Shoku yne Tili te fut ne menime!!
 

gjekec

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

edhe pa BAR i thell m'duket, pastaj varet cfar thellsish te duken te thella apo jo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Ian

amos
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

THE MATRIX

AGENT SMITH

My colleagues believe that I am

wasting my time with you, but I

believe you want to do the right

thing. It is obvious that you are

an intelligent man, Mr. Anderson,

and that you are interested in the

future. That is why I believe you

are ready to put your past

mistakes behind you and get on

with your life.

Neo tries to match his stare.

AGENT SMITH

We are willing to wipe the slate

clean, to give you a fresh start

and all we are asking in return is

your cooperation in bringing a

known terrorist to justice.

Neo nods to himself.........
 

Blendi

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

The Shawshank Redemption
Fear Can Hold You Prisoner, Hope Can Set You Free
Kush s'e ka pare ta shofi.
 

babyboy

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Fillimisht postuar nga enderr e njomet:
[qb]...Ndersa... Silence of the lambs asnjehere nuk duhet te shihet nen influencen e marjuanes /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
LOL!!! vallaj, nen influencen e marijuanes edhe Jackass The Movie me eshte dukur teper i thelle nga ana psikologjike . . . bile me beri me qajte ne disa raste! :smash: :smash: :smash:
 
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Das Experiment, nje Indie german movie qe eshte shfaqur kete vjeshte. Perfection! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

eM

Paper Moon
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Te silence of the lambs!!! sh dakort me ate qe e tha!

The sixth sense
Mua me pelqen! Ca se kane qejf po kush e mer vesh!

eM
 

eM

Paper Moon
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Fillimisht postuar nga IAN:
[qb]THE MATRIX

AGENT SMITH

My colleagues believe that I am

wasting my time with you, but I

believe you want to do the right

thing. It is obvious that you are

an intelligent man, Mr. Anderson,

and that you are interested in the

future. That is why I believe you

are ready to put your past

mistakes behind you and get on

with your life.

Neo tries to match his stare.

AGENT SMITH

We are willing to wipe the slate

clean, to give you a fresh start

and all we are asking in return is

your cooperation in bringing a

known terrorist to justice.

Neo nods to himself.........[/qb]
Mezi po pres te dali II
Matrix eshte nje film i mahitshem! /pf/images/graemlins/smile.gif

eM
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Ndersa une do votoja per,
"Good will hunting", film fantastik
me ka pelqyer shume, kam dhe Benin aty qe ja morrsha te ligat si rrush eshte /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Dua

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Do votoja per "The matrix" dhe drama "Beatiful mind".

....nga Dua
 

roberto

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Fillimisht postuar nga Paper Moon:
[qb]
Fillimisht postuar nga IAN:
[qb]THE MATRIX

AGENT SMITH

My colleagues believe that I am

wasting my time with you, but I

believe you want to do the right

thing. It is obvious that you are

an intelligent man, Mr. Anderson,

and that you are interested in the

future. That is why I believe you

are ready to put your past

mistakes behind you and get on

with your life.

Neo tries to match his stare.

AGENT SMITH

We are willing to wipe the slate

clean, to give you a fresh start

and all we are asking in return is

your cooperation in bringing a

known terrorist to justice.

Neo nods to himself.........[/qb]
Mezi po pres te dali II
Matrix eshte nje film i mahitshem! /pf/images/graemlins/smile.gif

eM[/qb]
Me zor po pres per II edhe une.

Mbas MATRIX----> American Beauty
 

oktapodi

Primus registratum
Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Me nje dore kazmen dhe tjetren pushken,
prodhim i socializmit,
e vazhduar nga kelyshet e tij-sot.

Eshte vertete nje film,qe nuk e ka harruar dhe nuk po e harron ndonjehere shqiptari.
Per ideal t'partise ..................!
 
Top