F1--2006

Romaku

Primus registratum
F1--2006

Mire se vini ne temen sportive F1-2006 shpresoj qe kete vit F1 do te jete me e forte dhe me serioze ku mund te jene shume pretendente per titull si per pilote, dhe gjithashtu edhe si ekip.
 

soni2

Primus registratum
Re: F1--2006

Alonso shenoi fitoren a pare te rradhes ne kete sezon 2006

gara tregoi se makinat me rregullat e ri jane me spektakolare ne parakalime deh qe strategjite e garave do te jene vendimtare ne rezultatin final !!

bravo alonso raikonen shumi pritsha diçka me teper !!!

nejse show must go on
 

Guest
Re: F1--2006

Schumi do te qendroje dhe per dy vjet te tjera tek Ferrari, ndersa vitin qe vjen, do te vije Kimi Räikkönen.(i cili eshte akoma tek Mercedesi).
Pra viti 2007,do te shenoje team -in me te forte qe ka pasur deri me sot, historia e Ferrarit: Schumi + Kimi.
Ndersa Alonso e ka nenshkruar kontraten deri ne 2011-ten, per affro 20 Milion ne vit.
Schumi e ka nenshkruar kontraten vjetore per 38 milion.
Ndersa Kimi momentalisht ka kontraten tek Merzedesi, per 10,5 milion.
Ndersa tek Ferrari vitin e ardhshem, do te nise me nje kontrate vjetore 25 Milion.

Jepi Alonso /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: F1--2006

Gara e Melburnit u quajt ndryshe Gare surprize dhe spektakolare. Alonso arriti ti kaloje te gjitha veshtiresite dhe perseri te triumfoje, perpara Kimit dhe Ralf Schumacherit, te cilet dolen perkatesisht ne vend te dyte dhe te trete.
Sic tha dhe Alonso vete: "Kjo ishte nje gare e cmendur, aq sa shume here nuk e dija as vete se ku isha.Por me ne fund arrita te kem nen kontroll gjithcka". Schumi i tha "Ciao" pistes ne rundin e 34.Kjo gare ishte nje humbje per Ferrarin.

Jepi Lonso /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

GJYSHI

Gjyshi
Re: F1--2006

Gare e bukur ne Nurenberg
Shumaker e tregoi veten qe akoma ka energji per fitore
 

Romaku

Primus registratum
Re: F1--2006

Shumacher jo vetem qe e tregoi veten qe ka akoma force per te fituar nje, apo dy gara, por eshte dhe pretendet per te fituar titullin kampion si pilot.
Sot ka qene me te vertete nje gare teper e bukur dhe me emocione, dhe ajo qe eshte me kryesorja eshte, se kete vit jane tre pretendente per titull:

Shumacher
Alonso
Raikkonen
Gara tjeter do te zhvillohet ne Barcelone e cila eshte nje piste teper e gjere ku pilotet kane shume mundesi te parakalojne.
 

kalel

Primus registratum
Re: F1--2006

eshte e sigurte qe shumi kete vite duhet te fitoje kampionatin F1 n.q.s do rinovoje kontraten edhe per 2008 ...............ose do pushojme nga puna zhan tod e te sigurojme shumin si mekanik /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

hawk

Primus registratum
Re: F1--2006

Shumi tregoi se eshte kampion me nje talent te rralle.
Vendosmeria,gjakftoftesia jane armet e Shumit.

Me vjen keq qe pas incidentit ne Montecarlo tifozat italian rreaguan me aq injornce kunder atije qe ka vene Ferrarin ne piedestalet e F1.
 

eddantes

Primus registratum
Re: F1--2006

Shumi e tregoi dhe njehere ne Monaco qe nga karakteri eshte teper i dobet.nqse do te ishte i zoti te tregonte veten se si mund ti jape makines dhe jo te mundihet te dale ne POLE me hile.Ta shohim vitin tjeter kur Kimi te shkoje tek Ferrari sa do jete schumi ne gjendje .....
 

hawk

Primus registratum
Re: F1--2006

Ore ti nuk kupton me duket se cfare eshte "karakteri".
Eshte arma me forte e Shumit.
Ai ishte ne Pole nese te kujtohet,dhe maximumi mund te dilte i dyti,kjo ka qene edhe strtaegjia duke shpresuar pastaj ne forcen e ekipit ne pitstope dhe ne vemndosmerine e Shumit.

Eshte njeri.
 

Romaku

Primus registratum
Re: F1--2006

Sot zhvillohet gara e Hungarise ku ne pol niset Kimi Raikkonen, Shumacher niset ne vendin e 11, dhe Alonso ne te 15.
 

ujku81

Primus registratum
Re: F1--2006

Dje ka qene gara me e bukur e ketij boterori, imagjino qe surprizat vazhduan dhe mbas gares, ku Schumi fitoi nje pike pas skualifikimit te atij polakut.

ishallah bie shi dhe ne turqi tani. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alban bala

Primus registratum
Re: F1--2006

ej se une jam ne turqi. ra nje shi te marten ne mengjes ketu. uh moj nene me thane. aq sa rashe ne hall se kisha nje mal me pune para. po tani eshte nje kohe qe a thua se nuk ka rene shi kushedi sa muaj. prandaj mos mbaj ndonje shprese te madhe. asgje nuk i dihet se i thone dhe 3 jave
 

alban bala

Primus registratum
Re: F1--2006

ej ujku-81 une postova ne disa rubrika dhe ne nje rubrike bera nje diskutim te nxehte me nje anetare pa kaluar ne acarim. aq sa permenda diku ku thoja se disa i kundershtoj ne nje vend dhe ne nje vend tjeter i perkrah. me duket se ketu doli pika jone e perbashket. te shoh tani me ate anetaren se ku na puqen mendimet.

une jam tifoz i zjarrte me shumakerin dhe e ndjek qe ne 1994. me duket padrejtesia me e madhe nese terhiqet ne fund te ketij sezoni. jam me shume se i binudr se nuk do i kushtoj rendesine me te vogelkur te terhiqet ai nga garat. eshte aq e vertete kjo qe them se me kujtohet fare mire ne ato garat ku shumi mungoi ne 1999 se beri aksident ne angli. mungoi nja 5-6 gara dhe per mua u be sporti me me pak interes dhe nuk i ndoqa fara garat. kur u kthye ai perseri vemendje maksimale duke e ndjekur edhe ne orare te papershtatshme biles se ishte gara e japonise dhe nje gare tjeter qe spo me kujtohet.deshira ime eshte te jete deri ne 2010 te beje edhe nje 5 tjeter dhe te largohet.
 

ujku81

Primus registratum
Re: F1--2006

Ore Schumakeri dhe Ferrari vjet humben vetem nga rregullat idiote te FIA-s, dhe kete vit praper ne ca gara vetem nga gomat jane penalizu. Per motorr Ferrari i thyn ne mes te gjitha. Puna eshte se Schumi do terhiqet se nuk ka me stimuj po fitoi prape. Me duket se do te hape nje skuader te tijen.
 
Top