E gjeni dot...?

Erison700

Forumium maestatis
Re: E gjeni dote...?

Fillimisht postuar nga *Aurora*:
[qb] Perse s'ka gjeli duar? [/qb]
Sepse nuk ka brek pula tia heqi gjeli.


Meqe ra fjala tek gjeli: Pse perplas gjeli krahet kur kendon?
 

Anana

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Fillimisht postuar nga *Aurora*:
[qb] Meqe jemi ne zonen e gjeagjezave, po ju them nje:

Perse s'ka gjeli duar? [/qb]
C'pyetje eshte kjo? Se mos ka pula qe te kete gjeli :eek:

E per ta bere me inteligjente pergjigjen...s'njof ndonji swhpend me duar une...
 

Alanis

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Prinderit i japin djalit nga 25 mije lek per te blere nje radio qe kushton 50 mije lek. Shitesi e ul 5 mije lek cmimin e radios, pra djali e merr radion me 45 mije lek.( me leverdi ).Nga 5 mije lekeshi i mbetur i jep nga 1 mije lek te dy prinderve, pra i mbesin 3 mije leke. Tani ai i ka borxh prinderve nga 24 mije lek secilit.
Llogaritje: 24( borxh babit) + 24(borxh mamit) = 48 mije lek

48 mije lek + 3 mije lek ( te mbetura )= 51 mije lek :eek:
Use your brain dhe gjeni pse 1 mije lek dalin teper. :book:
 

Anana

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

C'na vure ne pune more Love

Atij i ngelen 3 mije lek, nr. tek.

Si rregull i pergjithshem, nr. cift + nr. cift (24 + 24=48) jep nr. cift dhe ngelet nr. cift per te shtuar qe te plotesohet 50. Ne na duhet nr. tek. Atehere ky veprim eshte gabim.

Normalisht. pasi i ngelen 5 leke, duhej t'i jepte nga 2.5 secilit pra i ngelej nga 25 - 2.5 = 22.5 borxh secilit.

Si perfundim llogaria e sakte eshte:

22.5 + 22.5 + 5 = 50
 

enealbir

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Te lumte Xander e ke gjetur;

At'ju them dhe nje gjeagjeze tjeter?

Kur eshte kulmi i shikimit?
 

enealbir

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Te lumte Xander e ke gjetur;

At'ju them dhe nje gjeagjeze tjeter?

Kur eshte kulmi i shikimit?
 

Anana

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Fillimisht postuar nga *Aurora*:
[qb] Te lumte Xander e ke gjetur;

At'ju them dhe nje gjeagjeze tjeter?

Kur eshte kulmi i shikimit? [/qb]
Kur ne nje dhome sterre te zeze arrin te shohesh nje morr te zi ne koken e nje zezaku me floke te zeza

ose kur arrin te shofesh culon e zezakut ne erresire
 

Alanis

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

Ok try this one
Kulmi i varferise? :shrug:

P.s. nje ndihme e vogel: - nuk eshte shqiperia.
 

ana-b

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

te besh amore (sex)me condom (prezervativ) te arnuar! :tipsy:
PS:nuk ua keshilloj,keshtuqe kurseni!
 

ana-b

Primus registratum
Re: E gjeni dote...?

kush e gjen kete tjetren?
ca behet nje kastravec kur bjen ne det?
e provova kete vit ne plazhin piktoresk&pastertor te durrsit
 
Top