Ditari i nje vajze....

joetisti_

Locus omnem
kisha mendim ndryshe per ditaret e vajzave. Dikur kam patur deshiren t'i vjedh pak dhe t'i lexoj. Sot ato t'i tregojne vete.
 

joetisti_

Locus omnem
cfr mendimi??
misteret tuaja jane "fundosja" jone. Jemi shume kureshtare per mendimet tuaja por s'e japim veten.

ka vajza qe mund te shkruajne ndonje pjese mbase te shkurter te ditarit te tyre te koheve me perpara? Do te ishte bukur...
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë,
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që i hedhie sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je I vetmi ,e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!


@joetisti_ ......mqs me kishe bere kerkese..nje flete nga ditari im..:)
 

joetisti_

Locus omnem
Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë,
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që i hedhie sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je I vetmi ,e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!


@joetisti_ ......mqs me kishe bere kerkese..nje flete nga ditari im..:)
flm esmere. Me plotesove nje deshire qe e kisha te madhe.
Eh, cfare beni ju vajzat!...
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Po hap sot nje faqe te re..Ne ditarin time..
E dua pa fund te shkruaj te shperthej ate cka po perjetoj tani.ne kte momente e mbase jo vetem..Por gjate gjithe kesaj periudhe..:(
Rastesisht lexova diku nje sms i cili dukej sikur kishte ardhur gabim ne adresen time..Ne fakt une isha ajo qe sdoja ta lexoja e sdoja ta pranoja qe em adresohej MUA..!E cuditshme fakti qe sa here ne,njerezit ikim e perseri kthehemi ne nje vend leme gjithmone e me shume hapesire per dyshime ,japim vuajtje me plot bindje,japim lote ZEMRE...Ikim heqim dore vecse per shkak te krenarise tone,ikim leme ate cfare ne na jep jete na jep mundesine te qeshim mes loteve per shkak se sduam te behemi sic duan ata,por sic ne jemi realisht!
Por harrojm qe mes gjithe ketyre ngjarjeve eshte diku thelle ajo qe quhet NDJENJE,ajo qe te thyen cdo kufi krenarie,cdo kufi imagjinate te con aq larg sa do te mendosh se je afer nje YLLI ne hapesire ku shpesh nuk ka as OKSigjen te mjaftueshem..por mjafton pamja bukuria shkelqimi i atij YLLI qe shkelqen atje TEJ...
Dicka e bukur do jete per NE TE DY...Une e di TI je ne rrugen e duhur e mbase bere zgjedhjen e duhur ...;)ne fakt tani mund te them per MUA dhe TY..sps ai binom sapo ra ..e fatkeqesisht nuk shpreha as dot deshiren sic une bej ndonjeher hihi...E qeshura me pershkoi fetyren e permes Lotesh mu kujtua nje fjale qe kisha lexuar diku: E QESHURA ME NDALOI TE QAJA!
Do jem cdo moment te te lexoj,te te ndjek cfare ben ..Por kurre sdo te jem me aty ku sot me pe per here te fundit,do te dukem e larget per te me pasur,por jo e larget nga ZEMRA..Ç'egoizem do thuash ti???Haaa jam e bindur kshu do thuash...Sps ke filluar te mendosh pa mendje.te duash pa ZEMER....LAMTUMIRE!!! :( :(
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Ndjese per te gjitha ditet qe te kame munguar!
Ndjese per cdo moment merzitje qe te kam shkatuar!
Ndjese per te gjitha buzeqeshjet e mia,te cilat si ke merituar,mi kthe mbrapsht!
Ndjese per cdo puthje timen qe te kam dhuruar,!
Ndjese per cdo nate pa gjume ,ku te shprehja sa fort te dua!
Ndjese qe u bera pjese e jetes tende....
Ndjese qe nuk mundem te kthehem me tek ty..
Ndjese qe me urren kaq shume...!
Ndjese qe ste dua me..madje ste kame dashur asnjehere...kam dashur vetem emrin tend,jo qenien tende!!
 

joetisti_

Locus omnem
Ndjese per te gjitha ditet qe te kame munguar!
Ndjese per cdo moment merzitje qe te kam shkatuar!
Ndjese per te gjitha buzeqeshjet e mia,te cilat si ke merituar,mi kthe mbrapsht!
Ndjese per cdo puthje timen qe te kam dhuruar,!
Ndjese per cdo nate pa gjume ,ku te shprehja sa fort te dua!
Ndjese qe u bera pjese e jetes tende....
Ndjese qe nuk mundem te kthehem me tek ty..
Ndjese qe me urren kaq shume...!
Ndjese qe ste dua me..madje ste kame dashur asnjehere...kam dashur vetem emrin tend,jo qenien tende!!
Edhe ty keq po te ecka? :p
Po sa mire qe shkruan moj dhelper e keqe! :) Negativ apo pozitiv, te le gjithmone nje shije te mire. Brava!
 
Top