Ditari i nje vajze....

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Ti je i vetmi mister, që ia vlen te zbulohet.
Mjafton t'i mbyll sytë. Dhe në çast mbërthehem nga madhështia, që në fshehtësi gufon brenda teje.
Në një mendim të vetëm, shkrihem në pafundësi. Aty ku vetmia ime fiton kuptim.
Një forcë e mistershme e merr kontrollin mbi mua.
Madje edhe në ëndrra. Edhe aty i shënon kufijtë e ri.
Kufijtë e tu.
Dhe unë nuk rezistoj.
Nuk rezistoj!
Sepse ti nuk je i huaj në shpirtin tim.
....
 

Hope

dans ton coeur
Ti je i vetmi mister, që ia vlen te zbulohet.
Mjafton t'i mbyll sytë. Dhe në çast mbërthehem nga madhështia, që në fshehtësi gufon brenda teje.
Në një mendim të vetëm, shkrihem në pafundësi. Aty ku vetmia ime fiton kuptim.
Një forcë e mistershme e merr kontrollin mbi mua.
Madje edhe në ëndrra. Edhe aty i shënon kufijtë e ri.
Kufijtë e tu.
Dhe unë nuk rezistoj.
Nuk rezistoj!
Sepse ti nuk je i huaj në shpirtin tim.
....
Hmmm
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Hej !ti ,,ti po ti 'vetja ime ''Une'..Besoj se ka ka ardhur koha ta lesh te shkuaren pas.!Ta jetosh te tashmen dhe te mendosh per te ardhmen..!Gropose ate te .te kaluar te shemtuar.!Beje per mua..Te lutem.!Beso se cdo gje do rregullohet.!Beso se cdo gje do jet ndryshe.!Larg guackave te mashtimeve,,larg premtimeve boshe,,!Kete her ma premto se do veprosh drejt,,se sdo te shqetesohet per te tjeret,,madje dhe per ata qe stregojn shqetesim per ty..!ME PREMTO SE DO JA DALESH PAVARSISHT TE GJITHAVE..KETE KESHILL E KE NGA ''UNE'' VETJA IME..''
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Me ata që nuk na lidh asgjë. Me dikë që sapo e kemi takuar! Gjithnjë e gjejmë një mënyrë që të tregohemi të kujdesshëm dhe ta lëmë një përshtypje të mirë. Ndërsa me ata që nuk na braktisin kurrë. Ata që na durojnë edhe atëherë kur nuk mund ta durojmë as veten tonë. Me këta nuk e tregojmë as edhe durimin më të vogël. Menjëherë pëlcasim. Bërtasim dhe shajmë. Na kanë faj edhe për gjërat që vet i komplikojmë. A e di pse? Sepse verbërisht besojmë se ata do të jenë aty përgjithmonë. Do të durojnë. Do të angazhohen. Do të kujdesen. Sa gabim jemi? Sa gabim...
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Vjen nje pike dhe ti kupton se ke bere shume per dike dhe e vetmja gje me mend qe mund te besh tjeter eshte te ndalosh se beri shume per te.
Lere vetem.Largohu.Ndoshta vetem ashtu mund te ta kuptojne vleren e vertet. ;)Nuk eshte se ti po dorezohesh,apo se ti nuk duhet te perpiqesh me shume.Thjesht ti duhet te vendosesh kufirin midis vendosmerise dhe deshperimit.Ajo cka eshte vertet e jotja,gjithmone ka per te qene,dhe cfare nuk eshte,pavarsisht sa shume mund te mundohesh,nuk mund te behet kurre.
 

Hektor12

Locus omnem
Ti je i vetmi mister, që ia vlen te zbulohet.
Mjafton t'i mbyll sytë. Dhe në çast mbërthehem nga madhështia, që në fshehtësi gufon brenda teje.
Në një mendim të vetëm, shkrihem në pafundësi. Aty ku vetmia ime fiton kuptim.
Një forcë e mistershme e merr kontrollin mbi mua.
Madje edhe në ëndrra. Edhe aty i shënon kufijtë e ri.
Kufijtë e tu.
Dhe unë nuk rezistoj.
Nuk rezistoj!
Sepse ti nuk je i huaj në shpirtin tim.
....
Bukur me pelqen
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Ajo kishte kohe qe nuk ishte me ajo qe ishte dikur. Thone se zhgenjimet dhe genjeshtrat i ndryshojne njerzit, por jo ate, nuk ishin keto arsyet e ndryshimit te saj edhe pse genjeshtra dhe zhgenjime kishte marr shume.
Kishte gjithcka, bukurine, ciltersine ne sy, magjine e buzeqeshjes se bukur dhe prap nuk kishte asgje. Ishte dicka qe e bente te ndihej e pamjaftueshme, i mungonte dikush. Dikush qe me largimin e tij i kishte marre asaj veten. Ndodh edhe keshtu, t'i perkasim me shume te tjerve se vetes.
 
Top