Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Goca

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga insane:
[qb] pres telefonin qe te bjeri..
ai bie, por gjithmone me vone se ce pres une. po me bezdis pak ky fakt, sme pelqen te pres kaq shume!! [/qb]
Ndonjehere e kane fajin linjat , sidomos ne telefonata nderkontinentale..
 

bebi

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Kujtoj kantinen nderkohe qe jashte ndihet shterngata. Duhet me i rezistu tundimit me shku e me germu kuti te vjetra qe mbartin kujtime, foto, blloqe, zarfa, letra, bileta, copa shenimesh, libra, kartolina, ftesa, revista, lajmerime, faqe gazetash...
Ne nje qoshe diku, lapsa, vizatime, kepuce roze qe dikur rrotulloheshin n'dysheme...
Nuk du me hap gjana qe me vite i kam rujt me xhelozi, kaseta, foto te preme... S'du me u gjend para asaj kutie qe kam vite pa e hape....
-nuk du me e leju me m'qeveris kujtesen per ore e ore!
...Po shkoj n'kantine, me duhet me e sistemu, me vu gjana t'tjera mrend... s'mund t'rri ktu kot duke mendu se...

Cili asht kujtimi ma i hershem qe do t'harmonizojne tingujt e kujteses teme?!
 

qeshem

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

u lodha duke rrezuar muret, mbase ka ardhur koha ta gezoj dhe une keshtjellen time ...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Po e pershkruaja diku,ne fakt po pershkruaja ate qe perjetoja ate qe pashe per pak,e ja me kish shkruar,kish vene titull Slovenia...
c'koincidenca,kur njerezit duhet te takohen ndodh ne menyrat me te cuditshme...
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

Ahh,nje provim me pak...jam shume e sodisfaksume...nje hap perpara.....gjithmone e me afer arritjes se qellimit!Keto po qe jane gjana qe duhen festu...po duhet te pres javen tjeter....kur te vijne te gjithe...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

dhe sot gjeta kurajon ta thoja,pak si shkurt,e pa te pare ne sy,mgjth ta thashe,vendimet e mia si perhere jane te befta,e megjithese i drejte besoj me rendon teper mbi supe,sot do filloj te kuptoj dike,e kam pak frike,e kote ta mohoj.
Do jem valle aq e forte sa ta mbaj mbi supe??
sonte kuptoj rendesine e kerkeses,sot do lutem per te pasur cfare vertet dua,pa kerkuar copeza andej-ketej.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Jam zgjuar nga nje gjume i verber,e merita nuk eshte vecse e jotja.
 

loaded

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

E di ça me pelqen mua?Qe ndonjehere te degjoj deri ne fund dhe pastaj ti them me shume qetesi:"M'u hiq sysh!"
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj
si ata ti qesh e luan
kjo eshte vetem nisja jua
por do rritesh do kuptosh
qe fatet sjan njesoj.
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

i mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen.
i hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engell me jep jete
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Jon, ky emër marrë nga deti
Jon, me këngë vale tund djepin
Jon, dhe ti ja ndjeve aromën
Ta kesh për jetë me vete
 
Status
Not open for further replies.
Top