C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

albcryptic

Primus registratum
C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

O Ujko kto jane gjithandej webit o burre. Na le te diskutojme e te bejme pak gallate. Ok tani nuk do i ve ktu.
Ca mendoni o njerez per fotot porno te Edi Rames kryetarit aktual te bashkise se tiranes.Gazeta e perditshme SOT
 

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

gallate tek politika??? /pf/images/graemlins/shrug.gif

shum zhurrme per asgje i thon ketij muhabeti

nuk e dije ti pd-ist i vogel se ekzistojne edhe plazhe nudistesh??? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

ik aman boll me tema te tilla se na hapet barkun
 

albcryptic

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Shume funny zotnia jote.
Shpresoj qe ai engjelli tjeter qe te nevoitet per te fluturrurururuuar te mos jete Edi Rama. Otherwise u got problems.
By the way une nuk jam PD-ist.
 
S

Scorpion

Guest
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Ngjarja e djeshme me fotot intime,me shume se sa shemti ne pikepamje etike dhe nivel emancipimi,eshte nje kembane e forte alarmi,deshmi e faktit qe jetojme ende ne nje ambjent totalitar.Nje llogari gangsteresh per te fituar pushtet jolegjitim.Natyrshem pyetja qe lind eshte se perse keto foto nuk u perdoren 3 apo 6 vjet me pare? Pergjigja eshte e thjeshte: nuk do te kishin efektin e pritur,ne te kundert; perdoruesve do tu kthehej ne bumerang; Ndersa sot suksesi sipas llogarive te perdoruesve eshte i garantuar,sepse garanti me i madh eshte Fatos Nano.Kjo shemti me emrin fushate elektorale eshte turpi i vertete per shqiptaret. Te njejten gje mund te perdore edhe Olldashi per t'ju afruar fitores: te prononcohet per masakren urbane qe ka ndodhur me zonat me te gjelberuara te Tiranes,kjo edhe si nje deshmi "nudo" se nuk mban shprese tek mbeshtetja po ashtu nudo qe i ofron Fatos Nano....
 

Dolores

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Ky duket me mire lakuriq /pf/images/graemlins/lol.gif....Olldashit ti ven nje si tip Monika qe i vune Klintonit /pf/images/graemlins/lol.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

c'mendim kam? /pf/images/graemlins/idea.gif
qe ka qene per pushime per qef te vet ne France
dhe nuk i ka prish qejf njeriu ose s'i ka shkel nanjonit me naj cep t'komes madhe qe ka /pf/images/graemlins/smash.gif
shume loje e shemtuar politike /pf/images/graemlins/frown.gif
disgusting...cheap....pa piken e integritetit

ca ngjyre qe ka ai deti ne background mor zot /pf/images/graemlins/laugh.gif
Dole, do e moresh icik adren ti ksaj qe t'hikim neve iher se qeka plazh i bukur /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Turpi i shtypit dhe mediave tona


Nga Ardian Klosi
12-02-2007Nuk mund ta harroj një ditë të bukur tetori të vitit 1984, kur udhëtoja për herë të parë drejt panairit të Frankfurtit. Kishim ndaluar një natë në Mynih dhe të nesërmen mikpritësi ynë, librari i paharruar, Otto Sagner, na nxori për një shëtitje në Kopshtet Angleze, Parku më i madh Natyror i qytetit. Përfytyroni një delegacion shqiptar të viteve '80, veshur në mënyrë korrekte, madje shumë trashë për kohën dhe vendin, me pallto dhe pardësy, meqë një nga këshillat më të rëndomta të njerëzve tanë para se të merrnim atë udhëtim të rrallë drejt Perëndimit, ishte: Shiko vishu trashë, se andej është ftohtë. E pra ky delegacion shqiptar në një ditë të ngrohtë vjeshte, ecën mespërmes parkut gjerman dhe i mban sytë vetëm... përtokë. Po pse përtokë? Sepse shumica e shëtitësve dhe pushuesve të parkut ishte... lakuriq. Bënte banjë dielli ose shëtiste nën ato rreze të ngrohta, duke luhatur si rastësisht ato që nuk luhaten kurrë në publik, faqeza grave të ekipit tonë socialist, që kishin futur kokat thellë në jaka, për të bërë sikur nuk ishin aty...
Ngjarja e dytë që më kujtoi botimi i fotografive nudo të Edi Ramës dje në gazetën "Sot" ka ndodhur diku në vitin 1996 në Gjykatën e Shkallës së Parë të Mynihut, në një gjyq ku i padituri ishte një shqiptar dhe unë përkthyes i çështjes. Shqiptari kishte rrahur gati për vdekje një djalë të ri gjerman, buzë lumit Isar. Ky lumë që kalon mes për mes kryeqendrës bavareze, njihet për ujët e tij të kthjellët e ftoritës në ditët e nxehta të verës. Ndaj janë të shumtë qytetarët që lahen në valët e tij: që lahen me të mbathura banje ose pa to, të dyja palët janë të shumta.

Mirëpo një ditë, ky shqiptari i gjyqit që kishte vajtur të lahej atje me gruan e tij, sheh në anë një çift gjerman që vjen dhe zhvishet mbi barin e bregut. Zhvishet krejt, si gruaja ashtu dhe burri, siç i kishte bërë nëna, për ta shijuar ditën dhe ujët e Isarit, sikurse bënin ndoshta çdo verë dhe çdo të diel të nxehtë të saj prej vitesh. Befas i afrohet mashkullit një person pak i errët në fytyrë, që i thotë me një gjermanishte të çalë, të vishet menjëherë. Tjetri shtang dhe i përgjigjet se s'ka ndër mend t'ia plotësojë dëshirën: atëherë shqiptari, pa një pa dy e godet me grusht drejt e në fytyrë dhe, megjithëse tjetri bie përtokë pa ndjenja, i fut edhe një shqelm në ije.

Kjo ishte vepra penale që kishte kryer bashkatdhetari i tij, për të cilin mori vetëm një vit burg, jo aq pse gjykatësit e pranuan arsyetimin e tij, që "në vendin tonë kjo është fyerje e madhe, të vjen tjetri e të zhvishet lakuriq para gruas tënde", por sepse vunë re një çoroditje të madhe psiqike në personin e të gjykuarit, ndaj dhanë një dënim relativisht të butë për të kursyer gjithë zvarritjet dhe shpenzimet me ekspertizë mjekësore etj.

Gratë që fusin kokat në jaka për të bërë sikur nuk shohin lakuriqët rreth tyre dhe shqiptari që godet me grusht hundëve gjermanin, që ka dalë të bëjë banjë nudo anë lumit të tij, është në thelb edhe momenti që shfrytëzon një paçavurë si gazeta "Sot" dhe media të tjera për të sulmuar një lider politik. Jo pse botuesit e gazetës dhe të mediave të tjera, bashkë me ata që i paguajnë nuk e dinë që në Perëndim, në plazhe, parqe, sauna e mjedise të tjera të caktuara është gjëja më normale të dalësh e të rrish nudo: Jo, ata duan t'i drejtohen pikërisht asaj pjese të popullsisë që, ca prej zakoneve dhe traditave familjare ca prej injorancës dhe mbylljes së gjatë të vendit të tyre, nuk mund ta dinë që dalja e Edi Ramës nudo në një plazh të Atlantikut 10 a 12 vjet më parë, ishte po aq e veçantë sa fryrja e erës, sa rënia e shiut ose ngritja e çadrave në po këtë plazh, ose në plazhet shqiptare 100, 50 dhe 10 vjet më parë. Çështja që këta njerëz të mbyllur ose injorantë mund të përbëjnë 100 a 1000 banorë të Tiranës që do mund të votojnë të dielën kundër Ramës, është arsyeja e vërtetë e botimit të fotove personale të një njeriu që është njeri si gjithë të tjerët, e që kurrsesi nuk mund t'ia dhunosh e t'i rrëmbesh jetën private.

Fakti që duart e ndyra të klaneve më të këqija që kanë qeverisur ndonjëherë në shoqërinë shqiptare, arrijnë të futen edhe nëpër sirtaret e fotografive personale, të fut në shpirt një pikëllim të thellë për këtë vend dhe për jetën e qetë të secilit prej nesh.

Si koleg dhe mik i Edi Ramës nëpër shumë vite, edhe pse nuk ndaj parti ose gjëra të tjera me të, mund të ndjej vetëm neveri të thellë pas atij botimi, turp që edhe unë shkruaj në një shtyp ku një gazetë si "Sot" quhet normale, turp që shoh stacione televizive ku një botim i tillë i pistë, përbën lajm
 
S

Scorpion

Guest
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Foto te tilla te Olldashit gjithashtu kane qene ne qarkullim. Ndoshta do te botohen si kunderpergjigje. Keto foto kishin kohe qe qarkullonin si shaka ne internet, por ne shenje te vertete deshperimi, PD i ka perdorur ne fushate. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ados

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

QYTETARET SHQIPTARE NE SHQIPERI E NJOHEN SHUME MIRE SE KUSH ESHTE KRYETARI I PS.KUSH KA MEND DI SE SI TE VEPROJE.SHQIPTATRET NUK JANE SI EDVINI E MIQTE E TIJ PEDERASTO- CIFUT NE USA,TE CILET FINANCOJNE DHE UDHEHEQIN FUSHATEN E TIJ.SHQIPTARET NUK JANE SI DIKUSH KETU QE PERKRAH DEGJENERIMIN.AI ESHTE LIDER DHE SI I TILL AI NUK E MERITON TE JETE NE KRYE TE BASHKISE ME TE MADHE TE VENDIT.JO VETEM KAQ,POR AI DUHET TE JAP DOREHEQJE EDHE SI KRYETAR I PS.

[/ QUOTE ]
Fotografi te tilla te politikaneve me te njohur europiane qe preferojne banjot nude, mund te jap une me mijera..
Kjo tregon anen injorante te disa personave atje ne Shqiperi, qe duke botuar keto fotografi kujtojne se i ulin apo demtojne personin ne fjale.Vetem gabojne.O zot ku ka vajtur injoranca..
 

tola77

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Pse te mbyllet tema? meqe ai e ka per nder qe ka dale lakuriq, dhe ne tallim menderen me te, nuk eshte kaq kollaj te shohesh nje politikan me bibilush perjashta, ndoshta te tjere kane pare por dine dhe ecurine e mevoneshme te tyre, qe kane hequr dore nga politika.
 

99999

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Mos kerkoni te degjeneroni Shqiperine. Ne Evrope nuk lejohet te dalesh lakuriq. Kryetarit te bashkise se Parisit i futen thiken para tre vjetesh vetem pse shkoi ne manifestimin e pederasteve te Frances.
Edi Rama paska shume te fshehta. Asnje shqiptar nuk e dinte qe ai qenka natyralist. Natyralizmi lejohet ne disa vende ku prostitucioni eshte shume i zhvilluar por jo ne France.
Do isha kurioz te dija ç'fare qendrimi do mbante kisha apo xhamia shqiptare per kete akt te degjeneruar.
 

FIXHI USA

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Mendimin per Edin nuk mund tja ndryshojne njeriut me disa foto te vjedhura personale ne nji plazh publik .
Nude nuk eshte porno sic shprehet dikush ketu.
Kjo tregon injorancen e madhe shqiptare dhe me kujton dicka per te qeshur ....ne qofte se do shkosh diku me makine sedan disa do te thone ouu erdhi ky me FIAT ose TAXI se vetem kjo personifikon cdo lloj makine per disa ne shqiperi.
Turpi me i madh eshte qe kryeministri shqipetar, dhe pretendenti per bashki te tiranes ministri aktual olldashi, qenkan kaq te deshperuar, qe merren me keto gjera te uleta ,dhe hyn ne privacine e tjetrit, duke eksposuar fotot e vjedhura nude,
por arrojne qe ekspozojne veten e vet shume me keq.
ka shume epitete qe mund ti vihen duke filluar nga injoranca dhe nuk mbarojne........
shume turp per PD ,
dhe shume turp qe EDI RAMA mos te jete me kryetar i Tiranes.
 

olololol

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

*** <font color="black">Kisha vendosur te fitoj Tiranen. </font>

Tani do votoj ED Ramen vec per pisllikun qe bone kto te PD-se.


Jo chit chat babe
 

ujku81

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Ju lutem mos dilni jashte temes

Nese nuk keni ndonje koment tjeter pervec gjatesise se Edi Rames une them ta mbyllim.
 

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

edhe une i ketij mendimi jam /pf/images/graemlins/laugh.gif

te mbyllet
 

99999

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Mbylleni kete teme se na i doli boja fare kryetarit te PS-se.
 

tola77

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

pse te mbyllet tema, kush mbyll temen eshte anadollak, keshtu thane pak me lart, qe kush nuk kupton eshte injorant atehere te flasim si inteligjent per fotot.
Berlusconin e ulin dhe e ngrene se beri trapjant flokesh apo se i mban kepucet me pak take dhe duan ta heqin nga politika.
 

MLK

Primus registratum
Re: C'mendim Keni per FOTOT e RAMES

Fotot qe u botuan jane fake, keshtu qe ke me mijera e qindra mijera ne internet e eshte turp qe te diskutohet per to!
Turp per mediat qe nuk dine me ç'fare te botojne e te sjellin per lexuesin ndonje gje tjeter perveç théth!
 
Top