CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

alinos

Forumium maestatis
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

parate jane per t'u prishur!

p.s. Shef ca me bani te them?! Me late pa martu, me late!!! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

:rockband:
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Paraja eshte te kesh tutto il ben di dio ekonomikisht!

S'o pak ..por s'te jep gjithcka.

Une i du per vete..kam ra fort n'dashni me ta!
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga *alinos*:
[qb] parate jane per t'u prishur!

p.s. Shef ca me bani te them?! Me late pa martu, me late!!! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

:rockband: [/qb]
Se MOs vetem ti ngele Pa martuar ... Meqe kena ngel pa u martu Hajt martohena bashke ... :tipsy:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Ted,
po mmmmmm merrrrrrr et gggggg ooooooja!
Ti, e mu, e me u martuuuuuuuuuuuuuu? :eek:
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga *alinos*:
[qb] Ted,
po mmmmmm merrrrrrr et gggggg ooooooja!
Ti, e mu, e me u martuuuuuuuuuuuuuu? :eek: [/qb]
eme mire NUk e deklarojme ...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Ta marr vesh une, ne NUk e deklarojme ne publik, apo NUk ja deklarojme njeri-tjetrit :confused: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ameba

Forumium maestatis
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga *alinos*:
[qb] Ta marr vesh une, ne NUk e deklarojme ne publik, apo NUk ja deklarojme njeri-tjetrit :confused: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
A nuk th, thoooone kot "Ku hyn parja, s'bi ma daaaarja" /pf/images/graemlins/tongue.gif sa njitese qeka kjo maaaa, majtja e gooo,gojes dree,dreqin... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Seriozi

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Te punoj nga mengjezi ne darke per ato t'shkreta pare(s'jane dhe aq te shkreta jo)dhe te bej sikur se rruj dhe aq shume per to me duket hipokrizi. Aq me teper kur ankohemi:eek:h u lodha ne pune,vdiqa duke punuar,dhe per çfare se per dava lekesh !!! :confused: .
Po lexoja tek tema Sporti Shqiptar per atleten Mirela Manjani(origjine shqiptare) qe u shpall kampjone bote ne hedhjen e shtizes.Eshte hera e dyte qe shpallet kampjone bote duke perfaqesuar greqine.

Si e komentojne mediat kete fitore te saj.
Grekja Mirela Manjani fiton medaljen e arit .....
La Grecque Mirela Manjani a décroché la médaille d'or au concours du javelot..
Dhe pse iku ajo nga Shqiperia si shume te tjere(dhe ne).Ja fjalet e saj:
Ika nga Shqiperia se aty nuk kishte kushte dhe nuk paguhesha mire,dhe rrjedhimisht nuk mund te realizoja endrren time.
Fjalet tona kush do ishin po te na pyesin neve pse keni ikur: per nje jete sa me te mire ose thjesht per te fituar pare,perjashto studentat ketu qe si qellim kryesor kane shkollen por qe gjithashtu punojne per te fituar ndonji lek.
Mire e thote Peshkatari:
Hudhja qenit si ha,hudhja robit bo si qen.
Ja dhe disa rreshta te nji kenge te grupit ABBA.
Money, money, money
Must be funny
In the rich man's world
Money, money, money
Always sunny
In the rich man's world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
It's a rich man's world

It's a rich man's world
 

Guest
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

bravo mistreci vallaj ato qe sja dine parase vleren jan budallenj jane
 

Seriozi

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Ja dine Proto ja dine se per ate shkelyhemi ne pune por bojne sikur s'ju intereson dhe aq shume.
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

Anana

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

We love money. Na e nxiu jeten vec. Kush dreq i shpiki leket. Na eshte bere koka daulle me leke. Leke ketej e leke andej. Fatura, bills, money. Na u zbraz llogaria, na u mbush llogaria. Kaq fitova sot, aq humba neser. Do mbaroje ndonjehere ky muhabet?...
 

ermaliurnick

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

paraja nuk eshte asgje mund te blesh shume gjera por nuk mund te blesh dashurine e dikujt nuk mund te bleshe shume gjera te tjera..eshte thjeshte e domozdoshme veshtire per tu gjetur per te bere jetesen sa me te mire...
 

iliriano

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

dakort mor poet... paraja nuk blen cdo gje..
po pa pare cfare mund te blesh... :smash:

per mua paraja eshte perendi..
dhe vendos fatin e njerzeve... :thumbsup:
 

helibak mucogllava

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

paraja hedh shuren perpjet dmth qe as nej gje nuk eshte.se te ben pis :tipsy: po te zure dhe ne kok te ben dem per floket se eshte uji kripur :wave:
 
Top