CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

griselda

Primus registratum
CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Nuk e di a eshte hapur kjo teme ndonjehere por edhe po ishte hapur nuk behet nami se shkruajme prape per kete teme.

Per mua paraja eshte gjithcka.

Paraja te prish, paraja te rregullon.

Te kesh para nuk do te thote te kesh kapur qiellin me dore.

Po per ju cfare eshte paraja? :cool:

Ju lutem shoke edhe shoqe nje mendim!!!
 

ameba

Forumium maestatis
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Mire ja po te pergjigjem une i pari...
Paraja eshte nje hic per mua nuk them se me to nuk ben gjithe ato gjera qe ke shkruar ti po te jap vetem nje keshille, mos syno parane mbi te gjitha se do ngelesh pa shume gjera te tjera...
P.S: Lexo edhe nje here firmen tende se thote shume gjera mbi temen... :shrug:
 

Guest
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

paraja per mua eshte nje objekt por sdo e ulja veten kurre per ta pas jo se ka ca femra qe ca sbojne per ta pas ato jan karagjoze per menimin tim
 

Sallaku

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Parajakur nuk ke letra higjenike edhe mund te hyjne ne pune
Me mire kur nuk eksistonte fare,te gjthe ne te njejtin nivel
 

Alba Shehi

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Dikush ka thene: " Paraja nuk eshte gjithshka,por vjen para te gjithave" /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Simpatikja.

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Thuhet se:paraja e hedh ujin perpjete(ne kuptimin figurativ)te fjales!Paraja eshte nje ane materiale e rendesishme per jeten,por jo gjithshka,pasi thuhet se:(tafmaja e madhe te le pa gje....,!) :rolleyes:
 
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Kemi degjuar te thone -:shendeti mbi te gjitha" ,po dhe shendet pa para nuk ka...
Per mua paraja eshte te mbush canten ne mengjes dhe t'a zbraz deri ne darke :shrug: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Sallaku

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Lekistat e druqit :mad:
Te gjithe lekista jeni /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Guest
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

paraja per mua eshte nje playstation /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Seriozi

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Hmmmmm....ç'eshte paraja?
Ja,çfare mund te jete paraja sipas jush,ne nje bote ku as ne nevojtore(çfare emri...nevojtore)nuk vete dot pa dhon para.
Paraja mbase nuk eshte gjithshka por ama eshte ajo qe te bën te mundur të kesh pothuajse gjithshka.
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Paraja eshte nje Mjet i domosdoshem por JO Primar ...
 

assassino26

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb] Paraja eshte nje Mjet i domosdoshem por JO Primar ... [/qb]
Ueee,ky ishte mendim i thelle,qe kur kshu ti Tedo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga PESHKATARI27:
[qb]
Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb] Paraja eshte nje Mjet i domosdoshem por JO Primar ... [/qb]
Ueee,ky ishte mendim i thelle,qe kur kshu ti Tedo /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Qe kur i harxhova te gjithe leket qe bona anej ...
 

Guest
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

me pa enderra me kinez babe me kinez /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Belinea

Primus registratum
Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Fillimisht postuar nga ROBO-79:
[qb] :confused: nuk mund te jesh me e qarte? [/qb]
sa shpejt te huton doti ty robo /pf/images/graemlins/laugh.gif
e ke vene re ti doti ? /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Top