Can You Freestyle...

RediRock

Primus registratum
Re: Can You Freestyle...

te vazhdoj mendimin tend, gjerat skane ndryshuar shume,
ndoshta numri i vitrinave, i shkembyer per netet pa gjume,
vite me pare nuk flenim dot, na mbante zgjuar frika e spacit,
skishte hall tjeter, pa leke, pa ambicie, thjesht kishim friken e kerbacit,
po sot ditet shume kane ndryshuar, kerbaci ka veshur kostum tjeter,
perpiqet te sillet si buce e re, por eshte e njejta k.urve e vjeter,
intelektuali po vdes, maloku te shkel me kembe,
mafiozet notojne ne te mira, ne terheqim ushkurin me dhembe,
shpresojme per kohe me te mira, shpreses po i mbaron shpresa,
smbaron toka per vilat, por ska nje hektar per varreza,
shpresa nuk te jep buke, thjesht te blen pak kohe,
kete realitetin tone te zymte, zoti kur do ta shohe,
nejse, mjaft syte nga qielli, gjithsekush nderron jeten e tij,
dhe zoti po te na shikonte, s'do na pranonte si femijet e tij,
eshte pergjegjesia jone, te ndryshojme te ardhmen tone,
mjaft me me justifikime, para se te jete shume vone...
 

RediRock

Primus registratum
Re: Can You Freestyle...

listening to Nas, even my idol sold out,
i hate to admit it but i have to, paper is what it's all about,
jay f.cked his baby momma, now he signs his paycheck,
nas keeps talking about character, all i can do is "lean back",
i still love his rhymes, but i don't trust his soul,
and this new album he dropped, Stillmatic got it by the balls,
enough about him, what's up what's going on,
new year same resolution, have you yet moved on,
one year you losing weight, next year you saving money,
next year you gaining weight, last year was always funny,
can you believe my dude, the year is two thousand seven,
we survived the "2K" fear, witnessed nine eleven,
did you ever think, you would see Sadam's feet hanging,
everybody feared him, now his death they are chanting,
did you ever think, how fast does time go by,
if you walk time runs, if you run, it'll fly,
did you ever think, one day you will grow old,
not wake up in the morning, your body just ice cold,
did you ever wonder, what does death look like,
does it have a face, is it black or white,
did you ever wish, for people to leave you alone,
but after just five minutes, you start dialing your phone,
i stepped back one day, took a good look at my life,
i really got depressed, started looking for a knife,
i didn't wanna do it, commitments i just hate,
i hate doing something, that back i cannot take,
i came to one conclusion, i'm done wishing wondering,
my one year resolution, start living stop worrying...

Happy New Year people
 

ujiftohte2die4

Primus registratum
Re: Can You Freestyle...

brand new me and troublsome thought I'd pass by
still same old G im here now no reason to cry
getting older now, shit po behemi per tu martuar
u largova femij por zakonet nuk i kam harruar
jam shqiptar me krenari e ngre flamurin kuq e zi
ne mes te londres dhe festoj me mish dhe raki
I need to get going yo but I promise I will holla again
stay true to yourself, your family and take care till then

brraaaaaaaaaaaaap brraaaaaaaaaaaaap........
 

ASAPROCKY

Primus registratum
you all wack niggaz , just check my flow
one two , one two hip-hop is my hoe
so get the fuck out , and call the po' po'
im not ludacris , but you are low low'
you fall down down , my rhymes deep
rollin blunts , and spilffs brah smoking weed
t'kthehum shqip , ik se metaforat i kom sick
ora tik-tik , kojotat nrezik un flowin mik mik
lisht lisht boy , jom i prisht prisht thojn
era weed era brisht , kojshit um thojn

edhe 1 mesazh kush don n'ket forum beef
vnoj bast me 1 kg hash , qe lirikisht ju dhi
mos um vet a ki rima , se kom pi 1 liter raki
kshtu qe 1 milion reshta ti gjuj , way deep
idejat i kom mu qudit , nrrug jom rrit
kshtu qe mos hyn nbeef , nese pshuresh nkorit
se munesh mu korit , bitch ur mum bitch
ur gf in my dick , un t'thom flm kur mthu jom i lig
 

ASAPROCKY

Primus registratum
eyo jom bo dru , muni me maru letra
tani mu mi jepni letrat un i mushi vepra
krejt qa jeta , um solli e ndaj me realat
folin mas shpine , bojn kurtha kopilat
cozz we living that thug life , struggle life
hustling every night , smokin weed anytime
ish pid*i jem um thot HI , une ja prej BYE
ajo m'thot un kaj , une ja kthej sum han
urban , underground to the fullest homie
im not joking , but u in my dick jogging
ou birr , tu pi birr 1 bir n'tel um thirr
m'thot birr po tlypin do nanqim
 

Need a lyrics

Primus registratum
Re: Can You Freestyle...

koha ka ardhur me kohe balrimore,15 vjet po na pret u lodh,vecse duke pritur ngeli
shqiptari nuk eshte revolucionari por dembeli,eshte ai qe pret ti bien te mirat nga qielli
une ti johnny,pikturo per 1 moment te jetosh aty,thell,thel ne shpirt jam skeptik
ata qe DUHET te kerkojn te drejtat berishes te paret,ata luten t'fitojn lloton t'vijn n'amerik
ata qe DUHET t'hapin gojen mos e mbyllin para ministris,ata qe pa patur 24/7 mos bejne kompromis
ata rrezik gezohen kur ju ikin,mbidhen rreth qiriut si fis,ja fillojn kembekryq recitimit e historis
une ti johnny ngrem zerin,ta imagjinosh e papranushme,ta jetosh moment prekes
por mundohu tju mbushesh mendjen t"nenshtruarve",qe nuk prishin as dhe 1 dite gjumin e drekes
n'fushat elektorale si kerpudhat 1000 parti,qeveria po i kthen pronat zogut t'k****t Be
plus qe i vodhi,i q** n'b***,ju tregoj targen,kandiduset e presin krahe hapur sikr u kthye 1 Skenderbe
hipokrizia na ate vend ska te mbaruar,Skenderbeu luftoi per identitet luftoi per kristianizem
"turqit"dalin nga xhamia,ecin 10 meter pershendetin bustin,ai bust qe luftoi ate xhami per patriotizem
aty bejn mizen buall,shkojn e zihen e zihen dhe k***t qe i ndjekin nga brapa,te ndryshojn 2 data
28 apo 29,29 apo 28,regullo drita uje vende pune ekonomi krim dogan,e veje 100 nentor se sna ruhen ato trapa
aty na riti ai vend dhe vazhdon te rite,mentalitetin "pse me shikon",fuck it me pe te pashe haroje fale
por kanuni i k***t nuk i meson per mire,por ti marin jeten njeri tjetrit per kshu motivesh banale
rrenje shume thelle mbeturinat ska burr ti shkul,me sharje jane mesuar,si fut dot ne seder,nuk fyen si ul
parlament qeveri klase politike 2005 pa drita per ju ne regull,ju q***sha ate STATUS per 15 vjet ju ngeli PEZULL
Je i madh e boss respekte nga un
A mund te me japesh dicka qr mund te kontaktoj sepse me duhet nje tekst
 
Top