Barsaletat E Vitit 2003-2015

Agjenti_007

Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres
Anëtar i Shtabit
Gruaja--Dua Te Vdes.
-Burri--Edhe Une.
-Gruaja--Waaa Edhe Ti Do Te Vdesesh Me Mua Shpirt ???
-Burri--Jo Jo Edhe Une Dua Qe Ti Te Vdesesh .! :);)
 

Johana

Forumium praecox
Fshatari kishte nje pule qe bente veze katrore. Ne Panairin Bujqesor te Tiranes Ministri i Bujqesise i blen shume shtrenjte pulen fshatarit. Pas disa ditesh fshatari therritet ne Ministri per te dhene llogari per genjeshtren. Pula ben veze te zakonshme. Fshatari i flet pules ne vesh:

Pse me turperon? Pse nuk ben me veze katrore?

Pse edhe tani qe mora nje promocion dhe erdha ne Ministri duhet te caj bythen me katersh per te bere veze katrore?


Morali: Sa me e larte pergjegjesia, aq me e larte paga dhe po keshtu edhe qejfi!


JC
 

miku-yt

www.chatoshqip.com
Na vdes një mëkatar dhe na shkon direkt e në ferr!

«Shumë të mërzitur të shof…» i thotë djalli që e shikonte mëkatarin të pashpresë.
«Eh sidoqoft ferri më pret… dhe mendoj të gjitha gabimet që më sollën këtu…por tani është tepër vonë!»

«Ndoshta nuk është aq keq sa e mendon…» i thotë djalli «Ja më thuaj e pi duhanin?»
«Εh, dy paketa i pi në ditë..»

«Të Hënave kemi ditë duhani me puro Havana» i thotë djalli.
Mëkatari lehtësohet…

«Alkoholin e pi?»
«Εh ndonjë dopjo raki e pija….»
«Të Martave kemi ditë alkoholi, me pijet më të mira dhe më të shtrenjta»

«Luan bixhoz?»
«Mua që më shikon lash familjen time në rrugë, humba gjithë pasurinë nga bixhozi».

«Të Mërkurave kemi ditë bixhozi dhe luajmë të gjithë» i thotë djalli.
Mëkatari i habitur tashmë fillon të gëzohet!

«Ndonjë barishte bëje? Thuaj të vërtetën! :D»
«Eh, bëja ndonjëherë…»

«E Enjtja është dita e barit. Kemi mallin më të mirë…»
Mëkatari tashmë me një buzëqeshje fluturon nga gëzimi…

«Të bëj një pyetje, nuk ja them askujt: E merrje ndonjëherë nga pas???» I thotë djalli.
«Joo joo.. Kam bërë lloj lloj mëkati por këtë gjë KURRE.»
«Hmm atëherë të Premte-Shtunë-Djelë do e kesh pak të veshtirë…!!!!!»
 
Top