10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Male850

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Fillimisht postuar nga I_MADHI_ALI:
[qb] Dhe ti mashkull dhe kaq me gjoks zuluar si nje komunist i vertete,ashtu sic te kerkon partia, sic thoshte XHAXHI yne heroik mos na dil se sben mire.Te uroj te rrosh sa malet vetem mos iu vu shume mesimeve te partise se te mori lumi.Sdo te te heqi turma nga sheshi po yt i dhe jot shoqe kur te shohin se cmendime ke /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
Faleminderit per keshillat o i Madhi Ali
 

dordishani

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

me VJEN KEQ E KAM ME SHUME INTERES JETEN E CDO SHQIPTARI,QOFTE KY EDHE I ATIJ GRUPI TE VOGEL ANIT-SHQIPERI :lol:
 

Male850

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Fillimisht postuar nga I_MADHI_ALI:
[qb] me VJEN KEQ E KAM ME SHUME INTERES JETEN E CDO SHQIPTARI,QOFTE KY EDHE I ATIJ GRUPI TE VOGEL ANIT-SHQIPERI :lol: [/qb]
:thumbsup:
 

Tony326

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

ENVER HOXHA pastaj vine 1000000 vende bosh pastaj vijne te tjeret
 

une_une

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

ENVER HOXHA pastaj vine 1000000 vende bosh pastaj vijne te tjeret

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Guest
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Dulla mbetet pa dyshim numri NJE si figure e urryer e historise tone,pastaj vijne edhe shume figura te tjera anti shqiptare.
 

Xhaferr

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

me duket pak interesante, pse i kendut kenge per dyzet vjet kur ishte kaq i urryer.
 

klevis_k.h.o

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Kam frike se jane me shume se 10 "figurat", me te urryera,ata jane te gjithe ata qe merren me shume me fjale boshe,qe skane lexuar kur gje,qe sju pelqen puna por mundohen te shajne dhe te tallin ata qe punojne dhe guxojne,qe jane te dobet per gjithçka perveçse te shajne te tjere...
 

Guest
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

O dulla,ka pasur shume antikomunista plako por ti e di me mire se i ke vrare,i ke burgosur,i ke internuar etj,doni dhjete figura te urryera dhe injorante:Dulla,Nexhmija,Mehmeti,Kadriu,Pali,Lenka,Haxhi lleshi,Adil Carcani,Hekurani,Feqori,Muho karrocieri,Hysni Kapo,etj etj etj. :smash: :smash: :smash:
 

RAUL

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

ok..figurat e urryera jane..
enver hoxha
afmet zogu
esat pasha
piro dhima
lek zogu
fatos nano
sali berisha
pjeter arbnori
ilir meta
aleksander meksi.
 

DFV

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Raul, je fantastik ne percaktimin e dhjetshes me te urryer, por ne menyre te vecante per pirro grek dhimen je verte fantastik!
Poshte tradhetari pirro dhima,
 

Guest
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Ahh se desh harrova:FOTO CAMI,nismetar i prishjes se kishave dhe xhamive,e mbani mend koke pataten??
 

ezhderha

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

historija nuk asht poezi ku me shprehe, apo ma keq, me shfrye ndjenjat; qofte ne forme urrejtjet, simpatijet, a sidoqofte.

figurat ne histori duhen pa me objektivitet e gjakftohtesi, jo me tifozlleqe, mendoj une.

tane te mirat!
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

beterri ta kam thene nje llaf une...si ato qe mbron sot do perfundosh.Ne Spaç do te çoj me doren time... :mad:
 

disku

UNI
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Ne Spaç do te çoj me doren time...
:lol: :lol: :lol:
O i smure ...me lot kam qesh...loooool
Nigjo ktu tashi ...Do te coj ne Abu graib me doren time loool.
:lol:
 

Guest
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

ja edhe nji,Arianit Cela,edhe ky nje figure per ta varur per te trembur sorrat,Gjenerali pafsh andrrra te bukura plako,si roje burgut p.sh. :lol:
 

Albion Zifla

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Ç’merreni me Enver Hoxhën more! Ai vdiq e ne jemi gjallë, po shikoni këta të sotmit, që u vjen prapa historia, se këta do të na e marrin shpirtin me lezet e s’do të na ngelet as historia, se i vjen prapa Nano grekut!

Nano :smash:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

Ia fillojmë me listën e zezë: :book:
Fatos Thanasis Nano (duhet të shpikim një epitet të veçantë për ta përshkruar)
Skënder Gjinushi (buçe me vetulla të trasha)
Arben Malaj (kujton akoma se po mbron Pashalimanin)
Neritan Ceka (nuk din se ku ti zesh pritë se e ndrron rrugën më shpesh se mbreti gratë)
Sali Berisha (për çfarë nuk bëri në 97 e për çfarë ka bërë përpara)
Paskal Milo (kurrë nuk kënaqet me arritjet e minoritarëve deri sa këta të kenë më shumë privilegje se vetë shqiptarët: në mos i paçin që tani)
Ilir Meta (pjellë e denjë e mësuesit të vet Nanos)
Të gjithë politikanët (si sahanlëpirsa)
Të gjithë gazetarët (kurrë nuk thonë atë që duhet dhe kur duhet)
Popullin në përgjithësi (akoma mban 1-shin e kësaj liste për udhëheqësin e tij; çdo popull e meriton qeverinë e tij?!)
Nuk jam përzier me të huaj pasi ata gjithmonë kanë ndërhyrë e gjithmonë do të ndërhyjnë në punët tona po qe se ne i lejojmë.
Gjithashtu, të vdekurit nuk i sjellin më dëm Shqipërisë e prapë se prapë Shqipëria është në pozitë të keqe! Të vdekurit kanë pjesën e tyre por pjesën më t¸e madhe e kemi ne që jemi gjallë e nuk duam të mësojmë nga ç'kemi pësuar në të kaluarën!!! :sleep:
 

gentilushi

Primus registratum
Re: 10 figurat me te urryera te Historise shqiptare!

o kondro ti vella ngaterron shtetin me pushtetin qe jane dy gjera krejt te ndryshme.Shteti eshte i perjetshem kurse pushteti eshte i perkohshem
 
Top