Sot ne histori - Kuriozitete ditore

Diskutime tek 'Historia' filluar nga Aki, 18 Aug 2015.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kane perenduar koherat e dominimit.
  Shenimi IM.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  HISTORY.

  Ne Kine te vrasin.
  Ne Rusi ta shuajne trimerine.
  PS: beni nje prove....dhe ktu jemi.
   
 3. snatch

  snatch Dictum Factum

 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sekretari britanik i mbrojtjes, Gavin Williamson u kërkoi aleatëve të NATO-s, të ngrihen në sfidën e shpenzimit të 2 %-it të prodhimit të brendshëm bruto per mbrojtjen.

  PS....Shtetet e NATO-s tashmë apo AKTUALISHT shpenzojnë më shumë para për ushtrinë dhe armatimin, sesa Rusia dhe Kina te marra së bashku.

  Vendi me KALBARAQ apo albaSTANERIAkanceroze eshte ne barazim me Gjermanine(paska pas te drejte sal berishovic),dhe le pas nga vendet e Europes Perendimore.....Danimark,Holland,Itali,Spanje,Belgjike(Luksemburgun dhe ish lindoret nuk po i fus ne llogari).Ate 2%-in,do e arrish apo PAGUASH do apo sdo,dhe se kush do i paguaje mendoj qe alienet sdo jene.Pra do JENI juve me flamur,dhe pasojat do i heqin,vocrraket apo cucat e kullave.

  FAZIT....neser eshte santo valentino dhe blejuni dicka dashnoreve, apo te dashurave.

  LG.

  9459264-6689439-image-a-10_1549881232925.jpg
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nje shtet KRIMINELESH nuk mund te zbatoje te drejtat...................e VIKTIMAVE.  Kshu....PESHTARAKER.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mitogenome Diversity in Sardinians: A Genetic Window onto an Island's Past.

  Sardinians are “outliers” in the European genetic landscape and, according to paleogenomic nuclear data, the closest to early European Neolithic farmers. To learn more about their genetic ancestry, we analyzed 3,491 modern and 21 ancient mitogenomes from Sardinia. We observed that 78.4% of modern mitogenomes cluster into 89 haplogroups that most likely arose in situ. For each Sardinian-specific haplogroup (SSH), we also identified the upstream node in the phylogeny, from which non-Sardinian mitogenomes radiate. This provided minimum and maximum time estimates for the presence of each SSH on the island. In agreement with demographic evidence, almost all SSHs coalesce in the post-Nuragic, Nuragic and Neolithic-Copper Age periods. For some rare SSHs, however, we could not dismiss the possibility that they might have been on the island prior to the Neolithic, a scenario that would be in agreement with archeological evidence of a Mesolithic occupation of Sardinia.

  Molecular Biology and Evolution, Volume 34, Issue 5, 1 May 2017, Pages 1230–1239,

  PS....sardet mund te jene dhe nga kaukazi por ilire,arber apo pasardhes......i zot e di.

  FAZIT....GRUPI Airbourne-s po ja fut gjumit.

  Noten.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Me dashje apo pa dashje per DATAT....HISTORIKE.  Dhe ata GOVNAT me flamur te cajne DARET...27-28-29-te.

  PS...nejse Airbourne,gjuan GJETIU.

  Dhe ne BOMB FORME.
   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe