programues C

Diskutime tek 'Programimi' filluar nga jumpi, 18 Apr 2006.

 1. jumpi

  jumpi Primus registratum

  programues C

  Nuk e di eshte vendi i sakte apo jo po pash me nxitim dhe nuk gjeta ndonje forum per oferta pune.po kerkoj nje programues C per nje pune te shpejte 4-5 ditore.nese dikush eshte i interesuar te me kontaktoj ne jumpi2006@yahoo.it
   
 2. popkin

  popkin Forumium praecox

  Re: programues C

  shume dobet ti nerralle te pare nuke le bigrafine ose vendin e ndolljes <<<<< joob com>>>>
   
 3. a1

  a1 Primus registratum

  Re: programues C

  Prandaj ka postuar dhe adresen e email /pf/images/graemlins/tongue.gif
  Kot per kureshtje me cfare cmimi behen keto punimet !?
   
 4. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: programues C

  Dhe per se eshte fjala? Dll? Interface? Kuriozitet te dime te tere c'ka verdalle.
   
 5. popkin

  popkin Forumium praecox

  Re: programues C

  Jashte teme.
   
 6. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: programues C

  Jashte teme.
   
 7. la dea

  la dea Primus registratum

  Re: programues C

  E di qe ka ndonje teme je JAVA ketu po ishin 81 faqe e vallai spo e gjeja dot. Tashi nji pytje t'vogel qe me vdiq
  Si tja bej une qe ti jap nje "if statement" tre <conditions> dhe dua qe nqs njera nga ato eshte True, if te ekzekutohet. me dy conditions e ben
  if <condition1> || <condition2>
  po me tre, e mos me thoni ta shtoj dhe te treten se s'behet!! e me kllapa e provova.. ufff
   
 8. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: programues C

  Per Java s'di te te them, por ne C shprehja me poshte funksionon sic duhet:

  <font class="small">Code:</font><hr /><pre>
  if (a == b || a == c || b == c)
  puts("ka te pakten dy varaiabla njesoj nga 3 gjithsej");
  </pre><hr />

  (testin e bera me char type vars)


  /pf/images/graemlins/wave.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe