Fuqia e Makeup-it

Diskutime tek 'Moda' filluar nga Mystique, 13 Jun 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 2. Artin

  Artin Papirus rex

  Shqipja ka fituar edhe një fjalë të re... makeupin (dmth, që e bën lart, ose sipër...)

  Lyerja, apo tualeti tek gratë, më pëlqen. Tregon kujdes për veten dhe dëshirë për t'u dukur mirë tek të tjerët.
  Në disa raste më pëlqen edhe lyerja e tepruar, bashkë me zbukurimet dhe bizhuteritë.

  Që ka forcë ndryshuese, është e vërtetë edhe kjo. Disa duken shumë ndryshe, aq sa mund të mos i njohësh.

  Është një veçori e jetës së grave të cilën nuk duhet ta lënë pas dore e ta humbasin, ashtu siç humbën qëndisjen, punët e dorës etj.
   

Shpërndajeni këtë faqe