Fuqia e Makeup-it

Diskutime tek 'Moda' filluar nga Mystique, 13 Jun 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  me vure ne dyshime... Po jo moj jo, keta qe jane femra por per nje kategori qe i pelqen, duken qe jane te tille edhe sikur me boje t'i lyesh. Femra e ka te nevojshme lyerjen sepse do gjithmone te jape maksimumin e saj. Edhe pse pa makijazh reflekton bukuri dhe sensualitet sepse eshte femer, prape i duhet qe te ndihet mire me veten dhe qe te marrose shume me shume djemte...

  Ti do te shkoje per nje nate me kete te fotografise?

  Me pelqen qe buzekuqi i femres te me lere shenja kudo...
   
  Balahk and Almaa'95 like this.
 2. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Nqs qellimi nje femre do ishte 'Te marros sa me shume djemte' do te jepja te drejte por them se realiteti im ndryshon cik nga i joti.. Dhe ste jap, te drejte. Lol


  Do te shkoja? Ku te shkoja? C'mi ke keto pyetje retorike..
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'ishte retorike. E pretendoja nje pergjigje sepse e di se per nje vajze, nje djale i bukur ben efekt. Dhe doja te perceptoja shijet e tua.

  Femra e ben per mashkullin dhe t'i terheqe vemendjen eshte mese normale. Ti je femer dhe s'mund te ndryshosh shume. Sigurisht qe behet e bukur per te qene rehat per gjithe ambientin qe e rrethon, por per mashkullin ne vecanti ka nje terheqje me shume.

  Nuk dua te me japesh te drejte, dua vetem ta pranosh brenda teje dhe e ke pranuar :)
  A e praktikojne vajzat edhe venien e lenteve per ngjyra te ndryshme per syte?
   
 4. Ermiraal

  Ermiraal Forumium maestatis

  Po me thene qe nuk di te perdor makiazhin, dhe kur dal vendosim pak laps dhe rimel te syte,dhe pak buzekuq te buzet dhe kaq
   
  Almaa'95 likes this.
 5. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Femrat (Uje e Sapun) jane me te vlersuarat sot per sot nga meshkujt. Ceshtja qendron tek te kuptuarit! Aq dine, aq bejne :)
   
  Ermiraal likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'do mend qe eshte natyrale dhe e kendshme edhe pa makijazh. Por keni mundesine te beheni edhe me te bukura dhe pse jo, ashtu sic edhe juve ju pelqen, edhe mashkulli ka nevoje dhe deshire t'ju shohe me luk te ndryshuar.
   
 7. Aki

  Aki Paint It Black

  Sot me treguan per nje rast, nje burre qe ka dhene ne gjyq gruan per traumat psikologjike qe ia ka shkaktuar pasi ka pare gruan per here te pare pas martese pa 'makeup' :D

  [​IMG]
   
 8. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Te duket vetja sikur gjasma cf ke thene ty me kete ee?
   
 9. katsune

  katsune cherry blossom

  makeup-i thjesht ka vetine te ktheje dicka natyrale ne artificiale. por une artificialen e konsideroj dobesi, e jo fuqi...
   
  Dreamer likes this.
 10. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  cila pjese te dogji shpirti im??
   
 11. Aki

  Aki Paint It Black

  Pastaj eshte dhe kjo -makeup ne forme arti :D

  FB_IMG_1442579529667.jpg FB_IMG_1442579544316.jpg FB_IMG_1442579547884.jpg FB_IMG_1442579550695.jpg FB_IMG_1442579534326.jpg FB_IMG_1442579553662.jpg FB_IMG_1442579537694.jpg
  [​IMG]
   
  Last edited: 18 Sep 2015
  joetisti_, Dreamer, Solaris and 2 others like this.
 12. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Zakonisht sme djeg gje kur ka injorance te thelle sheshit.
   
 13. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

 14. Aki

  Aki Paint It Black

  Perderisa i postojme ne vend publik patjeter qe jane te disponueshme per te gjithe ;)
  E gezofsh fotografine e re te profilit :p
   
  Lisa likes this.
 15. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Dersa me bere quote ka dy mundesi ose dicka te dogji,ose ndjeve te shkruaje budallallikun e rradhes dhe e bere. Zgjidh me te favorshmen dhe mirembetsh :*


  Tema: diku ne nje portal lexova dicka shume interesante ku thuhej,- Sa me shume make up te mbaj nje femer ne fytyre aq me te ulet e ka vetbesimin. #kundrallacit #proujitesapunit
   
 16. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Ha-Ha
  Shih une dhe per budallek e bera se ti sme njeh te dish cf me kalon ne mendje mua
  por qe ti je keshtu si cope robi ne moshe puberteti dhe ke akoma kriza hormonale , te lutem sh tashi.
   
 17. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Ndermjet te qënurit dhe te bërit, ti qenke. (Ki miresine mos tme besh me quote, se nuk rri dot pa ta kthyer dhe rrezikoj te futem ne vorbullen tende te budallallikut) ajde, puç.

  Tema: sot kisha nje darke dhe bera pak tualet. Nese do llaçosesha perdite do rrezikoja te mos merrja komplimente si kto te sotmit lol :D
   
  Lisa and Balahk like this.
 18. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Ha-Ha.Jo une kete sport kam te merrem me tipe si puna jote
  qe kane seder ne forume
   
 19. Aki

  Aki Paint It Black

  Guys strike back :p

  FB_IMG_1443359446255.jpg

  FB_IMG_1443361321044.jpg
   
  Solaris likes this.
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Per tju ardhur ne ndihme femrave.....
  1-Peeling Maske
  2-Hydra Active 3-diten
  3-dhe perpara gjumit derisa te zgjohesh=hydra active 3 naten.
  PS: shikoni faqen e shoqerise ne fjale,dhe suksesi i GARANTUAR.
  Nga Gushti apo kete muaj i gjeni ne treg.....mbasi ti keni provuar me jepni pershtypjet.
  I ka provuar nje tjeter ne lekuren e saj dhe.....ngazelluese!
  Perse?
  Airbourne me kane ikur pucrat nga surrati dhe dukem me e re.
  E vertete cfar me the.
   

Shpërndajeni këtë faqe