Fuqia e Makeup-it

Diskutime tek 'Moda' filluar nga Mystique, 13 Jun 2015.

 1. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Një artiste makeup-i ka dashur t’i tregojë të tjerëve fuqinë e makeup-it dhe ndryshimeve drastike që sjell.

  Nikkie, 21 vjeç, me origjinë nga Hollanda, ka fituar famën në internet nëpërmjet udhëzimeve të saj në kanalin YouTube, Nikkie Tutorials, dhe ka 1 milionë ndjekës. Por kur ajo del pa makeup, thotë se njerëzit e kanë të vështirë të binden se është ajo me të vërtetë.

  Kështu që në një klip, Nikkie vendosi që gjysmën e fytyrës ta bënte me makeup ndërsa gjysmën tjetër jo.

  “Kam vënë re që femrat kanë turp të thonë se e duan makeup-in, sepse ditët e sotme, nëse thua se të pëlqen makeup, do të thotë që ose do të dukesh bukur tek meshkujt, ose ndjehesh e pasigurtë, ose nuk të pëlqen vetja,” thotë Nikkie.

  “Makeup-i na bën të dukemi si të fotoshopuara pa përdorur Photoshop, kjo është fuqia e makeup-it”.


  [​IMG]  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  /Oranews
   
 2. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Te fotoja e fundit duket si monster..
   
  Lisa likes this.
 3. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Se mos trembesh naten ti
   
 4. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Pas kesaj qe pashe sonte s'do fle vetem te sigurte !
   
  Lisa likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po, ka fuqi terbuese. E transformon femren ne krijese tjeter. Mua megjithate me pelqen femra edhe pa.

  Nje nate te mire per te gjithe !!
   
  Dreamer likes this.
 6. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Ne dukje, duket sikur Make-Upi eshte shpikur per te bere femren me te bukur. Mendoj se qellimi vertete eshte per te mbuluar difektet..

  Personalisht pak rimel perdor zakonisht asgje tjeter :)
   
 7. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Fuqia e make-up it - lol . A mund te thuash ...When make up takes over ? Krejt pa lidhje.

  Make up eshte ceshtje estetike e jashtme , dhe jo e brendshme.... personaliteti/karakteri... as nuk te zbukuron as nuk te prish . C'fare fshihet poshte lekures tende, ajo ka rendesi..aty shikohet bukuria. lol

  I love make up. :cool:
   
 8. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Ne fakt duke qene femer kemi me access ne keto gjera,si veshje,kepuce,bizhuteri,make-up etj etj...
  Njeriu sido te jet me make-up apo jo, ka bukurine e vet si te jashtme si te brendshme.
  Cdogje si veshja si make-up si ecja e cdogje ne njeri ,tregon se cfare personaliteti kemi.
  Te vishesh e te lyhesh e te besh githcka qe te ben ty te ndihesh mire me veten ,kjo ka rendesi.
   
  Dreamer and joetisti_ like this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po, dhe beheni aq magjike nganjhere sa kemi frike t'ju deshirojme sepse na beni te nihemi inferiore :)
  Femra gjithmone di ta mbaje veten. Edhe kur nuk lyhet e vishet sic duhet, prape ben dicka qe te duket yll.
  Vetem se doja te pyesja: a nuk kushton shume ky apo keto marifetet qe beni per t'u shderruar ne mjellma?

  Kam pare disa raste kur tregonin per persona publik te njohur, femra, si ishin pa dhe me. Ndryshim i papapre por, mua cuditerisht me pelqente pa lyer.
   
  Almaa'95 likes this.
 10. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Eshte nje shprehje femra e bukur duket kur zgjohet ne mengjes. Me make up ve bast qe dhe nese te lyejme ty mund te dalesh nje super Pjeshke lol
   
  joetisti_ and Dreamer like this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po s'ka femer qe s'lyhet. Keshtu qe shikoje kur te duash.
  Po e besoj edhe une. Por po te flinim bashke, ne mengjes do te kishte ti problem me pjeshken :p
   
 12. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Shumicen e rasteve meshkujt pelqejne "aqua ,sapone" pra pa tualet...
  Sa per kushtimin I dashur joetist cdo gje ne jete ka cmim.;)
   
  joetisti_ likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E megjithate ia vlen shpenzimi. Vetem se... ju shpenzoheni, ne perfeitojme duke u kenaqur t'ju shohim te bukura :)
  Po fus nje detaj ketu qe ka pak lidhje me ate qe ben femra per t'u dukur sa me atraktive, dhe qe ia arrijne me shume sukses, dhe qe s'ka lidhje direkt me lyerjen. Kam informacion qe bejne operacion vulven qe t'iu dale sa me e bukur per syrin. Mire bejne. Por harrojne se mashkulli e preferon natyrale.

  Buzekuqin jua pelqej shume femrave.
   
  Lisa likes this.
 14. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Looooooooool..oo pervers ii gjaleee !!!:p :p
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  haha, por ishte biseda e tille. Ne lidhje me temen, alma me tha se edhe une po te me lyenin, qe do desha te me lyenin ju te forumit dhe vetem :), do te dilja alamet pjeshke. Dhe une e besoj, por vetem se si dy pjeshka po te flinim bashke nje pjeshke do "demtohej", dhe une sado i bere si "alamet pjeshke" do te isha "demtuesi" i pjeshkes :)

  Edhe ju vajzat dilni pak ndonjehere nga vetja se po thate dicka s'do te thote se nuk mbeteni me te mirat e botes. :)

  edhe manikyri te femrat me pelqen shume.
   
  Lisa likes this.
 16. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ehh se une nuk dal ee ? :p
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  del, dhe del shume vecante dhe bukur. Jeni super te kendshme te gjitha ketu. Ne ju kemi shume xhan.

  i lyen buzet esmere? cila ngjyre te pelqen me shume?

  kur lyeni kapaket e syve, gjithashtu me ndordh fare...
   
 18. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Quote joetisti_, post: 1045654, member: 9938"]del, dhe del shume vecante dhe bukur. Jeni super te kendshme te gjitha ketu. Ne ju kemi shume xhan.

  i lyen buzet esmere? cila ngjyre te pelqen me shume?

  kur lyeni kapaket e syve, gjithashtu me ndordh fare...[/quote]  Zakonisht i lyej natyrale por i pershtatem rrobave.por Pink i embel hmmm me pelqen shumee
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem  Zakonisht i lyej natyrale por i pershtatem rrobave.por Pink i embel hmmm me pelqen shumee[/quote]
  sa e parezistueshme te jep idene se je... Kushedi sa lene koken per t'i pare dhe imagjinuar t'i puthin ato buze...

  sa kam qejf ta lyej me doren time femren...
   
  Lisa likes this.
 20. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  @joetisti_ me kupton tani kur te thash mos i beso kurre nje femre te kallangjosur lol

  Ja fuqia e Make-up.
  [​IMG]
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe