vrojtime

eniad

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ahem, Shvejk hapu /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif (luj praaaaaaaaaa /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif ).

Kondre, e lexova shkrimin, po nuk e di pse kam pershtypjen qe "it's not you". Nuk me duket si nje menyre e jotja, edhe pse une nuk te njoh dhe kjo e imja mbetet hamendje, natyrisht. Mund te kete njemije arsye per t'i folur apo jo nje femre dhe askush nuk e diskuton qe, ne momentin qe your instincts are awaken, one may be a bit thriving on reason.
Per zhveshjen kam shpesh ose me mire pergjithesisht nje ide te ngjashme me tenden. Nga ana tjeter, me ngjit shume edhe mendimi i tushit dhe mendoj se qendron. Ajo qe une mendoj se nuk keni marre parasysh eshte se kultura ne komunikim eshte krejt gje tjeter. Nese nje mashkull i kulturuar sheh te gjitha ato qe permend ti me siper, jam e sigurt qe nuk do i rrjedhin jarge nga goja dhe nuk do filloje te kthehet ne kanibal (ewwwwww). Natyrisht qe edhe ai ka instinkte, ndoshta me te forta (ose me te dobeta, pak rendesi ka), por e ndihmon kultura t'i shprehe (ose jo).
Po i kthehem fjalise se pare, se me duhej nje hyrje per te mos dhene nje pergjigje in a rush (haste makes waste, they tell me). Nuk eshte e vertete qe femrat e bejne nje shoqeri te tille. Nuk ka asgje te keqe qe femra te jete terheqese. Ti i pari ndihesh i perkedhelur ne seder kur sheh ate femren e bukur dhe te kujdesur tek te hedh nje shikim ose edhe gruan tende, who's looking pretty to the marvel of your eyes. Per mendimin tim, ky eshte pretekst dhe, per me teper, ai i gabuari.
Ta them une qe, nese nje mashkull qe ka nje vit qe nuk shkon ne takim me dushin, me sheh e fillon te capelyeje gojen me bukurira te tilla, une e ndjej veten sikur ai me ndyn, sikur jam pis. Me beso, jo vetem mua me ndodh, jane te shumta ato qe u ndodh.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: vrojtime

Well, I don't know how you know me or if you've understood correctly vrojtmiet e mija por un nuk kom nërmen me e justifiku veten për kët shkrim /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/devil.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: vrojtime

Ky i yti ishte vrojtim? /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/devil.gif

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif
 

eniad

Forumium maestatis
Re: vrojtime

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pickellonja.gif Ehe, edhe me perplasje qepallash madje /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pickellonja.gif .

PS. Kam pershtypjen do bejme nje rruge per andej nga koshi /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: vrojtime

verej qe njerzit jan te mire , kan nje buzqeshje qe te perqafon shpirtin me ngrohtsin e qenies se tyre.
vuajn,vuajn dhe sa me shum te vuajn aq me Lart ngrihen .
sa delikat dhe sa te fort jemi,çudi. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: vrojtime

per ju njerez te mire , /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif - falem nderit.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam nje pyetje per Kondran dhe Tushin:

nese eshte objekti (femra me minifund) fajtor per joshjen dhe reagimin mashkullor, atehere pse meshkujt nuk reagojne ne te njejten menyre me nje pule te pjekur ne nje vitrine (duke thyer xhamin per ta marre ate), duke qene se lekura e saj e kuqerremte e ngacmon urine e nje burri, ashtu si shalet e nje femre ngacmojne urine e tij seksuale?
 

ameba

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Po ve re qe ktu "cave" ju paska shku menja per Pule me Curry /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif

Anyvay, sa per definicion, nuk kane te njeten shije shalet e nje pule me ato te nen nje minifund te nje femne /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif ... mbi te gjitha qe pulat i kane komt e shtremta ene nuk para ju rrine mire minifundet. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: vrojtime

Linoso, pulën e pjekme e blej mrena ke dyqoni se nuk kushto shum (7 $) kurse shalët e femnës kërkojn pun shum /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/tonguee.gif .
Megjithate mu m'duket se po flasim për 2 gjona të nryshme.

Barazimi i femrës me seksin nga ana e meshkujve ka sigurisht të bëjë me nivelin e mashkullit por njëkohësisht ka të bëjë dhe me paraqitjen e femrës. Sepse, të më falësh ti e ndokush tjetër, por një femër e veshur me minifund ku i dalin felet e bythës përjasht e syt i ka bo patëllxhon, gojën qershi e faqet si gurabie 5 lekshe quhet kurv e dikush mund ti ofronte edhe pare n'mes t'rrugës. Megjithate, prsonalisht do thojsha që u ka vesh si kurvat....

Pra ka t'boj shum edhe paraqitja e vetë femrës dhe prandaj ti kam parashtruar gjith ato karakterizimet mbi femrat më lart. Po ta vërejsh (kqyrish) mir ato kan të bëjn me sjelljet apo perceptimet e sjelljeve të femrës.
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: vrojtime

verej qe vrojtimet evoluojne me kohen /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

Ad

Nev
Re: vrojtime

was gestern unmöglich war, ist heute mein neues Leben!

Es ist vielleicht nie so schwierig gewesen, wie ich es mir vorgestellt habe; es ging viel mehr um die einstellung!
die einstellung ist sehr wichtig....ehe jetzt kapiere ich auch /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/devil.gif!
 

Hellena

Primus registratum
Re: vrojtime

Far away in the dark , your eyes could not see everything ... if you come closer ...closer u will see ... how your senses infinitively made mistakes ...
 
Top