vrojtime

ladouce2005

Primus registratum
Re: vrojtime

bej ca lidhje te cuditshme nganjehere, qe me trembin...bazuar ne keqkuptime metaforash... /pf/images/graemlins/wink.gif
 

mozaiku

Primus registratum
Re: vrojtime

Menyra me e mire per te vene re disa gjera eshte ti shohesh. Menyra me e mire per te mos vene re eshte ti kuptosh.
 

Mono

Forumium praecox
Re: vrojtime

Ka raste kur nuk mund te flasesh me njerezit sepse ia ke ndaluar vetes. Sado keq te te vije ... gjithcka qe te ngelet eshte t'i kujtosh me gjithe shpirt.

Ne fund te fundit ne jetojme per keto pak caste ndienjash mizerabel. Dashuria ne fund te fundit eshte nje mori ndienjash mizerabel. Eshte per kete ndjesi pervuajtje qe jetojme (A nuk e keni pare si nuk mund te dashurojme me kur nuk na lejojne te jemi mizerabel?).
Nje tjeter e mire e ndaleses se vetvetes eshte se kjo gje e ben ndienjen te perjetshme (ah perjetesia).
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Verej se ne dy tre shkembine virtuale ,eshte bukur te njohesh pak dhe te ndihesh mire.
Ndonjehere sa me pak te dish aq me e qete te ecin oret.Deshira per te bashkebiseduar si ne nje tavoline mes miqsh te jep ndjesine se ndodhesh me afer se cje.
E bukur edhe kjo eksperience.
 

d

Primus registratum
Re: vrojtime

dhe pse jam me ty ne mendime, e ndjej qe ti s'je me mua...
kaq pak vlej une per ty?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ve re se deshira per t'i futur ndonje shpulle ca-ve s'me ka kaluar.

ve re edhe se llotaria amerikane kete vit eshte reklamizuar...
Going west?
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

psikologjikisht funksionon keshtu:
nese ti ke dicka per te shitur dhe produktin qe praktikisht mund ta shesesh ne 10% te totalit e reklamon nen terma joshese e tund pak si tom sojeri furcen tek ben gjasme se i pelqen te lyeje gardhin e teto polit, do vije nje budalla qe do te te jape nje molle per te bere punen tende te urryer, ketu ka nje arritje rreth 80% te shitjes,ngelet 20% tjeter,ajo pjesa qe nuk kapet lehte per hunde qe akoma e sheh produktin me sy kritik, atehere ketu perdor pjesen blerese dmth 80% qe perben mazhorancen dhe meqe eshte me e shumte ne numer i kundervihet minorances, nese kjo nuk funksionon, teknike alternative eshte te futesh ne dyshim apo nen nje sarkazem te holle minorancen, nese as kjo teknike nuk funksionion atehere Minoranca NUK E MERITON artikullin, vetem te privilegjuarit meritojne te shkojne ne amerike.
ndersa per teknikat e manipulimit te kohes qe funksionojne me induktime ne subkoshience pastaj kthehen ne ide, parandjenja dhe ndjenja,idea e nje konsumatori me sy kritik do ishte interesante.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
ve re se deshira per t'i futur ndonje shpulle ca-ve s'me ka kaluar.


[/ QUOTE ]
ceshtje kohe /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

b.k.

Primus registratum
Re: vrojtime

Disa njerez e perqendrojne vemendjen kaq shume tek problemet e tyre saqe nuk vene re aspak cka te mira i kalojne prane.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

I'm always late.
Ka njerez qe kane talent ne dhurim, kane nje magji rrethuese nganjehere ne forme aureole qe i afron me engjejt.
per ti pare duhet thjesht te besosh.
Jo racionalisht, me shpirt,emotivisht.
racionalisht koha nuk kthehet vecse ne dy akrepa.
racionalisht gjithcka kthehet ne strategji,ne kompeticion, emotivisht ne natyrshmeri e rastesi.
Gjithmone kam menduar se te dallosh njera nga tjetra, ne gjendje dremitjeje,enderren dhe makthin duhet te shikosh fytyren e njeriut tek i perjeton,nese buzeqesh, vogelushja po shikon nje enderr nese jo,makthi po i manipulon gjumin.
Nganjehere te zgjuarit eshte trondites,sidomos kur te shkundin se gjendja jote nen makth po keqesohet.
ngjan me zgjimin nga sonambulizmi maje nje pallati ne ndertim, nga frika rrezikon edhe koken,vetem e vetem se dikush mendon te te shpetoje.
(E kam bere edhe vete kete gabim,ndersa mendoja te kunderten).
mgjth kur ke shpetuar nga tronditja e gjendjes maje nje pallati ne ndertim ne gjendje sonambulizmi, kur ke kuptuar qe makthi ishte thjesht makth, e kur kupton se te jesh njeri dmth nganjehere edhe dobesi e ca emocione te tjera, kupton se jo gjithe gjendja e gjumit ishte mbreteruar nga makthi.
Nga enderra te ka ngelur nje shije e embel, nje copez nga hiri i aureoles qe do te te sherbeje si fener ne pyll.
Thenie: une pranoj aq sa njerezit mund te me japin.
Une nuk dua me te pretendoj asgje, dhe per me teper me ne fund nuk kam me arrogancen e mendimit te meritimit.
to become simple was the hardest home work.
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Eshte qejf eshte kur meson te Thuash Jo ..pa pat asnje ndjenje faji me pas ......eshte kjo arrogance ?....lol,
may be not .....when people ask you for something, there are several options and refusal is one of them /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

besoj dhe shpresoj se sonte kam prekur me dore fundin.
atdhetarizmi dhe patriotizmi e shume izma te tjera po mbijne edhe nga nuk jane.

te kesh dinjitet per disa lloj njerezish eshte krim, duan te te shohin si pervuajtese te mjere, si shitesen e vogel te shkrepeseve.si jetime, ne menyre qe ta ndiejne veten zoter dhe bamires, duan te te ulerijne mundesisht dhe ti ti degjosh, duhet sesben te vish nga shtresat me injorante te shoqerise dhe keta lloj njerezish te te "iluminojne" per tregimet per operan,vene veten ne kompeticion per gjithcka, thua se ti jeton vetem te matesh me ta, c'idiotesi degjon pasi kane perfolur gjithe komshite, bashkeshortet,vjehrrit,motrat, vellezerit, ish te dashuret,te dashuret aktuale, pasi nuk kane lene histori shtrati pa nxjerre ne shesh,pasi kane etiketuar gjithe robet me persembari si njerez "bredharake", pasi te kane akuazuar e te kane shpifur mbi kurriz ...
pasi... pasi... pasi u thyen hundet, atehere veshtroni njerezit qe vuajne nga kompleksi i inferioritetit qe shnderrohen ne ujqer te uritur.
Dhe Trimi mbiu nga une!
 
Top